رشد اقتصادي هشت درصدي بدون بكارگيري فناوري اطلاعات محقق نخواهد شد

تهران- ايرنا- رئيس سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور به پيش بيني رشد اقتصادي هشت درصدي در برنامه ششم كه از سال آينده آغاز مي شود، اشاره كرد و گفت: اين موضوع مهم بدون بكارگيري فناوري اطلاعات محقق نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار علمي ايرنا، ناصرعلي سعادت روز دوشنبه در مراسم افتتاحيه چهارمين همايش راهبري و مديريت فناوري اطلاعات افزود: رشد هشت درصدي اقتصاد، اقدامي بزرگ و مهم است كه با تحقق آن شاهد تحولات جدي اقتصادي خواهيم بود.
وي با اشاره به اينكه در كمتر از يك ماه برجام نهايي خواهد شد، اظهار كرد: با اجراي اين موضوع بخش عمده اي از تحريم ها برداشته مي شود و در نتيجه آن شاهد تغييرات اساسي در حوزه اقتصادي كشور خواهيم بود.
رئيس سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور، از تدوين آيين نامه توسعه و گسترش كاربري فناوري اطلاعات خبر داد و گفت: اين آيين نامه با همكاري اين مجموعه و سازمان فناوري اطلاعات كشور تدوين و اخيرا ابلاغ شده است.
وي با يادآوري اينكه اين آيين نامه اهميت بكارگيري فناوري اطلاعات در سازمان ها و دستگاه هاي دولتي را نشان مي دهد، افزود: در ماده 16 اين آيين نامه نيز جايزه اي براي سازمان ها و دستگاه هاي دولتي كه اين فناوري را به درستي بكار گرفته اند، درنظرگرفته شده است.
سعادت، بر سنجش ميزان استفاده از فناوري اطلاعات در دستگاه هاي دولتي و سازمان ها تاكيد كرد و گفت: 10 درصد صرفه جويي هاي حاصل شده در نتيجه استفاده از اين فناوري، به عنوان جايزه به كاركناني كه در اين راه تلاش كرده اند، تعلق مي گيرد.
وي بر لزوم برگزاري همايش هاي كاربردي تاكيد كرد و ادامه داد: همايش ها بايد كاربردي و نتايج مثبت اقتصادي براي شركت ها داشته باشند بر اين اساس، اين همايش سعي مي كند در همين مسير گام بردارد.
رئيس سازمان نظام صنفي رايانه اي كشور با اشاره به اينكه همايش راهبري و مديريت فناوري اطلاعات طي چهار سال برگزاري، موضوعات خاصي را دنبال مي كند، گفت: اين همايش درصدد است موضوعات را به صورت كارشناسانه بررسي و راهكار مناسب را براي برون رفت از مشكلات ارائه كند.
چهارمين همايش راهبري و مديريت فناوري اطلاعات با موضوع 'سنجش، پايش و كنترل راهبري و مديريت فناوري اطلاعات' از امروز دوشنبه (14 دي ماه) در سالن مركز مطالعات و بهره وري منابع انساني سازمان مديريت صنعتي آغاز به كار كرد و تا فردا ادامه دارد.
اين همايش در سه سال گذشته با موضوعات اصول و مباني راهبري سازماني فناوري اطلاعات، ارتقاي ظرفيت كارفرمايي در تعريف و اجراي پروژه ها و خدمات فناوري اطلاعات و مميزي فناوري اطلاعات برگزار شده است.
علمي ** 1201 **1834