چهارمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات در تهران آغاز به كار كرد

تهران - ایرنا - چهارمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات با موضوع 'سنجش، پایش و كنترل راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات' از امروز دوشنبه ( 14 دی ماه ) در سالن مركز مطالعات و بهره وری منابع انسانی سازمان مدیریت صنعتی آغاز به كار كرد و تا فردا ادامه دارد.

رئیس دبیرخانه چهارمین همایش راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات در مراسم افتتاحیه این همایش گفت: سازوكارهای سنجش، پایش و كنترل راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات، معیارها، شاخص‌‏ ها در حوزه راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات، نظام‏‌ های مدیریت و فرآیند سنجش، پایش و كنترل فناوری اطلاعات و سنجش كیفی خدمات و محصولات فناوری اطلاعات از جمله محورهای این همایش است.
علی آذركار افزود:در همایش راهبردی و مدیریت فناوری اطلاعات تلاش می شود تا این موضوعات در سازمان ها تبیین و تجارب داخلی در این زمینه در سطح گسترده اطلاع رسانی شود.
وی بیان كرد: این همایش به نحوه استفاده صحیح و مناسب از فناوری اطلاعات توسط سازمان ها در راستای تحقق اهداف كسب و كار آنها می پردازد.
وی با اشاره به اینكه در این همایش سعی شده تجارب برتر در حوزه كسب و كار سازمان ها ارائه شود، افزود: سنجش، پایش و كنترل در حوزه راهبری و مدیریت فناوری اطلاعات با هدف نظارت مستمر بر روند ایجاد و تثبیت ساختارها و روش هائی در سازمان ها یا بنگاه ها بنا شده است.
آذركار با اشاره به اینكه راهبری فناوری اطلاعات در صدد توزیع قابلیت های آن در مسیر اهداف سازمانی است، اظهار كرد: راهبری فناوری اطلاعات در سازمان با مفاهیمی مانند اهداف، ماموریت، چشم انداز و راهبرد در ارتباط است و طیف گسترده ای را در برمی گیرد.
این همایش در سه سال گذشته با موضوعات ' اصول و مبانی زاهبری سازمانی فناوری اطلاعات' ، ' ارتقا طرفیت كارفرمائی در تعریف و اجرای پروژه ها و خدمات فناوری اطلاعات' و ' ممیزی فناوری اطلاعات' برگزار شده است.
علمی**1201**1440