نويسنده معروف لبناني: راه حل سياسي مهم ترين راهكار پايان دادن به بحران هاي جهان اسلام است

تهران – ايرنا – طلال ادريسي نويسنده معروف و استاد علوم اجتماعي دانشگاه لبنان با تاكيد بر راه حل سياسي براي پايان دادن به بحران هاي جهان اسلام گفت: راه حل سياسي، جلوگيري از دخالت خارجي و مقابله با طرح هاي رژيم صهيونيستي سه ركن مهم براي پايان دادن به بحران ها در كشورهاي اسلامي است.

طلال ادريسي در گفت و گوي اختصاصي با خبرنگار ايرنا در حاشيه كنفرانس وحدت اسلامي در تهران گفت: راه حل سياسي يكي از بهترين روش ها براي پايان دادن به بحران هاي عراق، سوريه و يمن است .
وي تاكيد كرد: تفرقه و اختلاف هاي درون كشورهاي اسلامي منجر به مداخله خارجي در امور اين كشورها مي شود.
ادريسي استاد علوم اجتماعي دانشگاه لبنان در ادامه در خصوص مسئله فلسطين گفت: مسئله فلسطين يكي از مهم ترين مسائل راهبردي جهان اسلام است چرا كه امروز همه بحران ها و چالش هاي موجود در جهان اسلام به نوعي به رژيم صهيونيستي بازمي گردد.
وي همچنين با يادآوري اينكه يكي از ارزش هاي مهم در ميان مسلمانان تشكيل كنفرانس هايي نظير كنفرانس وحدت اسلامي گفت: جمهوري اسلامي ايران اين ابتكار عمل را به خوبي در دست گرفته است .
ادريسي با اشاره به برگزاري بيست و نهمين كنفرانس وحدت اسلامي تهران گفت : برگزاري اين كنفرانس به معناي آن است كه ايران در اين 29 سال اهميت اين موضوع را به خوبي درك كرده و بستر آن را فراهم كرده است و تنها مربوط به بحران هاي پنج سال گذشته نيست.
وي در عين حال افزود: متاسفانه امروز مي بينيم كه برخي كشورهاي عربي و اسلامي خواهان وحدت اسلامي حقيقي نيستند و در راه ايجاد فتنه و اختلاف راه سرمايه گذاري مي كنند.
بيست و نهمين كنفرانس بين المللي وحدت اسلامي از 6 تا 9 دي ماه با حضور حدود 300ميهمان و شخصيت خارجي از 70 كشور جهان در تهران برگزار شد.
خاورم**9366**9365**1586

سرخط اخبار جهان