رصد فعاليت كانديداها/مردم تخلفات انتخاباتي را پيامك كنند

گرگان - ايرنا- رئيس دادگستري كل گلستان با بيان اينكه تاكنون تخلف انتخاباتي منجر به تشكيل پرونده قضايي در استان ثبت نشده است، از مردم خواست كه تخلفات در اين حوزه را پيامك كرده تا پيگيري شود.

براساس اعلام روز سه شنبه دادگستري گلستان به ايرنا هادي هاشميان اظهار داشت كه دادستان هاي سراسر استان آماده دريافت و ثبت گزارش هاي مردم از تخلفات و جرايم احتمالي انتخاباتي هستند.
وي اضافه كرد كه مردم مي توانند تخلفات و جرايم انتخاباتي را به شماره همراه 09115232737 پيامك كنند.
هاشميان از شكل گيري ستاد هاي پيشگيري از تخلفات انتخاباتي در همه حوزه هاي قضايي استان نيز خبر داد و گفت: از زمان تشكيل اين ستاد تاكنون تخلف انتخاباتي در حوزه قضايي استان ثبت نشده است.
به گفته وي، در ستادهاي پيشگيري وظايف دستگاه هاي اجرايي تعريف و به آنان ابلاغ شده است.
هاشميان در ادامه به صدور ابلاغ قضات ويژه رسيدگي به جرايم انتخاباتي اشاره كرد و افزود: 37 شعبه دادگاه در استان به اين امر اختصاص يافته است.
وي با تاكيد بر اينكه وظيفه ما پيشگيري از بروز جرايم انتخاباتي در استان است، گفت: به همين منظور كتابچه تخلفات و جرايم انتخاباتي تهيه و تدوين شده كه پس از اعلام احراز صلاحيت نهايي كانديداها از سوي شوراي نگهبان در اختيار نامزدها و مسئولان ستادهاي انتخاباتي آنان قرار مي گيرد.
رئيس دادگستري كل گلستان، از رصد فعاليت هاي انتخاباتي كانديداها هم خبر داد و اضافه كرد: از مدت ها پيش كار رصد فعاليت هاي انتخاباتي كانديداها در سايت ها، روزنامه ها و شبكه هاي مجازي آغاز شده و در صورت مشاهده هر گونه تخلف با آن برخورد خواهيم كرد.
هاشميان به كانديداها توصيه كرد به عنوان كساني كه قرار است قانوگذاري كنند بيش از ديگران به قانون و عمل به آن مقيد باشند.
انتخابات دهمين دوره مجلس شوراي اسلامي و پنجمين دوره مجلس خبرگان رهبري به صورت همزمان هفتم اسفند سال جاري برگزار مي شود.
گلستان با يك ميليون و 850 هزار نفر جمعيت داراي هفت نماينده در مجلس شوراي اسلامي و دو نماينده در مجلس خبرگان رهبري است.
1648