تهدیدی متوجه امنیت كشور نیست

تهران - ایرنا - جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی با بیان اینكه نیروهای مسلح در آمادگی صددرصد به سر می‌برند، گفت: تهدیدی را متوجه امنیت عمیق و پایدار كشور نمی‌بینیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، امیر سرتیپ كیومرث حیدری روز چهارشنبه در گردهمایی وابستگان نظامی كشورهای خارجی مستقر در ایران كه در باغ موزه دفاع مقدس برگزار شد، در جمع خبرنگاران افزود: نادیده گرفتن ناامنی موجب نمی‌شود كه ارتقای آمادگی نداشته باشیم.
وی تاكید كرد: رزمایش‌های ارتش، تمرین تاكتیك‌هایی است كه باید در جنگ به كار بگیریم.
امیر حیدری ادامه داد: رزمایشی را در پیش داریم كه تاریخ و كیفیت آن را بعدا اعلام می‌كنیم.
جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش در پاسخ به سئوالی درباره خریداری تانك‌های تی 90 و سفر متخصصان داخلی به روسیه گفت: امروز در بعد تجهیزات دفاعی خودكفا و نیاز به خرید نداریم و اگر فناوری را به خدمت بگیریم، این فناوری بطور حتم محصول مشترك ما و كشور مقصد خواهد بود.
امیر حیدری ادامه داد: البته ساز و كار این موضوع تعریف شده كه بخشی از آن در ایران نیز در حال انجام است.
جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش، درباره برگزاری رزمایش‌ها در كشور نیز گفت: نیروهای مسلح در ركاب ولی ‌امر مسلمین همواره آماده هستند اما در برخی موارد این آمادگی‌ها باید با شدت و حدت بیشتری همراه باشد و بگونه‌ای به منصه ظهور برسد كه یكی از راه‌ها برگزاری رزمایش است.
وی همچنین علت اصلی برگزاری گردهمایی وابستگان نظامی حوزه دفاع مقدس را یادآوری عملیات كربلای 5 و 6 بیان كرد و افزود: با دعوت از وابستگان نظامی كشورهای همسایه، برگه‌های نورانی تاریخ كشور را نشان دادیم تا ببینند در این عملیات‌ها چه اقدامات تاریخی و جانفشانی‌های از سوی رزمندگان كفرستیز جمهوری اسلامی در ركاب ولایت صورت گرفته است.
اجتمام ** 9136 ** 3053 ** 1071