قاچاقچي پارچه هاي خارجي در اراك با وثيقه ميلياردي روانه زندان شد

اراك - ايرنا - فرمانده انتظامي استان مركزي از دستگيري يك قاچاقچي با 19 تن پارچه خارجي در عمليات پليس خبر داد و گفت:‌ متهم بعد از سير مراحل قانوني با قرار پنج ميليارد و 400 ميليون ريالي روانه زندان شد.

به گزارش روز پنجشنبه پايگاه خبري پليس، سرهنگ كيومرث عزيزي افزود: ماموران اداره مبارزه با قاچاق كالا و ارز پليس آگاهي استان مركزي در روند تحقيقات از جابه جايي يك محموله بزرگ كالاي قاچاق از يكي از شهرهاي جنوبي به مقصد تهران مطلع شدند كه برنامه ريزي عملياتي براي شناسايي و توقيف محموله در دستور كار پليس قرار گرفت.
وي اظهار كرد: سرانجام با تلاش و اقدامات انجام شده، در روز گذشته در يكي از محورهاي ارتباطي، خودروي كاميون شناسايي و متوقف شد.
سرهنگ عزيزي گفت: راننده خودرو در تحقيقات اوليه بيان كرد كه خودرو در حال جابه جايي محموله پارچه خارجي است و مداركي نيز براي اثبات گفته هايش به ماموران انتظامي ارائه داد.
فرمانده انتظامي استان مركزي گفت: در بررسي دقيق ماموران پليس و استعلام هاي انجام شده، مشخص شد كه خودرو در حال جابه جايي محموله قاچاق است و بعد از بازرسي از خودرو اقلام قاچاق كشف شد.
سرهنگ عزيزي افزود: در اين عمليات قاچاقچي دستگير و با تشكيل پرونده به دستگاه قضايي معرفي شد كه سرانجام با قرار وثيقه پنج ميليارد و 400 ميليوني روانه زندان شد.
اين مقام انتظامي، بر تشديد طرح هاي مبارزه با قاچاق كالا در استان خبر داد و گفت: در عمليات هاي متعدد پليس استان از ابتداي سال تا كنون 165 ميليارد ريال كالاي قاچاق كشف و بيش از 500 نفر قاچاقچي كالا دستگير و به مراجع قضايي معرفي شده اند.

***سه واحد صنفي به علت تخلف بهداشتي در اراك مهر و موم شدند
رئيس پليس امنيت عمومي فرماندهي انتظامي استان مركزي، از مهر و موم سه واحد متخلف در اراك خبر داد.
سرهنگ احمد عباسي افزود: در طرح نظارتي روز گذشته اداره نظارت بر اماكن عمومي پليس استان عملكرد سه واحد صنفي مغاير با موازين بهداشتي شناخته شد و مهر و موم شدند.
وي توضيح داد: سه واحد متخلف ديگر نيز در اراك اخطار قانوني در حوزه عدول از موازين بهداشتي دريافت كردند.
طرح نظارتي پليس استان بر واحدهاي صنفي با جديت ادامه دارد و شهروندان مي توانند اخبار و گزارش هايي خود را در اين زمينه از طريق تلفن 110 به مراكز پليس اعلام كنند.ك/1
6991/6013/

سرخط اخبار استان‌ها