جاده مهاباد - بوكان در جنوب آذربايجان غربي مسدود است

اروميه - ايرنا - معاون راهداري اداره ‌كل راه و شهرسازي آذربايجان غربي گفت: در حال حاضر جاده مهاباد - بوكان در جنوب استان به دليل بروز كولاك و بارش شديد برف مسدود است.

ارسلان شكري روز شنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا افزود: در اثر برودت هوا و بارش برف شديد كه از شب گذشته در اغلب جاده هاي اين استان آغاز شده است، در محور مهاباد - بوكان به دليل بروز كولاك و بارش برف شديد با انباشت برف در قسمتي هاي از اين محور به ارتفاع دو تا سه متر مواجه هستيم كه راهداران با استفاده از ماشين آلات سنگين به شكل دو طرفه در حال بازگشايي اين محور هستند.
وي اضافه كرد: به جز اين جاده، تمامي راههاي اصلي آذربايجان غربي در حال حاضر باز است و تردد در آنها جريان دارد.
وي اظهار كرد: هم اكنون 67 اكيپ راهداري 30 راهدارخانه در 18 گردنه آذربايجان غربي و جاده هاي استان در حال برف روبي و انجام وظايف راهداري هستند.
شكري گفت: هم‌ اكنون بر اثر بارش برف و كولاك، تردد در محورهاي كوهستاني و گردنه ها با زنجير چرخ امكانپذير است و رعايت نكات ايمني توسط رانندگاني كه در اين محورها تردد مي كنند، الزامي است.
معاون راهداري اداره ‌كل راه و شهرسازي آذربايجان غربي افزود: رانندگاني كه قصد دارند در اين محور ها تردد كنند بايد مجهز به زنجيرچرخ و سيستم گرمايشي مناسب باشند.
وي با اشاره به اينكه موج جديدي از بارش‌ها از ديروز در اين استان آغاز شده است، از مردم درخواست كرد تا در محورهاي برف‌گير استان سفرهاي خود را به حداقل برسانند.
وي همچنين گفت: راه روستايي بسياري از شهرهاي استان از جمله شهرستان هاي چالدران، مهاباد و سلماس مسدود بوده و راهداران در حال بازگشايي اين مسيرها هستند.
بارش برف سنگين همراه با كولاك شديد از چهارشنبه هفته گذشته در بسياري از شهرستان هاي آذربايجان غربي آغاز شده و همچنان در برخي مناطق ادامه دارد.
آذربايجان غربي امسال، پاييز و زمستان سال پربارشي را تجربه كرده به طوري كه در چهار زمان مختلف شاهد بارش برف در اين استان بوده ايم كه اين بارش ها، موجب مسدود شدن راه هاي روستايي و برخي راه هاي اصلي و گردنه ها و همچنين تعطيلي مدارس شده است.
6009/2093

سرخط اخبار استان‌ها