اصفهان نسبت به ساير شهرها داراي آسيب هاي اجتماعي كمتري است

اصفهان- ايرنا - دبير ستاد احيا امر به معروف و نهي از منكر استان اصفهان گفت: اصفهان نسبت به ساير شهرها داراي آسيب ها و مشكلات اجتماعي كمتري است.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام والمسلمين احمد عبداللهي نژاد روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران افزود: پايبندي مردم اصفهان به اعتقادات مذهبي و فضاي فرهنگي اين شهر باعث شده تا اصفهان نسبت به كلانشهرها، سالم تر بماند.
وي با بيان اينكه اصفهان هميشه و در همه صحنه هاي انقلاب و دفاع مقدس پيشتاز بوده و از پيشينه تاريخي خوبي برخوردار است، افزود: مسئولان در مركز كشور، استان اصفهان را يكي از استانهاي موفق در زمينه وضعيت احيا امر به معروف و نهي از منكر مي دانند، اما نيازمند انجام اقدامات بيشتر در اين زمينه هستيم.
حجت الاسلام عبداللهي نژاد گفت: اما به هر حال امروزه مشكلات ناشي از فضاهاي مجازي، بيكاري و اعتياد ، استان اصفهان را نيز درگير كرده است.
دبير ستاد احيا امر به معروف و نهي از منكر استان اصفهان با بيان اينكه اسلامي بودن بازار امروز كم رنگ شده و دروغ در جامعه مرسوم شده است، گفت: بعضي از معروف ها همانند تعطيلي مغازه ها هنگام نماز و راستگويي كه در گذشته در جامعه و بازار اصفهان رونق داشت امروز كمرنگ شده است.
حجت الاسلام عبداللهي نژاد با بيان اينكه با استنكاف از اقامه معروف در جامعه مطابق قانون مي توان برخورد كرد، خاطرنشان كرد: روساي ادارات و دستگاهها، مسئول ترويج و اجراي امر به معروف و نهي از منكر در ادارات هستند.
وي افزود: مسئول هر دستگاهي وظيفه تشكيل، ارائه راهكار اجرايي و تخصيص بودجه به امر به معروف و نهي از منكر را بر عهده دارد.
دبير ستاد احيا امر به معروف و نهي از منكر استان اصفهان با بيان اينكه مقابله با مظاهر منافي ارزش هاي جامعه و انقلاب اسلامي در شهرها از وظايف نيروي انتظامي است، تصريح كرد: نيروي انتظامي تاكنون همكاري خوبي را با ستاد احيا امر به معروف و نهي از منكر استان انجام داده اما اين همكاري نيازمند توسعه است.
حجت الاسلام عبداللهي نژاد بااشاره به اولويت هاي ستاد احياي امر به معروف و نهي از منكر استان اصفهان، گفت: در چشم انداز پنج ساله اميدواريم بتوانيم 40 سازمان مردم نهاد (سمن) را در اين زمينه راه اندازي كنيم.
وي افزود: سازمانهاي مردم نهاد بايد در اين زمينه شكل بگيرد و اساسنامه را در اين رابطه داشته باشند و امر به معروف و نهي از منكر را انجام دهند.
دبير ستاد احيا امر به معروف و نهي از منكر استان اصفهان گفت :در صورت تشكيل سازمانهاي مردم نهاد در زمينه امر به معروف و نهي از منكر، مجلس شوراي اسلامي موظف به تخصيص بودجه ساليانه براي آنها است .
وي گفت: در اولين جلسه ستاد مسئله تشكيل سازمانهاي مردم نهاد پيشنهاد شد و با استقبال خوبي از طرفق استاندار اصفهان قرار گرفت
حجت الاسلام عبداللهي نژاد گفت: هيات هاي عزاداري سيدالشهدا(ع) مي توانند به عنوان سازمان هاي مردم نهاد اساسنامه اي را در زمينه احيا امر به معروف و نهي از منكر تنظيم و فعاليت كنند .
وي با اشاره به حمايت همه جانبه از اقدامات قانوني آمران به معروف و ناهيان از منكر انجام مي شود، تصريح كرد: سازمان بسيج مستضعفين با بكارگيري آحاد بسيجيان در چارچوب قوانين موظف است نسبت به فرهنگ سازي و اجراي امر به معروف و نهي از منكر در مرتبه زباني اقدام كند.
دبير ستاد احيا امر به معروف و نهي از منكر استان اصفهان با بيان اينكه ستاد امر به معروف و نهي از منكر 12 وظيفه اصلي را بر عهده دارد، گفت: تعيين سياست ها و خط مشي هاي اساسي، تبادل اطلاعات و نظرات براي شكل گيري سياست ها، آسيب شناسي و ريشه يابي علل ترك معروف و ارتكاب منك، تععين الگوهاي رفتاري و حمايت همه جانبه از اقدامات قانوني آمران به معروف و ناهيان از منكر از مهمترين وظايف ستاد است.
وي با بيان اينكه ستاد امر به معروف و نهي از منكر كشور وظايف ستادهاي استاني و شهرستاني را در چارچوب قانون مشخص مي كند، گفت: ستاد استان، مسئوليت ستاد مركز استان را نيز بر عهده دارد.
7150/ 2093

سرخط اخبار استان‌ها