شيوع آنفلوانزا موجب تعطيلي ورزش صبحگاهي در مدارس مازندران شد

ساري - ايرنا - رئيس اداره سلامت و تندرستي آموزش و پرورش مازندران گفت: با توجه به در پيش بودن سرما و موج دوم آنفلوآنزا ورزش صبحگاهي در مدارس استان تعطيل شد.

رضا صفايي روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: براساس تصميم اتخاذ شده از سوي آموزش و پرورش مازندران تعطيلي ورزش صبحگاهي در مدارس استان براي جلوگيري از سرما خوردگي و ابتلا به آنفلوآنزا دانش آموزان انجام مي شود.
رئيس اداره سلامت و تندرستي آموزش و پرورش مازندران گفت كه اجراي اين تصميم با نظر و صلاحديد مديران مدارس انجام مي شود و در صورت نامناسب و سرد بودن هوا، ورزش صبحگاهي انجام نمي شود .
وي همچنين به اعمال شرايط لازم براي مناسب سازي فضاي سالن هاي ورزشي مدارس براي انجام فعاليت هاي ورزشي اشاره كرد و افزود: مي بايست ورزش در داخل سالن هاي ورزشي كه گردش هوا جريان دارد صورت بگيرد.
صفايي با اشاره به اينكه همزمان با آغاز فصل سرما و اعلام شيوع آنفلوآنزا، طرح ضربتي پيشگيري از آنفلوانزا در مدارس مازندران اجرا شد، ادامه داد: تاكنون هيچ موردي از ابتلا به اين بيماري در بين دانش آموزان مشاهده نشده است.
وي تعداد پزشكان و مراقبان سلامت طرح ضربتي پيشگيري از آنفلوآنزا در مدارس مازندران را 385 نفر اعلام كرد و افزود : اعضاي اين گروه ها با حضور مداوم و مستمر در مدارس براي پيشگري از بروز بيماري در مدارس به دانش آموزان و والدين آنان اطلاع رساني كرده و نكات بهداشتي را آموزش مي دهند.
اداره كل هواشناسي استان مازندران روز گذشته با صدور اطلاعيه اي اعلام كرد: از روزهاي شنبه و يكشنبه آينده با توجه به شكل گيري جريان هاي سرد شمالي بر روي ساحل جنوبي درياي خزر هواي استان مازندران ابري همراه با بارش باران، وزش باد شديد، كاهش دما و بارش برف در ارتفاعات پيش بيني مي شود.ك/3
2096/1899/8066