رشد شاخص سهام بورس شانگهاي در روز سقوط سهام ديگر بورس هاي آسيايي

تهران - ايرنا - بورس شانگهاي كه دوشنبه اين هفته سقوط هفت درصدي در شاخص سهام را تجربه و براي جلوگيري از ميزان ضررهاي احتمالي معاملات را تعطيل كرد درمعاملات امروز با 2.3 درصد رشد به كار خود پايان داد.

به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاري فرانسه از هنگ كنگ، بورس شانگهاي در معاملات امروز «چهارشنبه » با 2.3 درصد رشد در واحد سه هزار و 361.88بسته شد.
دوشنبه گذشته، كاهش 5 درصدي در ارزش شاخص شركت عظيم CSI300 كه در هر دو بورس شانگهاي و شن ژن حضور دارد، موجب شد تا بطور خودكار يك وقفه 15 دقيقه اي در تجارت اين كشور ايجاد شود و با رسيدن اين رقم به 7 درصد دولت چين مجبور به تعطيل كردن بورس شانگهاي گرفت.
در ديگر بورس هاي آسيايي از جمله «توكيو»، «هنگ كنگ»، «تايپه» و «سيدني»، كره جنوبي به دليل نگراني از آزمايش هسته اي كره شمالي و اقتصاد جهاني معاملات با كاهش نسبت به روز قبل از آن مواجه شد.
دربورس توكيو، سهام شاخص «نيكي» 225 براي سومين روز متوالي در سال جديد ميلادي با يك درصد افت به 18 هزار و 191 واحد رسيد.
در معاملات امروز«چهارشنبه » شاخص سهام بورس هنگ كنگ، «هانگ سنگ» نيز با 9 دهم درصد كاهش در واحد 21 هزار و 25 صدم واحد بسته شد.
همچنين شاخص سهام بورس هاي سيدني، چين تايپه و كره جنوبي نيز در معاملات امروز به ترتيب 1.2 ، 1.1 و 26 صدم درصد كاهش داشت.
به گزارش خبرگزاري فرانسه از سنگاپور، قيمت نفت نيز در بازارهاي آسيا به دليل بالاگرفتن تنش سياسي بين رياض و تهران و اعلام ذخاير نفتي از سوي آمريكا اندكي افزايش يافت.
قيمت نفت «وست تگزاس اينترمديت» آمريكا براي تحويل در ماه آينده ميلادي با هشت سنت افزايش 36.05 دلار و برنت با سه سنت افزايش 36.45 دلار داد و ستد شد.
قيمت اين محصول به رغم افزايش در روز دوشنبه گذشته، در معاملات سه شنبه كاهش يافته بود.
در معاملات روز دوشنبه گذشته نفت برنت درياي شمال با 2.5 درصد افزايش 38.50 دلار در هر بشكه خريد و فروش شد اما بهاي آن در ادامه معاملات به 38.28 دلار كاهش يافت.
نفت وست تگزاس اينترمديت آمريكا نيز با 2.05 درصد افزايش 37.80 دلار معامله شده بود.
آساق**3077 **1488