۲۰ دی ۱۳۹۴،‏ ۱۳:۱۴
کد خبر: 81914606
۰ نفر
هفت نوآوري كاربردي حوزه لوازم‌خانگي معرفي مي‌شوند

تهران-ايرنا-هفت نوآوري كاربردي حوزه صنعت لوازم‌خانگي با حمايت معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري در راستاي نيل به اهداف اقتصاد دانش‌بنيان در فستيوال تخصصي نوآوري‌هاي صنعت لوازم‌خانگي معرفي مي‌شوند.

به گزارش روز يكشنبه گروه علمي ايرنا از معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، معاون توسعه مديريت و منابع معاونت علمي درباره انتخاب اين نوآوري‌ها گفت: در فستيوال تخصصي نوآوري‌هاي صنعت لوازم‌خانگي، از بين 27 اختراع واردشده به بازار با بررسي اصالت اوليه و ساير موضوعات ازجمله داشتن نمونه محصول، هفت نوآوري كاربردي حوزه صنعت لوازم‌خانگي در راستاي نيل به اهداف اقتصاد دانش‌بنيان در اين فستيوال معرفي مي‌شوند.
عليرضا دليري افزود: اين هفت نوآوري و اختراع منتخب با نگارش طرح كسب‌وكار و مسائل مرتبط با بازار و گذراندن فيلترهاي بسيار اجازه ورود به بازار را پيداكرده و دراين فستيوال معرفي مي‌شوند.
وي اظهار كرد: براي صنايع مرتبط پكيج نيازهاي فناورانه آن‌ها و دعوت‌نامه براي حضور در اين فستيوال تخصصي ارسال‌شده و تا به امروز حدود 60 شركت و صنعت‌گر فعال اعلام آمادگي كرده‌اند.
معاون توسعه مديريت و منابع معاونت علمي تصريح كرد: مخترعان با گذراندن مراحل مختلف، نحوه ارائه كردن و مواردي ازاين قبيل اجازه ورود براي سخنراني را به‌دست مي‌آورند و در حضور صنعت گران فعال به ارائه موشكافانه اختراع خود مي‌پردازند.
دليري ادامه داد: كتابچه‌اي از فهرست اختراعات بازار، طرح‌هاي مرتبط با حوزه لوازم‌خانگي و كليه اختراعات مرتبط به صاحبان صنايع نيز ارائه مي‌شود.
وي به اعطاي تسهيلات به خريداران محصولات شركت‌هاي دانش‌بنيان اشاره كرد و افزود: معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري در راستاي حمايت از توليدات دانش‌بنيان تسهيلاتي را به خريداران اختراعات و نوآوري‌هاي شركت‌هاي دانش‌بنيان اعطاء مي‌كند.
معاون توسعه مديريت و منابع معاونت علمي درباره برگزاري اين فستيوال گفت: فستيوال تخصصي نوآوري‌هاي صنعت لوازم‌خانگي با حمايت معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، در راستاي تجاري‌سازي اختراعات بازار دارايي فكري و ساير اختراعات حوزه لوازم‌خانگي در تاريخ 21 دي‌ماه جاري در محل نمايشگاه‌هاي بين‌المللي تهران برگزار خواهد شد.
دليري همچنين تأكيد كرد: معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري قصد دارد تا با حمايت از اين فستيوال تخصصي بازار دارايي فكري با همكاري پارك فناوري پرديس و شركت فرا بورس گامي در جهت تحقق اهداف اقتصاد دانش‌بنيان بردارد.
وي يادآور شد: اين فستيوال همزمان با نمايشگاه خانه مدرن برگزار خواهد شد و فرصتي بسيار مناسب براي صاحبان اين صنعت خواهد بود كه علاوه بر بازديد از نمايشگاه در اختراعات بازار نيز فرصت سرمايه‌گذاري پيدا كنند.
علمي(1)**1023**1440