نصيرزاده:آراي وزارت ورزش در مجمع فدراسيون فوتبال به قوت خود باقي است

تهران - ايرنا - رييس كميته تدوين و مقررات فدراسيون فوتبال،گفت:‌ برخلاف برخي اظهار نظرها و اخبار منتشر شده، آراي وزير ورزش و جوانان و معاون ورزش قهرماني و حرفه اي اين وزارتخانه، به عنوان نمايندگان دولت در مجمع عمومي اين فدراسيون همچنان پا برجاست.

به گزارش ايرنا و به نقل از فدراسيون فوتبال، هوشنگ نصير زاده افزود: دولت به عنوان متولي تمامي رشته هاي ورزشي، در مجمع فوتبال همچنان حضور دارد و شايعات مطرح شده مبني بر حذف اين آرا به هيچ وجه صحت ندارد زيرا فدراسيون فوتبال بدون پشتوانه وزارت ورزش و جوانان، نمي تواند به تنهايي مشكلات فوتبال را مرتفع كند.
وي ادامه داد: فدراسيون فوتبال ايران برابر توصيه فدراسيون بين المللي فوتبال (فيفا) در جلسه 7 اكتبر 2014 كه در زوريخ سوييس برگزار شد، در برخي از كميته ها، روش هاي اجرايي و نگارش متن اساسنامه تغييراتي به وجود آورده كه با اصول روز فوتبال برابري داشته باشد.
رييس كميته تدوين و مقررات فدراسيون فوتبال اظهار داشت: متاسفانه برخي از رسانه ها به دليل نبود اشراف به ترجمه نام كميته ها، برخي با اتكاء به پسوند 'هاي' كه براي اعضاي كميته هاي اجرايي فيفا و كنفدراسيون فوتبال آسيا آمده است، آن را به تمام كميته هاي اين دو تشكيلات تسري داده اند.
وي اضافه كرد: درحالي كه كميته اجرايي ترجمه لغت( EXCUTIVE COMMITTEE ) است كه در ايران به آن هيات رئيسه مي گويند و بر همين اساس، در مقطع فعلي به جز يك نفر، شامل فرد ديگري نمي شود. همچنين اين نگارش در مورد اين بخش دقيقا همان نگارش كميته انتقالي است و از طرف ديگر تمام كميته ها در عرف مديريت فوتبال، نقش مشورتي و سياست گذاري دارند و تنها يك كميته در عرف فدراسيون ها اجرايي بوده و آن هم هيات رييسه فدراسيون است كه ترجمه آن به فارسي كميته اجرايي مي شود.
نصير زاده افزود: چند كميته نيز ادغام شده و كميته اخلاق، داراي دو رييس مجزا در بخش تحقيقات و قضايي است كه آن هم يك رويه بين المللي براي كميته و ديگر فردي به طور مستقل به عنوان كميته اخلاق، شبيه آنچه كه در فيفا و كنفدراسيون هاست، در اساسنامه پيشنهاد شده است.
نصيرزاده در پايان گفت: لوح فشرده اين تغييرات در مجموعه اي است كه به همراه فهرست موارد مالي و حسابرسي براي 75 عضو مجمع ارسال شده و از آنها خواسته شده است كه تا 10 روز قبل از برگزاري مجمع، نظرات خود را براي اصلاح اعلام كنند.
ورزشي (1) ** 9122 ** 1701

سرخط اخبار ورزش