معاون وزير علوم: توجه به اشتغال دانش آموختگان از برنامه هاي اين وزارتخانه است

سبزوار- ايرنا- معاون دانشجويي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري گفت: توجه به اشتغال دانش آموختگان دانشگاهها و مراكز آموزش عالي از برنامه هاي اين وزارتخانه است.

به گزارش ايرنا، مجتبي صديقي روز پنجشنبه در سبزوار طي گفت و گو با خبرنگاران افزود: تلاش مي كنيم دانش آموختگان دانشگاهها و مراكز آموزش عالي به طور مستقيم وارد بازار كار شوند.
وي با اشاره به ايجاد دانشگاههاي فناوريهاي نوين اظهار كرد: ارائه طرح هاي تحقيقاتي و پژوهشي در حوزه اشتغالزايي و كارآفريني از اهداف اين دانشگاهها است.
وي با توجه به نقش مهم پژوهش گفت: بايد بين پژوهش و كار و صنعت ارتباط برقرار كنيم تا نياز بخش صنعت كشور به نيروهاي متخصص برطرف شود.
صديقي افزود: اينك با توجه به اينكه توسعه خوبي در تحصيلات تكميلي داريم نياز به اعزام دانشجو به صورت بورس كامل و دائم به خارج از كشور وجود ندارد.
وي در باره دانشگاه فناوري هاي نوين سبزوار نيز گفت: اين دانشگاه مي تواند با تكميل برخي رشته هاي فني مورد نياز استان به رشد علمي و فناوري كشور كمك كند.
وي اظهار كرد: توجه به كيفيت در دانشگاهها يكي از اولويت هاي وزارت علوم، تحقيات و فناوري است.
معاون دانشجويي وزير علوم، تحقيقات و فناوري روز پنجشنبه به منظور افتتاح نمايشگاه توانمندي هاي صنعتي و دانش بنيان و بازديد از دانشگاه فناوري هاي نوين سبزوار به اين شهرستان سفر كرد.
سبزوار در 237 كيلومتري غرب مشهد مقدس قرار دارد.
7499 / 6053