شیخ عقل طائفه موحدین دروزلبنان خواستارگفت وگو و تفاهم بین كشورهای اسلامی شد

بیروت – ایرنا – شیخ نعیم حسن، شیخ عقل طائفه موحدین دروز لبنان خواستار وحدت تلاش های مسلمانان در رویاروئی با دشمنان به ویژه رژیم صهیونیستی و گفت وگو و تفاهم بین كشورهای اسلامی شد.

به گزارش ایرنا، شیخ نعیم حسن روز پنجشنبه در دیدار محمد فتحعلی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان با وی، همچنین بر ضرورت همكاری كشورهای محوری جهان اسلام به ویژه جمهوری اسلامی ایران برای رویاروئی با دشمنان از جمله رژیم صهیونیستی تاكید كرد.
وی گفت: كشورهای اسلامی باید با همكاری یكدیگر و ایفای نقشی مثبت برای خاموش كردن آتش جنگ هایی كه در بیشتر منطقه شعله ور شده است و همچنین برای رفع ظلم و خشونت از ملت های منطقه تلاش كنند.
شیخ عقل طائفه موحدین دروز لبنان ابراز امیدواری كرد كه سال نو مسیحی بشارت دهنده خیر و صلح و پایان همه دردها و ظلم های ملت های جهان اسلام و عرب باشد.
فتحعلی و شیخ نعیم حسن در این دیدار كه به مناسبت سالروز میلاد حضرت محمد رسول گرامی اسلام(ص) ، حضرت عیسی مسیح (ع)، امام جعفر صادق (ع) و آغاز سال نو مسیحی برگزار شد، در باره تحولات و اوضاع منطقه و لبنان گفت وگو كردند.
سفیر ایران در لبنان هم بعداز این دیدار در گفت وگوئی كوتاه با خبرنگاران تصریح كرد: در سال جدید برای ملت برادر و كشورعزیز لبنان آرزوی خیر و بركت داریم.
خاورم ** 1324

سرخط اخبار جهان