افزايش تعاملات واحد علوم و تحقيقات با دانشگاه سوربن فرانسه

تهران-ايرنا- معاون ارتباطات بين الملل دانشگاه سوربن در بازديد از واحد علوم و تحقيقات، از تعاملات نزديك اين دانشگاه با مراكز علمي و دانشگاهي مطرح جهان خبر داد.

به گزارش روز شنبه گروه فرهنگي ايرنا، ژان مك بونيسو در بازديد از واحد علوم و تحقيقات، افزود: همكاري هاي اين دانشگاه با واحدهاي دانشگاهي مختلف با ارائه مدرك مشترك و يا به صورت دو مدركه همراه است.
وي با اشاره به امكانات و آزمايشگاه هاي مجهز دانشگاه سوربن (پاريس 1) ادامه داد: اهم تمركز فعاليت هاي اين دانشگاه، متوجه اقدامات پژوهشي و تحقيقاتي است.
بونيسو به فعاليت 4 شعبه از دانشگاه سوربن (پاريس1) در نقاط مختلف جهان از جمله بوينوس آيرس به زبان فرانسوي اشاره كرد و گفت: تعاملات اين دانشگاه به ويژه در رشته هاي حقوق و اقتصاد، طيف وسيعي از آمريكا و هنگ كنگ تا كشورهاي عربي و اسلامي را در بر مي گيرد.
به گزارش روابط عمومي واحد علوم و تحقيقات، مجيد عباسپور رييس دانشكده محيط زيست و انرژي اين واحد در اين ديدار توضيحاتي در رابطه با ويژگي هاي واحد علوم و تحقيقات، از جمله دانشجويان تحصيلات تكميلي، فضاي آموزشي و تحقيقاتي و دانشكده هاي اين دانشگاه ارائه كرد و افزود: تعاملات بين المللي دانشگاه اقدامي مثبت در جهت ايجاد قراردادهاي همكاري ، گسترش فعاليت هاي بين المللي در زمينه هاي تبادل استاد و دانشجو، برگزاري كارگاه هاي علمي، آموزشي و تحقيقاتي و ايجاد طرح هاي تحقيقاتي و مطالعاتي است.
وي بازديد اساتيد و پژوهشگران اروپايي از دانشگاه هاي كشور را فرصت خوبي براي آشنايي هرچه بيشتر آن ها از اسلام واقعي آن هم در شرايط كنوني دانست.
در ادامه حميد رضا غفارزاده مديركل بين الملل واحد علوم و تحقيقات گفت: مقرر است در آينده نزديك قصدنامه همكاري ميان واحد علوم و تحقيقات و دانشگاه سوربن امضا و تبادلات و همكاري هاي دانشگاهي آغاز شود.
فراهنگ**9338**1027