۱۰ دی ۱۳۹۴،‏ ۱۲:۱۵
کد خبر: 81901196
۰ نفر
هواشناسي گلستان: بارش برف و طوفان در راه است

گرگان - ايرنا - اداره كل هواشناسي گلستان براي روزهاي شنبه و يكشنبه آينده بارش برف، وزش شديد باد، كاهش دما و اختلال در تردد جاده اي مناطق كوهستاني را پيش بيني كرد.

به گزارش ايرنا اين اداره كل روز پنجشنبه در اطلاعيه اي اعلام كرد: از اواسط روز شنبه، بتدريج با نفوذ جريانات سرد و مرطوب شمالي شاهد وزش شديد باد، مواج شدن دريا و ابري شدن آسمان خواهيم بود.
همچنين بارش باران، در ارتفاعات بارش برف و كاهش دما به ميزان 8 تا 12 درجه سلسيوس و در برخي مناطق تشكيل مه پيش بيني مي شود.
بارش ها تا بعد از ظهر يكشنبه 13 دي ماه تداوم خواهد داشت و از بامداد دوشنبه نيز كاهش تدريجي ابر در سطح استان مشاهده خواهد شد.
با توجه به بارش برف در ارتفاعات استان از بعد از ظهر شنبه تا يكشنبه اختلال در تردد جاده اي مناطق كوهستاني و مرتفع دور از انتظار نيست.
گروه پيش بيني و صدور پيش آگاهي جوي هواشناسي گلستان در اين اطلاعيه همچنين اضافه كرد: پيش بيني ها براي فردا جمعه 11 دي حاكي از حاكميت تدريجي جريانات جنوبي در استان است كه اين وضعيت تا اواسط روز شنبه در استان ادامه خواهد داشت و براي صبح شنبه نيز با وزش باد شديد در ارتفاعات و بخش هايي از شرق استان همراه خواهد شد.
همچنين در روز جمعه و شنبه تا اواسط روز، افزايش دماي هوا به ميزان 5 تا 7 درجه پيش بيني مي شود.
آسمان گرگان هم اينك ابري و دماي هوا 13 درجه سانتيگراد گزارش شده است.
7331/6158/1772