۷ دی ۱۳۹۴،‏ ۱۷:۰۸
کد خبر: 81898162
۰ نفر
ویتامین E علیه عوارض آلودگی هوا

تهران- ایرنا- ویتامین E از ویتامین‌های محلول در چربی، همچون ویتامین ث خاصیت آنتی اكسیدانی دارد و اثر شیمیایی مخربی را كه به بافت‌های بدن لطمه می‌زند، از بین می‌برد.

به گزارش ایرنا از انجمن ام اس ایران، ویتامین E یكی دیگر از تركیب‌های مهمی است كه بدن را در مقابل اثرات زیان‌آور آلودگی هوا مصون می‌كند. ویتامین E با اكسیژن تركیب می‌شود و رادیكال‌های آزاد را از بین می‌برد.
این ویتامین چربی‌های اشباع‌ نشده و دیگر تركیبات حساس به اكسیژن مانند ویتامین A را از واكنش‌های اكسیدكننده محافظت می‌كند، بنابراین مصرف مواد غذایی حاوی ویتامین E علاوه بر مصون‌ كردن بدن در مقابل آلودگی‌ها، مانع از بین رفتن ویتامین A نیز می‌شود.
خاصیت آنتی‌اكسیدانی ویتامین E باعث حفاظت از غشای سلولی می‌شود. به‌ طور مثال این ویتامین سلول‌های ریه را كه به‌ طور دائم با اكسیژن و گلبول‌های سفید خون برای مقابله با بیماری‌ها در تماس هستند، محافظت می‌كند، اما فواید ویتامین E فقط به این موارد محدود نمی‌شود.
كمبود این ویتامین باعث افزایش احتمال ابتلاء به سرطان و مشكلات قلبی و عروقی و اختلالات تولید مثلی می‌شود. ذخیره این ویتامین در بدن 10 تا 15 سال كفایت می‌كند اما بعد از این مدت (معمولاً كسانی كه مشكل هضم چربی دارند به این دوره می‌رسند) اختلالات بینایی، ضعف عضلات، پاسخ گو نبودن به محرك‌های محیطی و ناتوانی در حفظ تعادل و زخم های سریع پوستی بروز می‌كند. همچنین این ویتامین در جلوگیری از سقط جنین بسیار مؤثر است.

** قلب و ویتامین E : ویتامین E در زمان آلودگی هوا باعث حفظ سلامت قلب می‌شود.
** مغز و ویتامین E : در زمان آلودگی هوا، این ویتامین باعث كمك به دریافت اكسیژن توسط سلول‌های مغز شده و همین مساله زوال عقل و پیری سلول‌های مغز را به تاخیر می‌اندازد.
** سلول‌ها و ویتامین E : یكی از مشكلات ناشی از آلودگی هوا، افزایش خطر ابتلا به انواع سرطان‌هاست بنابراین با خوردن موادغذایی حاوی این ویتامین، بدن در مقابل ابتلا به انواع سرطان‌ها مصون می‌ماند.
** DNA و ویتامینE : یكی از دلایل بروز مشكلات ژنتیكی، آسیب به ژن‌ها به ویژه DNA است. مصرف ویتامین E مانع آسیب به ژن‌ها و DNA در زمان آلودگی هوا می‌شود.
** سیستم ایمنی و ویتامین E : مصرف مواد غذایی حاوی این ویتامین به واسطه افزایش عملكرد سیستم ایمنی بدن، باعث حفظ سلامت بدن در زمان آلودگی هوا می‌شود. در نتیجه فرد هنگام آلودگی هوا به انواع بیماری‌ها از سرماخوردگی ساده تا بیماری‌های سخت دچار نمی‌شود.
** قرنیه و ویتامین E: در زمان آلودگی هوا یكی از اندام‌هایی كه به شدت در معرض آسیب قرار دارد، چشم به ویژه قرنیه آن است. مصرف ویتامین E باعث محافظت از قرنیه در مقابل آسیب‌های ناشی از آلودگی هوا می‌شود.
** پوست و ویتامین E : در زمان آلودگی هوا، پوست در معرض آسیب قرار دارد. بنابراین برای جلوگیری از آسیب به پوست و چروك خوردن آن، مصرف ویتامین E ضروری است.

**منابع ویتامین E
غذاهای دریایی: یكی از بهترین منابع حاوی ویتامینE، غذاهای دریایی است. انواع ماهی و میگو حاوی ویتامین E است.
آجیل‌ها: انواع خام این خوراكی‌ها سرشار از ویتامین E هستند. مصرف روزانه یك سوم فنجان آجیل خام مناسب است.
سبزی‌ها: انواع سبزی‌های پهن برگ با رنگ تیره، حاوی ویتامین E هستند بنابراین در زمان آلودگی هوا از انواع سبزی‌ها بویژه اسفناج، كاهو و كلم استفاده كنید.
علمی **1354**2017