۸ دی ۱۳۹۴،‏ ۸:۰۴
کد خبر: 81898650
۰ نفر
كبدچرب از هپاتیت سبقت می گیرد

تهران - ایرنا - رئیس تیم جراحی پیوند كبد دانشگاه علوم پزشكی تهران با بیان اینكه اكنون نخستین عامل نارسایی كبد، هپاتیت است، گفت: طبق آمار كارشناسان در آینده اولین خطری كه كبد را تهدید می كند، بیماری كبدچرب خواهد بود.

«كبد حدود 1500 گرم وزن دارد كه كمتر از پنج درصد آن از چربی تشكیل شده و اگر چربی بیش از پنج درصد شود، آنگاه به آن كبد چرب اطلاق می شود.»
دكتر عباس ربانی روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگار سلامت ایرنا افزود: بیماری كبد چرب در پی مصرف انرژی بیش از حد، چاقی، تنبلی و كم بودن ورزش و فعالیت، بروز پیدا می كند و درجه بندی دارد.
وی اظهار كرد: كبد دومین عضو بزرگ در بدن انسان است و مسئول به اصطلاح رد كردن تمام مواد غذایی و نوشیدنی مصرف شده از صافی است كه این بدان معناست كه كبد فاكتورهای مضر مواد غذایی را گرفته و آنها را به صورتی بدون ضرر وارد سیستم های دیگر بدن می كند.
به گفته ربانی، كبد به طور طبیعی خود را توسط سلول هایی ترمیم و پاكسازی می كند اما اگر فاكتورهای منفی وارد شده باشد در این كار اختلال رخ می دهد.
وجود چربی در كبد هر انسانی طبیعی است اما اگر كبدی دارای 5 تا 10 درصد چربی باشد كبد چرب نامیده می شود.
رئیس تیم جراحی پیوند كبد دانشگاه علوم پزشكی تهران گفت: كبد چرب علائم ندارد و در بسیاری از مواقع، بیماران به صورت اتفاقی با انجام آزمایش یا سونوگرافی متوجه آن می شوند؛ كبد چرب به سادگی از طریق سونوگرافی قابل تشخیص است.
ربانی افزود: هنگامی كه كبد از كار بیفتد علائمی مانند ضعف، بی حالی ، خستگی بیش از حد، خواب آلودگی و كاهش وزن به تدریج در فرد بیمار ظاهر می شود؛ در كبد چرب چون غذاها خوب متابولیز نشده و سموم از طریق كبد دفع نمی شوند ، فرد دچار لاغری می شود.
وی ادامه داد: تغذیه ناسالم یكی از عوامل خطر ابتلا به كبدچرب محسوب می شود و متاسفانه در ایران ، افراد پرخور ، زیاد داریم.
رئیس تیم جراحی پیوند كبد دانشگاه علوم پزشكی تهران تصریح كرد: آمار مبتلایان به كبد چرب در ایران قابل توجه است؛ می توان با كاهش وزن، تغذیه مناسب و ورزش از بروز كبد چرب پیشگیری كرد؛ در تغذیه سالم علاوه برحجم غذا باید به نوع غذا نیز توجه كرده و ازمصرف فست فود و هله هوله (چیپس و پفك) پرهیز شود.
ربانی گفت: هم اكنون شایع ترین عامل پیوند كبد، هپاتیت بوده اما خوشبختانه این بیماری با واكسیناسیون كنترل شده است اما در صد قابل توجهی از افرادی كه واكسیناسیون انجام نداده اند، مبتلا به هپاتیت می شوند و خودشان نمی دانند و این بیماری را انتقال می دهند.
وی، بیماری های بدخیم مادرزادی و سرطان و همچنین عوامل ناشناخته را از دیگر دلایل ابتلا به نارسایی كبد برشمرد و یادآور شد: تا 40 سال پیش، مهم ترین عامل نارسایی كبد، گرسنگی و سوء تغذیه بود اما امروز این موارد بسیار كم است.
ربانی اضافه كرد: یكی از مهم ترین عوامل نارسایی كبد در كشورهای پیشرفته مصرف مشروبات الكلی است كه این عامل در ایران ، تقریبا كم رنگ است.
پیش از این برخی دست اندركاران بیماری های كبد و گوارش تخمین زده بودند كه 30 تا 40 درصد مردم كبد چرب دارند.
اجتمام(4)**9185** 1724 ** 1569