۲۳ دی ۱۳۹۴،‏ ۶:۵۷
کد خبر: 81918486
۰ نفر
كشف مخدر گل در باغ

همدان - ایرنا - فرمانده انتظامی همدان گفت: چهار كیلو 650 گرم مواد مخدر از نوع 'گل' در بازرسی از باغ یك منزل مسكونی در شهر همدان كشف شد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، سردار حاجی محمد مهدیان نسب بیان كرد: مأموران انتظامی كلانتری 13 همدان با كسب خبری مبنی بر اینكه فردی در زمینه تولید و توزیع ماده مخدر به نام 'گل' فعالیت دارد، وارد عمل شده و در یك عملیات پلیسی متهم را دستگیر كردند.
وی افزود: عوامل پلیس با بررسی های محسوس و نامحسوس مطلع شدند متهم در باغ شخصی خود واقع در یكی از محلات همدان مواد مخدر را جا سازی و قصد فروش آن را دارد.
وی اضافه كرد: با هماهنگی مقام قضایی در بازرسی از منزل و باغ متهم چهار كیلو و 650 گرم ماده مخدر از نوع گل،13 گرم و 50 سانت مواد مخدر از نوع تریاك كشف شد.
فرمانده انتظامی همدان بیان كرد: عوامل كلانتری متهم را شناسایی و دستگیر كرده و پس از تشكیل پرونده وی به همراه مواد كشف شده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.
مهدیان نسب از شیوع مخدر جدید به نام 'گل' به خانواده ها هشدار داد و گفت: این نوع مواد مخدر اثرات قوی تری نسبت به حشیش داشته و مصرف مداوم آن موجب اعتیاد روانی فرد می شود.
وی افزود: شماری از جوانان و نوجوانان با این تفكر كه مصرف برخی از مواد مخدر از جمله 'گل' خطر اعتیاد ندارد به مصرف آن روی می آورند.
وی هشدار داد: این در حالیست كه به اعتقاد بیشتر محققان حوزه اعتیاد مصرف گل و حشیش دروازه ورود به مصرف مواد مخدر و روان گردان های خطرناك است.
سه تن و 568 كیلوگرم انواع مواد مخدر در 9 ماهه سال جاری كشف و ضبط شده است همچنین تیمهای پلیس مبارزه در این مدت زمان شش هزار 345 مورد عملیات انجام داده اند كه نتیجه آن توقیف 132 دستگاه خودرو ، 29 دستگاه موتور سیكلت و 16 قبضه سلاح بوده است.
7526/6993