فرماندار: ظرفيت گردشگري مذهبي جلفا فرصتي براي توسعه منطقه است

تبريز - ايرنا - فرماندار جلفا گفت: ظرفيت هاي بالاي گردشگري مذهبي شهرستان فرصت مناسبي براي توسعه اين شهرستان است و بايد از اين امكان به نحو مطلوب استفاده كرد.

به گزارش ايرنا، زاهد محمودي روز پنجشنبه در آيين معارفه رئيس جديد اداره اوقاف و امور خيريه اين شهرستان با اشاره به اهميت صنعت گردشگري مذهبي و نقش آن در درآمدزايي و ايجاد اشتغال، اظهار كرد: توجه به مقوله گردشگري فرهنگي سهم بسزايي در توسعه اين شهرستان دارد.
وي افزود: شهرستان جلفا به لحاظ وجود امامزاده هاي متعدد و آثار تاريخي و فرهنگي از ظرفيت خوبي در رونق صنعت توريسم برخوردار است كه بايد بيشتر مورد استفاده قرار گيرد.
فرماندار جلفا خاطرنشان كرد: سالانه بيش از 3 ميليون گردشگر از اقصي نقاط كشور از امامزاده هاي اين شهرستان بازديد مي كنند كه در كنار درآمدزايي، باعث ايجاد اشتغال براي اهالي نيز شده است.
محمودي افزود: به لحاظ اهميت و جايگاه ويژه صنعت گردشگري در توسعه شهرستان، يكي از عرصه هاي اصلي و چهارگانه سند تدبير و توسعه شهرستان به بخش گردشگري اختصاص داده شده است.
وي از مدير جديد اوقاف و امور خيريه شهرستان خواست با برنامه ريزي اساسي از اين ظرفيت ها در جهت توسعه و شكوفايي شهرستان استفاده كند.
در اين آيين حجت الاسلام سيد تقي عمادي به عنوان مدير جديد اوقاف و امور خيريه شهرستان جلفا منصوب و از خدمات حجت الاسلام رضا جعفري قدرداني شد.
شهرستان جلفا به واسطه امامزاده سيد محمد آقا نوجه مهر، سيد اسماعيل زاويه، امامزاده بابا يعقوب سيه رود، ميرزا شعيب دوزال، مقبره جرجيس نبي و مقبره حكيم ابوالقاسم نباتي در اشتبين سالانه پذيراي خيل عظيمي از گردشگران مذهبي است.
اين شهرستان با 56 هزار نفر جمعيت در 125 كيلومتري تبريز مركز آذربايجان شرقي واقع و از طريق رودخانه ارس با جمهوري خودمختار نخجوان و جمهوري ارمنستان مرز مشترك دارد.
7222/6183

سرخط اخبار استان‌ها