صف خريد مشتريان پولدار براي برنج كشت دوم مازندران

ساري-ايرنا- بازار خريد و فروش برنج طارم كشت دوم شاليزارهاي مازندران اين روزها در حالي در شاليكوبي هاي استان رونق گرفته است كه خريداران در كمتر شاليكوبي اي مي توانند به اين محصول دست پيدا كنند .

گزارش ميداني خبرنگاران ايرنا از شهرهاي مختلف بويژه در مركز و غرب مازندران حاكيست كه مشتريان اين نوع برنج علاوه بر خريداران سنتي ، بيشتر صاحبان هتل ها و رستوران هاي صاحب برند از اقصي نقاط كشور هستند كه شاليكوبي هاي مناطق مختلف استان را براي پيدا كردن اين نوع برنج زير پا مي گذارند .
اين نوع برنج علاوه بر خوش طعم و عطر بودن ، در مقايسه با برنج كشت اول از كمترين ميزان سم و كود در توليد آن استفاده مي شود و بسته به وضعيت آب و هوايي ميزان شكستگي آن هم به مقدار زيادي كمتر از انواع ديگر است .
خوش پخت بودن و حجيم شدن هنگام پخت بدون اين كه كيفيت و يا شكل دانه ها تغييري پيدا كند ، از ديگر ويژگي هاي اين نوع برنج است ، وضعيتي كه مادران مازندراني از آن به عنوان ' پجا ' (پر بركت ) بودن ياد مي كنند .
مدير يكي از واحد هاي شاليكوبي بابل و از آگاهان به بازار برنج مازندران به ايرنا گفت : در حالي كه برنج طارم كشت دوم اندك و به ندرت در شاليكوبي ها وجود دارد ، شاهد وجود تقاضاي مناسب از داخل استان و ديگر استان هاي كشور هستيم.
احمد قرباني با بيان اينكه طارم محلي كشت دوم كمتر از هشت درصد شكستگي دارد و از عطر و طعم مناسب تري نسبت به كشت اول برخوردار است ، افزود : اين نوع برنج تا 82 هزار ريال در هر كيلو گرم خريد و فروش مي شود.
** سابقه كشت دوم
سابقه كشت دوم برنج در بسياري از شاليزارهاي مازندران كمتر از يك دهه است و اين نوع برنج بيشتر در مناطق مركزي و غرب استان و توسط كشاورزاني كشت مي شود كه كشت اول و برداشت آن را زودتر از بقيه انجام مي دهند .
شاليكاران اين مناطق پس از برداشت محصول كشت اول ، به دو روش پرورش ساقه و يا نشاي مجدد ، شاليزار را دوباره زير كشت برنج مي برند . محصول برداشت شده از پرورش ساقه شالي را ' رتون ' يا در اصطلاح محلي ' دونوچ ' و محصول نشاي مجدد را هم كشت دوم مي گويند .
به طور معمول قيمت برنج دونوچ بيشتر از كشت دوم و مشتريان سنتي آن هم فراوان ترند ولي امسال به خاطر شرايط آب و هوايي ، كشت دوم در قيمت و ميزان تقاضا از دونوچ پيشي گرفته است .
هم اكنون هر كيلوگرم برنج طارم كشت دوم در شاليكوبي هاي مازندران تا 82 هزار ريال معامله مي شود در حالي قيمت برنج دونوچ 75 هزار ريال است . هر كيلوگرم برنج كشت اول هم تا 72 هزار ريال قيمت مي خورد .
** كاهش كميت ، افزايش كيفيت
رئيس اتحاديه شاليكوبي داران مازندران يكي از علت هاي بالا رفتن تقاضا براي برنج كشت دوم را كاهش ميزان كشت آن در سال جاري برشمرد و گفت : كمبود آب و بالا بودن خطر پذيري كشت مجدد ، شاليكاران را امسال دچار ترديد كرده بود و كمتر شاليزارهاي خود را زير كشت دوم بردند .
سيد تقي جعفريان افزود : سازمان جهاد كشاورزي و آب منطقه اي مازندران هم از يك سال پيش شاليكاران را از كشت مجدد شالي به دليل كمبود آب بر حذر داشتند .
وي ادامه داد : برنج طارم محلي استان هاي مازندران و گيلان همواره داراي مشتري است ولي كشت دوم اين برنج با توجه به كيفيت ، عطر و بو و داشتن شكستگي اندك بويژه در سال جاري با تقاضاي زيادي مواجه شده است .
رئيس اتحاديه شاليكوبي داران مازندران عمده مشتريان برنج طارم محلي را رستوران داران و هتل داران داراي برند مشهور استان هاي كشور و برخي از افراد ويژه دانست و گفت : اكنون تقاضاي زيادي از استان ها براي برنج طارم محلي در شاليكوبي هاي استان وجود دارد.
وي با بيان اينكه واردات برنج به اندازه نياز واقعي كشور به توليد طارم محلي مازندران ضربه نمي زند ، افزود : برنج طارم محلي مشتري خود را دارد ، اما واردات بيش از حد برنج هاي خارجي به دليل پايين تر بودن قيمت بر ارقام پر محصول برنج داخلي نظير شيرودي ، ندا و نعمت اثر گذار است.
** خوشه گيري در دماي معتدل
معاون توليدات گياهي سازمان جهاد كشاورزي مازندران هم در گفت و گو با ايرنا، دليل اصلي افزايش قيمت و بالا بودن تقاضاي برنج طارم محلي كشت دوم را كمبود عرضه و پايين بودن درصد شكستگي ناشي از شرايط مناسب آب و هوايي امسال در هنگام زمان خوشه بندي و درو شالي عنوان كرد.
عزيزالله شهيدي فر گفت : خوشه هاي برنج طارم محلي در كشت اول زير آفتاب 38 تا 40 درجه تير ماه امسال به مرحله درو رسيد كه نتيجه آن شكستگي 15 تا 22 درصدي اين نوع برنج بود ، اما درجه هوا در فرايند كشت دوم بويژه در مرحله برداشت كمتر از 20 درجه بود .
بر اساس آمار سازمان جهاد كشاورزي مازندران امسال 219 هزار هكتار از شاليزاري استان زير كشت اول و حدود 40 هزار هكتار هم به صورت نشاء مجدد زير كشت دوم برنج قرار داشت .
استان مازندران حدود يك هزار و 200 واحد شاليكوبي دارد كه اين واحدها علاوه بر اينكه شالي ها را به برنج سفيد تبديل مي كنند، به عنوان محل خريد و فروش برنج به صورت عمده نيز شناخته مي شوند .
بر اساس آمار سازمان جهاد كشاورزي مازندران، حدود 70 هزار هكتار از اراضي شاليزاري مازندران به صورت پرورش ساقه شالي (رتون ) و حدود 40 هزار هكتار نيز نشا مجدد شده است.
مازندران سالانه با توليد بيش از 900 هزار تن برنج سفيد، 42 درصد برنج كشور را تامين مي كند.
گزارش از رضا هاشمي كروئي
6990/1654

سرخط اخبار استان‌ها