وزیر اطلاع رسانی سوریه: دشمنان سوریه به اهداف خود نخواهند رسید

تهران – ایرنا – وزیر اطلاع رسانی سوریه با تاكید بر نقش مردم سوریه در تعیین سرنوشت این كشور گفت: دشمنان و توطئه چین ها برضد سوریه هرگز به اهداف خود نخواهند رسید.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، عمران الزعبی در مصاحبه شب گذشته خود با تلویزیون سوریه افزود: بحران سوریه به دست مردم این كشور حل خواهد شد.
وی گفت: آنچه امروز در سوریه شاهد آن هستیم نتیجه حمایت دشمنان سوریه از گروههای تروریستی داعش و جبهه النصره است.
الزعبی گفت: ما در بدترین شرایط نیز امید و خوش بینی خود را به مقاومت دولت ، ملت و ارتش سوریه و فرماندهی آن در برابر تروریست ها را از دست نمی دهیم.
وزیر اطلاع رسانی سوریه افزود: مردم سوریه تا آخر این راه برای اینكه سوریه كشوری یكپارچه ، مستقل و آزاد باقی بماند، پایداری می كنند و ملتی كه تمام این سال ها مقاومت كرده هرگز برای او سخت نخواهد بود كه ویرانی های تروریسم را دوباره بازسازی كند.
وی همچنین خاطر نشان كرد كه برخی از كشورها مانند تركیه، عربستان سعودی و قطر كه نمی خواهند شكست خود را در سوریه بپذیرند حمایت های خود را از گروههای تروریستی بیشتر كرده اند و فجایع بیشتری را در سوریه مرتكب می شوند.
الزعبی با بیان اینكه مسئله اصلی كنونی پایبندی و جدیت مخالفان دولت سوریه درباره قطعنامه 2253 و عدم تقویت تروریست ها و همچنین پایندی به تصمیمات قبلی است، گفت: اما من اطمینانی به پایبندی آنها به این مسائل ندارم و رجب طیب اردوغان كه پیوسته از تروریست ها حمایت كرده شایستگی این را ندارد كه جزیی از عملیات سیاسی مسالمت آمیز سوریه باشد.
وی همچنین افزود: دیپلماسی دولت عربستان و قطر كه افرادی فاقد صلاحیت آن را اداره می كنند تجربه سیاسی و بین المللی چندانی ندارند و با عملكرد های كنونی شان كشورهای خود را در لبه پرتگاه قرار داده اند.
آمریكا، انگلیس، فرانسه، آلمان، تركیه، قطر و عربستان هفت كشور اردوگاه ضد سوری همراه رژیم صهیونیستی، پنج سال پیش با هدف سرنگونی حكومت «بشار اسد» برنامه جذب و اعزام تروریست های افراطی از سراسر جهان به سوریه و همچنین سازماندهی و تقویت گروه های تروریستی از جمله جبهه النصره و داعش را آغاز كردند كه براساس گزارش ها، شهروندانی از 100 كشور در صفوف تروریست ها در عراق و سوریه می جنگند.
ارتش و نیروهای مردمی سوریه از چند ماه پیش تاكنون در حمله های زمینی و هوایی خود به مناطق تحت كنترل گروه های تروریستی پیشروی های فراوانی داشته و مناطق وسیعی را در حومه حلب، حمص و لاذقیه به كنترل خود درآورده اند.
خاورم**9366**1586