حمله به شيعيان نيجريه نتيجه احساس خطر استكبار است

شاهرود -ايرنا- يك روحاني نيجريه اي كه براي شركت در جشن ميلاد حضرت رسول اكرم(ص) و امام صادق(ع) به شاهرود سفركرده است، گفت: استكبار به خاطر ترسي كه از گسترش اسلام ناب محمدي در اين كشور داشت، دستور كشتار شيعيان را داد.

به گزارش ايرنا ، حجت‌الاسلام محمد اول‌محمد، پنج شنبه در جمع دانش‌آموزان بسيجي واحد پيشگام امام علي(ع) در قالب هيات‌الشهدا به مناسبت هفته وحدت، بيان كرد: وحدت امت اسلام بزرگ‌ترين خطري است كه جهان استكبار را تهديد مي‌كند.
وي اظهار داشت: تمام اين جنگ‌ها و خونريزي‌هايي كه در جهان اسلام رخ مي‌دهد، به خاطر احساس خطر استكبار جهاني از وحدت امت اسلام است كه مي‌تواند طومار استكبار را بر هم بريزد.
اين روحاني نيجريه‌اي با اشاره به اتفاقات رخ داده در كشورش افزود: حمله به شيعيان نيجريه، به اين دليل بود كه استكبار احساس خطر كرد كه اسلام ناب محمدي در قلب آفريقا در حال گسترش است.
محمد با بيان اينكه ايجاد گروه‌هاي تروريستي مانند بوكوحرام و به شهادت رساندن مسلمانان به اين دليل است ، تصريح كرد: امروزه شيعيان در بسياري از مناطق جهان مظلوم بوده و مورد ستم هستند.
اين طلبه حوزه علميه قم با بيان اينكه ، مردم ايران بايد قدر اين انقلاب و نظام را بدانند چون كه الگويي براي جهانيان است.بيان كرد: دشمن مي‌خواهد اسلام در جهان قدرتي نداشته باشد تا بتواند برابر آن‌ها ايستادگي كند و اين تلاش‌ها و فعاليت‌هايي كه در جهان انجام مي‌دهد، به دليل خريدن سران كشورهاي اسلامي و مطيع كردن آن‌ها است .
وي گفت: امروز سران بسياري از كشورهايي كه اسم اسلام را يدك مي‌كشند، عليه اسلام با استكبار همكاري مي‌كنند.
وي با بيان اينكه، دنيا بداند كه وحدت امت اسلام شكل خواهد گرفت ، به دانش آموزان گفت: شما نسل جديد اين نظام كه پرچم‌دار اسلام ناب محمدي (ص) در جهان به شمار ميرود هستيد.
حجت الاسلام محمد گفت: مسلمانان با كمك هم مي‌توانند اين تمدن بزرگ را در جهان محقق كنند .
وي گفت: مردم و دانش آموزان ايران بايد به اين نكته دقت كنند كه كار شان بسيار اثرگذار در جهان است و خود را براي آينده نظام و كشور قوي كنند.
محمد عنوان كرد: بايد در هفته وحدت كه امام راحل بنا نهاده، تلاش كنيم تا با الگوگيري از پيامبر اسلام بين امت اسلام وحدت ايجاد كنيم و با مهرباني و مودت و محبت بتوانيم در مسير گسترش اسلام ناب محمدي (ص) در جهان قدم‌هاي سازنده‌اي برداريم.
6167

سرخط اخبار استان‌ها