امام جمعه شهركرد: انتخابات مجلس خبرگان با سرنوشت نظام گره خورده است

شهركرد- ايرنا- نماينده وي فقيه در چهارمحال وبختياري و امام جمعه شهركرد گفت: انتخابات مجلس خبرگان رهبري با سرنوشت نظام گره خورده‌ است و دشمنان براي مجلس خبرگان رهبري خيز برداشته اند.

به گزارش دفتر نماينده ولي فقيه در استان، حجت الاسلام والمسلمين محمدعلي نكونام روز پنجشنبه در جمع ائمه جمعه و جماعات و روحانيون استان در خصوص انتخابات مجلس شوراي اسلامي و خبرگان رهبري تصريح كرد: اين دو انتخابات به ويژه انتخابات خبرگان رهبري با سرنوشت نظام گره خورده‌اند.
وي با بيان اينكه خبرگان بايد انسان‌هاي شجاع و به دور از تسامح و تساهل باشند، تصريح كرد: معيار و ملاك اصلي انتخاب خبرگان يقين به مقاوم بودن در صيانت از ولايت‌فقيه است.
حجت‌الاسلام نكونام افتادن جايگاه ولايت‌فقيه در دسته‌بندي‌ و بازيگري‌هاي سياسي را آسيب و خطري بزرگ براي انقلاب دانست و ادامه داد: انقلاب را ولايت حفظ مي‌كند؛ يعني بايد ولايت‌فقيه را محكم محافظت و صيانت كنيم تا به كشور آسيب نرسد .
نماينده ولي‌فقيه در چهارمحال وبختياري گفت: انقلاب اسلامي ايران پرچم ‌دار حاكميت سياست اسلامي در جهان است كه توانست سياست اسلامي را به عرصه بياورد و اسلام ناب را نه‌ تنها در ايران بلكه در جهان مورد توجه قرار دهد.
حجت‌الاسلام نكونام اظهار داشت: توجه‌ دادن مرم نسبت به توطئه ها و فتنه هايي كه جامعه اسلامي را تهديد مي كند و بصيرت‌افزايي از رسالت‌هاي مهم روحانيون است.
وي اطاعت از ولايت و رهبري را تنها راه نجات از فتنه‌ها دانست و تصريح كرد: با نشستن در كشتي نجات اهل‌بيت عصمت و طهارت و اطاعت از ولايت‌فقيه و دوري از امور پوچ و سياسي بازي‌ مي‌توان از فتنه‌ها و توطئه‌هاي دشمن در امان بود.
حجت‌الاسلام نكونام تبعيت از ولايت‌فقيه همراه با اختلاف و تفرقه را درد بزرگ امروز كشور دانست و خاطرنشان كرد: گروه‌گرايي‌ و حزب‌گرايي‌ها اگرچه موجب رقابت و زمينه‌ساز حضور مردم در عرصه‌هاي مختلف مي‌شود اما آسيب‌ها و خطرات به مراتب بيشتري دارد.
وي در ادامه با تأكيد بر اينكه نبايد تفاوتي بين فتنه‌گران داخلي و خارجي قائل شد تصريح كرد: فتنه گر، فتنه گر است و درس از خارج مي‌گيرد و آن را در داخل عملياتي مي كند؛ طراحي در بيرون توسط اتاق فكر آن‌ها صورت مي‌گيرد اما اجراي آن توسط وابستگان به دشمنان عملياتي مي‌شود.
نماينده ولي‌فقيه در استان تأكيد كرد: كساني كه به دنبال فتنه راه افتادن و نخواستند شاخص يعني ولايت حق و ولايت‌فقيه را بپذيرند، قطعاً فتنه گر، زياده خواه و زورگو هستند و هيچ گاه دست از زياده خواهي برنخواهند داشت.
حجت‌الاسلام‌والمسلمين نكونام تصريح كرد: در اوج فتنه 88 مسامحه‌گراني بودند كه كمرنگ شدن مواضع و خط امام (ره) را ديدند اما در برابر اين همه بي‌اخلاقي نه نتها سكوت كردند و كوتاه آمدند بلكه بعدها با آنان مسامحه نيز كردند.
7360/ 6014/

سرخط اخبار استان‌ها