عملیات آزادسازی رمادی حمایت عربستان از داعش را برملا كرد

تهران - ایرنا - گزارش ها حاكیست كه درجریان عملیات آزادسازی الرمادی در استان الانبار توسط نیروهای عراق و عشایر، حمایت مالی و لجستیكی عربستان از گروهك تروریستی داعش برملا شد.

منابع امنیتی اطلاعاتی رسمی عراق در گفت وگو با پایگاه خبری العهد تاكید كردند: واحد ضد تروریسم گذرنامه ها و كارت های شناسایی و تابلوهای خودروهای سعودی را در برخی از سنگرهای داعش یافته است. عناصر گروهك تروریستی داعش در اثر حملات درهم كوبنده نیروهای عراق این سنگرها را ترك كرده و پا به فرار گذاشته اند.
به گفته العهد، اسناد و مدارك یافت شده به وضوح بیانگر نقش خطرناك رژیم سعودی در حمایت از تروریسم در عراق و دیگر كشورها است.
منابع مزبور خاطرنشان كردند: در مواضع داعشی ها همچنین انواع دستگاههای برقراری تماس یافت شده است كه مكالمه های انجام گرفته در آنها به وضوح از حمایت مالی، تسلیحاتی، مواد غذایی و پزشكی عربستان از داعش حكایت دارد.
البته این اولین بار نیست كه نیروهای امنیتی عراق اسناد و مداركی دال بر حمایت مالی و پشتیبانی عربستان از گروهك های مسلح تروریست به وِیژه داعش یافته اند.
علاوه بر آن می توان به حضور دهها تروریست انتحاری سعودی اشاره كرد كه با انجام عملیات تروریستی بسیاری در طی 12 سال گذشته هزاران تن از مردم بی دفاع را به خاك و خون كشیده اند.
نیروهای نظامی عراق از چند روز پیش به این سو عملیات آزادسازی شهر رمادی و پاكسازی محله ها و مناطق آن از لوث وجود عناصر داعشی را آغاز كرده اند و هم اكنون این شهر در آستانه آزادسازی كامل قرار گرفته است.
داعش در این عملیات متحمل تلفات جانی و نظامی سنگینی شده است و دهها تن از عناصر این گروهك تروریستی به اسارت نیروهای دولتی عراق درآمده اند.
شایان ذكر است، عربستان دو هفته پیش تشكیل به اصطلاح ائتلاف اسلامی جهانی برای نبرد با تروریسم را اعلام كرد و مدعی شد كه 43 كشور به این ائتلاف پیوسته اند.
این اقدام خودسرانه ریاض كه گفته می شود برای سرپوش گذاشتن بر شكست های خفت بار خود در یمن به راه انداخته، با اعتراض ها ، محافظه كاری ها و انتقادهای بسیاری از كشورهای اسلامی و عربی از جمله عراق، ایران، الجزایر، لبنان ، پاكستان و عمان روبرو شده است.
خاورم ** 1487 **1566