آموزش و پرورش بزرگترین فصل مشترك حاكمیت و ملت است

مشهد- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش گفت: دولت تدبیر و امید نگاه ویژه ای به فرهنگیان و قشر زحمتكش معلمان دارد زیرا آموزش و پرورش بزرگترین فصل مشترك حاكمیت و ملت است.

علی اصغر فانی عصر پنجشنبه در سفر چند ساعته به شهرستان تایباد استان خراسان رضوی در جمع فرهنگیان و معلمان این شهرستان افزود: دولت تدبیر و امید با نگاه به تحول تدریجی در مفهوم سواد به توسعه فرصت هایی می اندیشد كه آحاد جامعه بتوانند به سطح توانمندساز از مهارت های پایه برای تعامل قوی و موثر دست یافته و در برابر دگرگونی های پرشتاب نقش آفرین باشند.
وی اظهار كرد: موفقیت این مسیر عزت آفرین مستلزم مشاركت گسترده مردم فرهیخته ایران است.
وی گفت: آموزش و پرورش مسئولیت سنگینی برعهده دارد و دولت یازدهم نیز در این زمینه برنامه های خوبی در دستور كار خود قرار داده است.
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: دولت تدبیر و امید می كوشد هیچ گونه تبعیضی بین فرهنگیان در كشور صورت نگیرد و مشكلات فرهنگیان در مدت كوتاهی رفع شود.
فانی افزود: بودجه آموزش و پرورش در سال جاری نسبت به سال گذشته بیش از 23 درصد افزایش داشته است اما با توجه به حجم نیازهای آموزش و پرورش بازهم این بودجه كافی نیست و تلاش هایی مانند طرح رتبه بندی در حال اجرا است كه برای جبران برخی از مشكلات مد نظر می باشد.
فرماندار تایباد نیز در این مراسم گفت: به بركت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در این منطقه از نظر زیر ساخت های مورد نیاز شرایط مطلوبی داریم ولی هنوز جای كار برای توسعه فضاهای آموزشی در این خطه مرزی وجود دارد.
حسین شرافتی راد افزود: پیشرفت و ترقی جامعه منوط به ترقی و پیشرفت فرهنگیان است و باید آنچه را كه مورد مطالبه و حق این جامعه زحمت كش می باشد به درستی ادا كنیم.
وی خواستار در نظر گرفتن ردیف حق مرزی برای فرهنگیان این شهرستان شد.
شهرستان مرزی تایباد بیش از 23 هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی دارد كه در 158واحد آموزشی مشغول تحصیل هستند.
این شهرستان 114هزار نفری در 225 كیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.
7494 / 6053

سرخط اخبار استان‌ها