ثبت نام بیش از 120 هزار داوطلب در آزمون دكتری 95 تا امروز

تهران-ایرنا- مشاور عالی سازمان سنجش آموزش كشور از ثبت نام 120 هزار و 500 نفر در آزمون ورودی دكتری (PHD) نیمه متمركز سال 95 تا ساعت 8 صبح امروز (17 دی ماه ) خبر داد.

حسین توكلی امروز (پنجشنبه ) در گفت و گو با خبرنگار حوزه دانشگاه ایرنا اظهار كرد: ثبت نام برای شركت در آزمون ورودی دوره دكتری Ph.D نیمه متمركز سال 95 از ساعت 16 روز یكشنبه ششم دی ماه از طریق شبكه اینترنتی سازمان سنجش آموزش كشور آغاز شده است و در روز شنبه (19دی ماه) پایان می پذیرد.
وی گفت: تمامی متقاضیان ضرورت دارد در این مهلت تعیین شده پس از مطالعه دفترچه راهنما و فراهم كردن مدارك مورد نیاز به سایت سازمان سنجش مراجعه و نسبت به ثبت نام اقدام كنند.
توكلی افزود: آزمون ورودی دوره دكتری (ph.D) نیمه متمركز سال 95 به منظور پذیرش دانشجو برای دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، پردیس های خودگردان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی و دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی در هفت گروه آموزشی و 77 كد امتحانی شامل 20 كد امتحانی در گروه علوم انسانی ، 12 كد امتحانی در گروه علوم پایه، 19 كد امتحانی در گروه فنی و مهندسی، 13 كد امتحانی در گروه كشاورزی و منابع طبیعی، 6 كد امتحانی در گروه هنر، یك كد امتحانی در گروه دامپزشكی و 6 كد امتحانی در گروه زبان برگزار می شود.
وی درمورد هزینه ثبت نام توضیح داد: با توجه به اینكه هزینه ثبت نام آزمون مذكور اینترنتی بوده، داوطلبان لازم است به وسیله كارت های عضو شبكه بانكی شتاب كه پرداخت الكترونیكی آنها فعال است، با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش و پرداخت 500هزار ریال به عنوان وجه ثبت نام اقدام كنند.
وی ادامه داد: با توجه به اینكه مقرر شده كه در مراحل مختلف فرایند این آزمون خدماتی از قبیل ارسال پیام كوتاه به داوطلبان انجام شود، داوطلبانی كه تمایل به استفاده از این خدمات را دارند با انتخاب گزینه مربوط و پرداخت 5 هزار ریال به عنوان تعرفه استفاده از پیامك می توانند از این خدمات استفاده كنند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش كشور در مورد زمان توزیع كارت شركت در آزمون دكتری نیز توضیح داد: كارت شركت در آزمون از روز سه شنبه 11 اسفند روی سایت قرار می گیرد.
وی درمورد نحوه پاسخگویی به سوالات نیز اظهار كرد: داوطلبان باید به تمامی سوالات دروس شامل زبان خارجی عمومی، استعداد تحصیلی و آزمون دروس خاص هر رشته امتحانی پاسخ دهند؛ سطح سوالات آزمون دروس خاص هر یك از كد رشته های امتحانی حسب مورد در حد دانش و تجربیات فارغ التحصیلان هر رشته مطابق فهرست برنامه های مصوب شورای عالی برنامه ریزی خواهد بود.
وی درمورد ضرایب دروس نیز گفت: ضرایب دروس هر یك از كد رشته های امتحانی عبارت از زبان خارجی با ضریب یك، استعداد تحصیلی با ضریب یك و مجموعه دروس خاص هر یك از رشته های امتحانی با ضریب چهار است.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش كشور در ادامه اظهار كرد: این آزمون در روز جمعه 14 اسفندماه سال 94 در حوزه های امتحانی مربوط برگزار می شود و نتیجه آزمون به صورت كارنامه تنظیم و در دهه سوم فروردین ماه سال آینده بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.

*پذیرش سه هزار و 138 نفر در آزمون استخدامی آموزش و پرورش

مشاور عالی سازمان سنجش از پذیرفته شدن سه هزار و 138 نفر در آزمون استخدامی آموزش و پرورش خبر دارد.
توكلی اظهار داشت: در آزمون استخدامی آموزش و پرورش 178 هزار و 53 نفر ثبت نام كرده بودند.
وی با بیان اینكه آزمون استخدامی آموزش و پرورش روز جمعه 27 شهریور ماه برگزار شد، افزود: از تعداد 178 هزار و 53 نفری كه اقدام به ثبت نام كرده بودند، 77 هزار و 929 مرد و مابقی زن بودند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش كشور با بیان اینكه تعداد 147 هزار و 618 نفر در جلسه آزمون حاضر بودند، گفت: حدود 83 درصد از ثبت نام كنندگان در جلسه حاضر و مابقی غایب بودند.
توكلی ادامه داد: بر اساس برنامه زمانی اعلام شده فهرست اسامی پذیرفته شدگان بر روی سایت سازمان سنجش قرار گرفت كه تمام افراد باید بر اساس مفاد اطلاعاتی كه بر روی سایت سازمان قرار دارد برای طی مراحل گزینش اقدام كنند.
به گزارش ایرنا بر اساس ضوابط، شرایط و حدنصاب تعیین شده از سوی سازمان مدیریت و برنامه ریزی كشور و همچنین وزارت آموزش و پرورش، داوطلبانی كه حدنصاب نمره علمی تعیین شده را كسب كرده و در ردیف معرفی شدگان چند برابر ظرفیت آزموش استخدام پیمانی مشاغل آموزشی وزارت آموزش و پرورش قرار گرفته باشند به منظور شركت در مراحل مصاحبه و سایر مراحل گزینش برابر برنامه زمانی اعلام شدند.
فراهنگ ** 9187 ** 9314**1581