ضرورت ايجاد جاذبه هاي نرم افزاري براي حضور جوانان در مساجد

رشت - ايرنا - استاندار گيلان با تاكيد بر ضرورت ايجاد جاذبه هاي نرم افزاري براي حضور گسترده نوجوانان و جوانان در مساجد گفت: جوان امروز، نيازمند ابزار نوين است و بايد زمينه‌هاي ايجاد سيستم‌هاي نرم افزاري براي حضور آنان فراهم شود.

به گزارش خبرنگار ايرنا، محمدعلي نجفي روز پنجشنبه در اجلاس نماز و سنجش دستاوردها كه در استانداري گيلان برگزار شد، نماز را فريضه‌اي اصلي و مهم در اسلام عنوان و بيان كرد: جنبه روحي و رواني نماز به حدي ارزشمند است كه آرامش واقعي را در انسان به وجود مي‌آورد.
وي بر ضرورت ترويج فرهنگ نماز بين آحاد مردم تأكيد و اضافه كرد: اگر به دنبال جامعه‌اي سالم، آرام همراه با اعتماد به نفس معنوي هستيم تا بتوانيم با تهديدات مقابله كنيم، بايد فرهنگ نماز را ترويج دهيم.
استاندار گيلان با اشاره به نقش رسانه‌ها و مطبوعات در اثرگذاري مطلوب در نسل امروز جامعه افزود: بايد به صورت غيرمستقيم براي قشر نوجوان و جوان، ترغيب بيشتري به سوي نماز ايجاد شود.
وي به اهتمام موجود در دستگاه‌هاي استان در بخش توسعه فريضه نماز اشاره كرد و گفت: گيلان در اين بخش، وضعيت مطلوبي دارد و براي گسترش اقدامات، نيازمند ابزارهاي سخت افزاري است كه موظف هستيم زمينه را فراهم كنيم.
نجفي همچنين به برگزاري فريضه نماز در سه وقت معين در سواحل استان اشاره و خاطرنشان كرد: پخش اذان از پارك‌ها ، بوستان‌ها و مأذنه ‌هاي شهر، در هر سه وقت جزو برنامه‌هاي شهرداران قرار گيرد.
وي بر ضرورت بازسازي و آماده كردن مساجد و اماكن بين راهي و نيز جلوگيري از طولاني شدن زمان برگزاري نماز در دستگاه‌ها اشاره و اظهار كرد: تلاش شود ضمن اجراي بخشنامه مدت زمان قانوني اقامه نماز (20 دقيقه) در دستگاه‌ها، از اين فرصت تمامي كاركنان و مديران صرفاً براي اقامه‌ نماز بهره‌مند شوند.
استاندار گيلان با اشاره به پرداخت 20 ميليارد ريال اعتبار براي ساخت و بهسازي مصلي‌ها و مساجد استان در سال گذشته گفت: در سال جاري نيز اين تخصيص اعتبار مراحل نهايي خود را سپري مي‌كند.

* اهداي انگشتر متبرك رهبر معظم انقلاب به استاندار گيلان
در اين اجلاس، همچنين با اهداي انگشتر متبرك رهبر معظم انقلاب، از استاندار گيلان به سبب فعاليت‌هاي حمايتي او در ترويج و توسعه فرهنگ نماز قدرداني شد.
همچنين از اداره كل زندان‌ها و اقدامات تأميني و تربيتي، استانداري گيلان و بنياد شهيد و امور ايثارگران استان به عنوان دستگاه‌هاي اجرايي برتر در امر توسعه و ترويج نماز تقدير به عمل آمد.ك/2
7294/2007