اعمال نكردن اصلاحات خانه دختر را دوباره توقیف كرد

تهران- ایرنا- اعمال نكردن اصلاحات فیلم سینمایی «خانه دختر» توسط سازندگان فیلم منجر به توقیف آن شده است.

به گزارش روز یكشنبه گروه فرهنگی ایرنا، علی جنتی روز شنبه در حاشیه دیدار با وزیر اوقاف اردن در پاسخ به توقیف فیلم سینمایی خانه دختر، اظهار داشت: این فیلم اشكالاتی داشت كه منجر به توقیف آن شد و با وجود اصلاحاتی كه انجام شده اما هنوز مشكلاتی دارد كه نمی تواند اكران شود.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در آخرین مرحله فیلم را دوباره دیدم اما اصلاحات لازم انجام نشده بود به همین خاطر؛ ما به عقیده گذشته خود پا برجا هستیم و نمی‌توانیم به راحتی اجازه اكران این فیلم را بدهیم.
پس از این اظهار نظر وزیر ارشاد محمد شایسته تهیه‌كننده فیلم خانه دختر گفته؛ ما بعد از جشنواره سال گذشته در 4 مرحله اصلاحات موردنظر را انجام دادیم كه متاسفانه مقبول واقع نشد و در روزهای آینده یك نشست مطبوعاتی با حضور اهالی رسانه برگزار می‌كنم تا درباره این موضوع صحبت كنبم.
خانه دختر در جشنواره سی و سوم به نمایش درآمد كه برخی از سكانس های فیلم با انتقاداتی همراه بود و چند نكته در فیلم باعث شد كه این اثر چند ماهی را در صف اكران بماند تا بالاخره مسئولان سینمایی اعلام كردند این فیلم تنها با اعمال اصلاحات می تواند اكران شود كه با توجه به نظر قاطع وزیر ارشاد مبنی بر توقف اكران فیلم «خانه دختر» نشان می‌دهد این اصلاحات از سوی عوامل سازنده انجام نشده است.
این فیلم داستان دو دختر دانشجو را روایت می كند كه به دنبال كشف راز مرگ هم دانشگاهی خود، درست در روز پیش از مراسم عروسی اش هستند.
خانه دختر فیلمی به كارگردانی شهرام شاه‌حسینی، نویسندگی پرویز شهبازی و تهیه‌كنندگی محمد شایسته ساخته سال 1393 است.
حامد بهداد، نسیم ادبی، پگاه آهنگرانی، رویا تیموریان، بهناز جعفری، باران كوثری، محمدرضا هدایتی، بابك كریمی، رعنا آزادی ور و نادر فلاح از جمله بازیگران این فیلم سینمایی هستند.
فراهنگ**9246** 1568