۱۰ دی ۱۳۹۴،‏ ۰:۵۷
کد خبر: 81900764
۰ نفر
برتري بارسلونا و اتلتيكومادريد در لاليگا

تهران - ايرنا- تيم هاي مدعي بارسلونا و اتلتيكومادريد در هفته هفدهم ليگ باشگاه هاي اسپانيا برابر حريفان خود به برتري دست يافتند.

به گزارش ايرنا، تيم فوتبال بارسلونا مدافع عنوان قهرماني ليگ باشگاه هاي اسپانيا در هفته هفدهم اين رقابت ها ميزبان رئال بتيس بود و در پايان به برتري آسان 4 بر صفر دست يافت.
شاگردان لوييس انريكه كه در حضور هزاران تماشاگر ورزشگاه نيوكمپ به ميدان رفته بودند از همان ابتدا عزم خود را براي رسيدن به گل جزم كرده اما در دقايق آغازين به خط دفاعي مستحكم رئال بتيس مواجه شدند.
در دقيقه 29 خطاي دروازه بان بتيس روي ليونل مسي سبب شد تا داور نقطه پنالتي را نشان دهد.نيمار مهاجم برزيلي بارسلونا در هنگام زدن ضربه پنالتي تعادل خود را از دست داد تا توپ به ديرك دروازه برخورد كند اما در برگشت مدافع بتيس به اشتباه دروازه تيم خود را گشود تا گل نخست رقم بخورد.
چهار دقيقه پس از آن، نيمار جبران مافات كرد و با حركتي تماشايي توپ را در موقعيت ايده آل به ليونل مسي رساند تا اين ستاره آرژانتيني دروازه ميهمان را باز كند.
در دقايق 46 و 83 نوبت به لوييس سوارز رسيد تا دو گل پياپي را به نام خود ثبت كرده و برتري 4 بر صفر بارسلونا را رقم بزند.
بارسلونا با كسب اين پيروزي 38 امتيازي شد و با وجود يك بازي كمتر نسبت به اتلتيكومادريد و رئال مادريد در صدرجدول قرار گرفت.
پيش از آغاز اين ديدار، جام قهرماني باشگاه هاي جهان كه پنجمين جام فتح شده بارسلونا در سال 2015 محسوب مي شد براي هواداران به نمايش گذاشته شد. كاتالان ها هفته گذشته جام باشگاه هاي جهان كه به ميزباني ژاپن برگزار شد را فتح كردند.
ليگ باشگاه هاي اسپانيا، جام حذفي اسپانيا، ليگ قهرمانان اروپا و سوپرجام اروپا ديگر جام هاي فتح شده اين تيم بزرگ در سال 2015 است.
در ديگر ديدار اتلتيكومادريد با دو گل ديرهنگام آنخل كوره آ و آنتون گريژمان كه در دقايق 88 و 90 به دست آمد در زمين رايو وايه كانو به برتري 2 بر صفر دست يافت و با 38 امتياز در رتبه دوم ايستاد.
ورزشي**3783**1859

سرخط اخبار ورزش