رییس فدراسیون پزشكی ورزشی:‌معاینه پزشكی المپیكی ها از هفته آتی آغاز می شود

تهران - ایرنا - رییس فدراسیون پزشكی ورزشی گفت:‌ با توجه به نزدیك بودن بازی های المپیك و پارالمپیك 2016 ریو،‌ كار معاینه پزشكی ورزشكاران اعزامی به این رقابت ها با هماهنگی فدراسیون های ورزشی از هفته آتی آغاز می شود.

غلامرضا نوروزی در حاشیه دومین همایش سراسری پزشكی ورزشی كه هم اكنون در مركز همایش های رازی دانشگاه علوم پزشكی ایران در حال برگزاری است، به خبرنگار ایرنا گفت:‌ برای تمام ورزشكاران اعزامی به المپیك و پارالمپیك 2016 ریو و كسانی كه شانس كسب سهمیه و حضور در این رویداد مهم ورزشی را دارند، به زودی پرونده سلامت تشكیل می شود تا بتوانیم سالم ترین و پاك ترین كاروان ورزشی كشور را به این رقابت ها اعزم كنیم.
وی ادامه داد:‌ فدراسیون پزشكی ورزشی آمادگی دارد به تمامی ورزشكاران اعزامی به ریو كه دچار آسیب دیدگی شده اند، خدمات پزشكی كاملی را ارایه كند تا این ورزشكاران با سلامت كامل راهی رقابت ها شوند.
نوروزی ادامه داد: ‌همچنین به منظور پیشگیری از دوپینگ و اعزام یك كاروان پاك به بازی های المپیك و پارالمپیك كارهای زیادی در زمینه آموزش ، ‌از جمله دوره های آموزشی ،‌ بروشورها و نسخ جیبی طراحی و تهیه شده است كه در اختیار تمام ورزشكاران اعزامی قرار می گیرد.
دبیركل ستاد ملی مبارزه با دوپینگ (نادو) در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا كه آیا برای اعزام یك كاروان پاك به بازی های المپیك و پارالمپیك 2016 ریو،‌ در فاصله باقی مانده تست دوپینگ گرفته می شود یا خیر ؟ گفت:‌ به طور حتم ما فرمول خاصی را برای تست گرفتن از ورزشكاران طراحی خواهیم كرد و به صورت تصادفی از ورزشكاران رشته های مختلف تست دوپینگ گرفته خواهد شد.
نوروزی افزود:‌ ما علاوه بر ارائه خدمات به ورزشكارانی كه دچار مصدومیت و آسیب دیدگی شده اند، برنامه های آموزشی به منظور پیشگیری از آسیب دیدگی برای ورزشكاران اعزامی به المپیك و پارالمپیك درنظرداریم.
دومین همایش سراسری پزشكی ورزشی صبح امروز (چهارشنبه ) با حضور عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی ، آموزش و پژوهش وزارت ورزش و جوانان ، رضا قراخانلو رییس پژوهشگاه تربیت بدنی، غلامرضا نوروزی رییس فدراسیون پزشكی ورزشی و جمع زیادی از پزشكان حوزه های مختلف ورزشی در مركز همایش های رازی آغاز شد و به مدت سه روز ادامه دارد.
در این همایش 40 مقاله به صورت سخنرانی و 75 مقاله به صورت پوستر ارایه خواهد شد.
ورزشی **1828**1584

سرخط اخبار ورزش