رانندگان وسايل نقليه در جاده هاي ارتباطي استان ايلام با احتياط تردد كنند

ايلام - ايرنا - فرمانده پليس راه ايلام از رانندگان وسايل نقليه خواست با توجه به بارش هاي روز چهارشنبه و رطوبت جاده ها و آغاز بارش باران و برف در اواخر وقت امروز با احتياط هر چه بيشتري در جاده هاي ارتباطي اين استان تردد كنند.

سرهنگ محسن ناصري روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار كرد: در پي بارش هاي روز گذشته اكنون بيشتر جاده هاي ارتباطي كوهستاني به علت رطوبت باقي مانده دچار مه گرفتگي شديد است لذا رانندگان در هنگام تردد در اين مسيرها بايد با احتياط بيشتري رانندگي كنند.
وي با بيان اينكه اكنون همه جاده هاي مواصلاتي اين استان باز است و خوشبختانه در 24 ساعت گذشته هيچ حادثه رانندگاني جرحي و فوتي در استان نداشته ايم، افزود: رانندگان ضمن رعايت فاصله طولي و داشتن سرعت مطمئنه در طول مسير از سالم بودن وسيله نقليه خود اطمينان پيدا كنند.
سرهنگ ناصري تاكيد كرد: با توجه به آغاز بارش برف و باران از اواخر امروز رانندگاني كه قصد تردد در جاده هاي كوهستاني و برف گير را دارند بايد براي حركت در اين مسيرها از زنجير چرخ استفاده كنند در غير اين صورت پليس از ادامه حركت آنها جلوگيري مي كند.
رئيس پليس راه ايلام يادآور شد: رانندگان قبل از حركت از سالم بودن سيستم گرمايشي، برف پاك كن، داشتن سوخت كافي و لاستيك هاي خودرو اطمينان حاصل كرده و حتي المكان مقداري ذخيره آب و مواد غذايي به همراه داشته باشند.
سرهنگ ناصري گفت: نيروهاي پليس راه با حضور در نقاط حساس و بويژه گردنه هاي برف گير از تردد خودروهايي كه به امكانات ايمني بويژه زنجير چرخ مجهز نباشند، جلوگيري خواهند كرد، پس رانندگان ضمن رعايت قوانين و مقررات سرعت را در هنگام حركت رعايت كنند تا از بروز سوانح احتمالي به دليل لغزنده بودن جاده ها جلوگيري شود.
بارش باران روز گذشته بيشتر مناطق استان ايلام را در بر گرفت و براساس پيش بيني هواشناسي بارش برف و باران از اواخر وقت امروز نيز آغاز مي شود.
7171/9002/8066