پیكر مطهر شهید مدافع حرم در گرگان تشییع شد

گرگان – ایرنا - پیكر ششمین شهید مدافع حرم گلستان در میان حزن و اندوه مردم متدین و قدرشناس استان تشییع و در آرامگاه امامزاده روشن آباد شهرستان كردكوی به خاك سپرده شد.

پاسدار سرفراز سپاه اسلام قاسم تیموری هفته گذشته در دفاع از حرم آل البیت (ع) در سوریه به شهادت رسیده بود.
در مراسم تشییع پیكر این شهید مدافع حرم در گرگان، مشایعت كنندگان این شهید را از معراج شهدای گرگان (سپاه گرگان) به سمت امامزاده عبداله (س) بدرقه كردند.
شهید قاسم تیموری فرمانده گردان تخریب گروه مهندسی 45 جوادالائمه ششمین شهید مدافع حرم استان بود كه به دست نیروهای تكفیری در سوریه به شهادت رسید.
شهید تیموری از جانبازان جنگ تحمیلی بود كه بعد از جنگ چند بار برای پاكسازی میادین مین به جای مانده از دوران دفاع مقدس عازم جبهه های غرب و جنوب شده بود.
پیش از این شهیدان غلامعلی تولی از گنبدكاووس، سیداحسان حاجی حتم لو از گرگان، قاسم غریب از گرگان، سیدمحمد حسین میردوستی از گالیكش و اسماعیل زاهدپور از كردكوی در دفاع از حریم حضرت زینب (س) به شهادت رسیدند.
مراسم تشییع پیكر شهید تیموری با حضور خیل عظیم مردم، مدیران و مسئولان نظامی و خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران برگزار شد.
در ابتدای مراسم و پس از ادای احترام نظامی فرماندهان ارشد نیروهای مسلح به شهید تیموری، نماز میت بر پیكر این شهید والامقام اقامه شد.
در ادامه نیز پیكر پاك شهید مدافع حرم بر دستان مردم خداجو و قدرشناس گرگان به سمت امامزاده عبداله (س) این شهر با شعارهای 'این گل پرپر ماست، هدیه به رهبر ماست'، 'حسین حسین شعار ماست، شهادت افتخار ماست' تشییع شد.
حاضران همچنین با شعار'این گل پرپر شده، فدای رهبر شده'، ' مدافع حرم زینب آمد، دوباره پیكر شهیدی آمد' شهید تیموری را تا منزلگاه ابدی اش بدرقه كردند.
7331/6159

سرخط اخبار استان‌ها