۱۸ دی ۱۳۹۴،‏ ۱۲:۰۶
کد خبر: 81911964
۰ نفر
چاقي با افزايش سرطان ارتباط دارد

تهران- ايرنا- بر اساس يك گزارش كه در انگليس تهيه شده است، سطوح در حال افزايش چاقي و وزن هاي غير سالم مي تواند با 670 هزار مورد اضافي سرطان در 20 سال آينده ارتباط داشته باشد.

به گزارش گروه علمي ايرنا از پايگاه اينترنتي بي.بي.سي.نيوز، كارشناسان مي گويند، درصورتيكه تداوم ميزان فعلي چاقي، تقريبا از هر چهار بزرگسال سه نفر آنها تا سال 2035 داراي اضافه وزن و يا چاق خواهند بود كه اين موضوع مسائل سلامتي زيادي به دنبال دارد.
در اين گزاش كه توسط موسسه تحقيقات سرطان و مجمع سلامت انگليس تهيه شده،‌ آمده است كه نمايش تبليغات تلويزيوني برخي از خوراكي ها بايد قبل از ساعت 21 ممنوع شود .
كارشناسان بهداشتي مي گويند آنها متعهد به مبارزه با چاقي در دوران كودكي هستند.
مطالعات اخير نشان مي دهند كه چاقي با ابتلا به چند سرطان از جمله سرطان هاي مري، رحم، و تومورهاي روده ارتباط دارند.
از سوي ديگر مدت هاست كه مشخص شده اضافه وزن با ابتلا به وضعيت هايي مانند ديابت و بيماري عروق كرونر قلب ارتباط دارد.
در اين مطالعه محققان با استفاده از يك سيستم الگوبرداري رايانه اي به همراه داده هاي بهداشتي سوابق فاميلي، اثر چاقي را در 20 سال آينده پيش بيني كردند.
مطالعه آنها نشان داد كه افزايش در شمار افرادي كه اضافه وزن دارند و يا چاق هستند با 4.6 ميليون مورد اضافي ابتلا به ديابت شماره دو و 1.6 ميليون مورد اضافي بيماري قلبي تا سال 2035 ارتباط دارد.
كارشناسان ارزيابي مي كنند كه اين موضوع مي تواند به صرف 2.5 ميليارد پوند اضافي در هزينه هاي سرويس ملي بهداشت انگليس تنها در سال 2035 منجر شود.
در اين گزارش همچنين روش هايي براي مبارزه با چاقي توصيه شده است كه از آن جمله مي توان به گذاشتن ماليات بر نوشيدني هاي شيرين و بررسي تبليغات آن لاين خوراكي ها اشاره كرد.
علمي**2038** 1200