۱۰ دی ۱۳۹۴،‏ ۱۲:۵۰
کد خبر: 81901254
۰ نفر
منتخبان جشنواره شعر نماز تقدير شدند

همدان- ايرنا - 18 نفر از منتخبان جشنواره شعر نماز در همدان تقدير شدند.

معاون فرهنگي ستاد اقامه نماز استان همدان روز پنجشنبه در آيين اختتاميه شعر نماز گفت: در اين دوره از جشنواره 86 اثر در سه بخش بالاي 20 سال، زير 20 سال و بخش كودك و نوجوان به دبيرخانه ارسال شده است.
حسن كرمي نور ادامه داد: 16 اثر از اين تعداد در بخش كودك و نوجوان، 10 اثر در بخش زير 20 سال و 40 اثر در بخش بالاي 20 سال است كه داوري اين آثار توسط حوزه هنري انجام شده است.
وي عنوان كرد: بيشتر اين آثار از شهرستان هاي نهاوند، تويسركان و بهار ارسال شده است.
وي بيان كرد: اين جشنواره در كل كشور به صورت استاني برگزار شده و محور اين جشنواره نماز و نيايش است كه با عنوان جشنواره نسيم رحمت برگزار شد.
وي تصريح كرد: شاعر بايد همواره در حال انعكاس درونيات خود باشد اما متاسفانه از مشكلات اين جشنواره ها اين است كه فعاليت شاعران را تنها به زمان برگزاري جشنواره محدود كرده است.
كرمي پور افزود: اميدواريم با كمك دستگاه هاي فرهنگي شرايط براي چاپ آثار برگزيدگان فراهم شود تا بتوان از اين آثار براي ترويج فرهنگ نماز و نيايش به كار گرفت.
مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي همدان نيز در اين همايش گفت: ترويج نماز و اثرات نماز رسالت تمام پيامبران است.
فاضل عبادي افزود: 114 محور و برنامه شاخص از ابتداي سالجاري در راستاي اشاعه فرهنگ نماز در استان برگزار شده است.
وي با بيان اينكه برنامه هاي فرهنگي هنري مخاطبان فراواني بين همه اقشار جامعه دارد عنوان كرد: هنرمندان بايد نسبت به توليد آثار غني و پرمحتواي ديني اهتمام داشته باشند و آثاري توليد كنند كه در گسترش فرهنگ معنويت نماز و نيايش در جامعه تاثير گذار باشد.
وي اضافه كرد: مسئولان فرهنگي بايد از ابزارهاي گوناگوني براي فرهنگ‌سازي نماز در سطح جامعه بهره ببرند و براي گسترش اين فرهنگ بايد از رسانه‌هاي جمعي پرمخاطب مانند سينما، رسانه، صدا و سيما استفاده كرد.
7530/6993

سرخط اخبار استان‌ها