۱۷ دی ۱۳۹۴، ۹:۵۱
کد خبر: 81910895
T T
۰ نفر
وزرای اقتصاد و آموزش و پرورش هفته آینده در مجلس/ طرح جرم سیاسی بررسی می شود

تهران-ایرنا-وزیر امور اقتصادی و دارایی و وزیر آموزش و پرورش برای پاسخ به سوال تعدادی از نمایندگان در جلسات هفته آینده مجلس شورای اسلامی حضور می یابند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی روزهای یكشنبه، دوشنبه و سه شنبه هفته آینده جلسه علنی دارند.
علی طیب نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی برای پاسخ به سوال ‌تعدادی از نمایندگان و علی اصغر فانی وزیر آموزش و پرورش برای پاسخ به سوال حلیمه عالی نماینده مردم زابل در جلسات هفته آینده مجلس شورای اسلامی حضور می یابند.
همچنین قرار است، گزارش كمیسیون عمران درخصوص مشكلات ناشی از نحوه تعیین حریم و اراضی ساحلی در توسعه سواحل كشور در جلسات هفته آینده مجلس شورای اسلامی قرائت شود.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی هفته آینده بررسی طرح سنجش و پذیرش دانشجو در دوره های تحصیلات تكمیلی در دانشگاه‌ها و مراكز آموزش عالی، طرح توسعه و بهینه سازی آب شرب شهری و روستایی در كشور و لایحه یك فوریتی مبارزه با تأمین مالی تروریسم (اعاده ‌شده از شورای محترم نگهبان) را دستور كار دارند.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین قرار است، تقاضای رسیدگی به طرح حمایت از احیای و مرمت بافتهای فرهنگی-تاریخی و توانمندسازی ساكنین و مالكین آنها طبق اصل85 قانون اساسی ، لایحه تاسیس صندوق بیمه همگانی حوادث طبیعی و طرح جلوگیری از پرداخت دموراژ (خسارت تاخیر) به كشتی‌ها را بررسی كنند.
خانه ملتی ها همچنین قرار است در جلسات هفته آینده خود طرح الحاق یك تبصره به قانون احداث پروژه‌های عمرانی بخش راه و ترابری از طریق مشاركت بانكها و سایر منابع مالی و پولی كشور، طرح جرم سیاسی و طرح اصلاح قانون تاسیس سازمان نظام مهندسی كشاورزی و منابع طبیعی كشور را بررسی كنند.
نمایندگان شورای اسلامی همچنین بررسی لایحه كاهش ساعات كار زنان شاغل، طرح اصلاح‌موادی‌از آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی و طرح‌نظام‌جامع‌آموزش و تربیت فنی،‌ حرفه‌ای و مهارتی را در دستور كار هفته آینده خود دارند.
خانه ملتی ها همچنین قرار است هفته آینده طرح اصلاح قانون تعیین محدوده حوزه های انتخاباتی مجلس شورای اسلامی و طرح تأسیس سازمان ملی استاندارد را بررسی كنند.
سیام**9121**1581

سرخط اخبار سیاست