۱۵ دی ۱۳۹۴،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 81907462
۰ نفر
500 كامیون ایرانی درخاك تركیه منتظر سوخت

ارومیه- ایرنا- مدیركل مدیریت بحران استان آذربایجان غربی اعلام كرد: 500 دستگاه كامیون ایرانی كه در آن سوی مرز بازرگان و در خاك تركیه به علت بارش برف و كولاك شدید متوقف شده اند، منتظر سوخت هستند.

امیرعباس جعفری شامگاه روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا افزود: هم اكنون بیش از 500 دستگاه كامیون ایرانی به همراه بیش از یكهزار و 500 دستگاه كامیون تركیه ای در مرز بازرگان ـ گوربولاغ منتظر ورود به ایران هستند.
وی با اشاره به تشكیل صف طویل كامیونی به طول 50 كیلومتر در آن سوی مرز بیان كرد: از دیروز به علت بارش سنگین برف، سرما و كولاك شدید در منطقه، با هماهنگی مسوولان دو كشور امداد رسانی و تامین مایحتاج مورد نیاز رانندگان ایرانی از قبیل پتو و مواد غذایی ایرانی از طریق گروه های امدادی هلال احمر و ستاد مدیریت بحران استان آذربایجان غربی انجام شد.
وی با اشاره به متوقف شدن كامیون ها و روشن بودن همه كامیون ها به علت سرما و اتمام سوخت مخزن كامیون های ایرانی طی سه روز اخیر ، بیان كرد: برای امدادرسانی به رانندگان كامیون های ایرانی 10 هزار لیتر سوخت تامین شده و منتظر صدور اجازه سوخت رسانی به آنها در آن سوی مرز هستیم.
وی ادامه داد: روند ترخیص كامیون ها در آن سوی مرز به علت تعطیلات پایان سال و كم شدن تعداد كاركنان گمرك تركیه،كند بوده و به همین علت در آن كشور صف طویل و 40 كیلومتری كامیونی تشكیل شده است.
وی اضافه كرد: در مقابل، خدمات ترخیص كامیون ها در گمرك كشورمان در مرز بازرگان به سرعت انجام می شود و مشكلی در این سوی مرز وجود ندارد.
وی پیش بینی كرد كه تا 48 ساعت آینده مشكل صف كامیون ها در مرز بازرگان حل شده و رانندگان ایرانی با گذر از مرز شرایط عادی خواهند یافت.
مدیركل مدیریت بحران آذربایجان غربی از آمادگی كامل اداره كل مدیریت بحران استان برای امداد رسانی و مدیریت شرایط نامساعد جوی خبر داد و اظهار كرد: به علت تداوم شرایط یخبندان و كولاك این مشكل به وجود امده و به زودی حل می شود.
به گزارش ایرنا، بارش سنگین برف كه از چهارشنبه گذشته در مناطق مختلف آذربایجان غربی آغاز شده بود، مناطق وسیعی از این استان را سفیدپوش كرد به طوری كه ارتفاع برف در شهر مرزی بازرگان و ماكو به حدود 70 سانتیمتر رسید و مشكلاتی را در تردد خودروها در داخل شهرها و جاده های منطقه ایجاد كرد.
مرزهای استان آذربایجان غربی شامل مرز زمینی پلدشت و بازرگان در شمال، رازی و سرو در مركز و مرز تمرچین در جنوب استان است كه تمرچین با كشور عراق و پلدشت با جمهوری خودمختار نخجوان جمهوری آذربایجان هم مرز بوده و سه مرز بازرگان، سرو و رازی دروازه عبور و مرور به كشور تركیه است.
شبك ** 1905 **1917