لاریجانی آغاز سال نو میلادی را به روسای مجالس كشورهای مسیحی تبریك گفت

تهران - ایرنا -رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی، میلاد حضرت مسیح(ع) و آغاز سال نو میلادی(2106) را به همتایان خود در كشورهای مسیحی تبریك گفت.

به گزارش ایرنا از خانه ملت، متن پیام تبریك علی لاریجانی به روسای مجالس كشورهای مسیحی به شرح ذیل است:
عالیجناب؛
مایلم فرارسیدن سالروز میلاد مبارك پیامبر بزرگ الهی حضرت عیسی بن مریم(ع) و آغاز سال جدید میلادی را به جنابعالی و همكاران محترمتان در پارلمان صمیمانه تبریك و تهنیت گویم.
جهان امروز بیش از هر زمان دیگری به بازگشت به آموزه ها و معارف پیام آوران بزرگ الهی برای دستیابی به عدالت، صلح و آرامش، كاهش نابرابری های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی و پیشرفت نیاز دارد.
عالیجناب؛
چشم انداز تحولات جهانی در سال پیش رو بیش از هر چیز تحت تأثیر مخاطرات حاد ناشی از گسترش تروریسم قرار دارد. حملات اخیر در غرب آسیا، اروپا و افریقا به روشنی خطر این پدیده شوم غیر انسانی را برای تمام كشورها و ملت ها نشان داد. مقابله با گروه های افراطی و تروریستی همفكری، مشورت منظم و مستمر میان كشورها را در سطوح مختلف از جمله میان پارلمان ها را ضروری ساخته است.
همكاری مجالس در زمینه مبارزه با تروریسم و ریشه های رشد و گسترش تفكرات افراطی از جمله فقر، نابرابری، سیاست های دوگانه و مداخله جویانه، عدم احترام به آراء ملت ها، بخش مهمی از راهبرد جهانی برای مقابله با این پدیده شوم باشد.
مایلم تأكید نمایم، اسلام دین برادری، محبت و خیرخواهی برای انسان ها است. جنایات گروه های تروریستی - تكفیری هیچ ارتباطی با این دین بزرگ الهی ندارد.
بار دیگر ضمن تبریك این میلاد مبارك از خداوند منان موفقیت روزافزون جنابعالی را خواستارم.
سیام ** 3070 ** 1071