گزارش تكمیلی از ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس در تهران و دیگر استانها

استانها - ایرنا - پرونده داوطلبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی روز جمعه پس از هفت روز نام نویسی با ثبت نام 12هزار و 123 نفر بسته شد.

روز جمعه هفتمین و آخرین روز ثبت نام داوطلبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ستاد انتخابات وزارت كشور و حوزه های 207 گانه فرمانداری ها با توجه به حضور داوطلبان از همه جناحها ، گروه ها و سلایق سیاسی ،داغ ترین روز از روزهای ثبت نامی را تجربه كرد.
اسامی قطعی نامزدها نیز 27 بهمن ماه به وزارت كشور اعلام می شود و انتشار اسامی آنان توسط فرمانداران 28 بهمن ماه خواهد بود.
روند بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی توسط هیات های اجرایی از پنجم دی ماه آغاز و تا 14 دی ماه ادامه خواهد داشت و مراتب رد صلاحیت داوطلبان توسط هیات های اجرایی توسط فرماندار حوزه انتخابیه اصلی 15 دی ماه ابلاغ می شود.
زمان اعتراض داوطلبان رد صلاحیت شده به نتایج بررسی صلاحیت هیات های اجرایی 16تا 19 دی ماه خواهد بود و به شكایات و بررسی صلاحیت ها توسط هیات نظارت استان 20 تا 26 دی ماه رسیدگی می شود.
دریافت شكایت از داوطلبان رد صلاحیت شده و اظهارنظر قطعی و نهایی شورای نگهبان در خصوص كلیه داوطلبان و اعلام قطعی اسامی به مراكز حوزه های انتخابیه توسط وزارت كشور از 27 دی تا 16 بهمن ماه خواهد بود.
زمان دریافت شكایت از داوطلبانی كه در مراحل قبل تایید و توسط شورای نگهبان رد صلاحیت شده اند، از 17 تا 19 بهمن ماه خواهد بود و شورای نگهبان از 20 تا 26 بهمن به شكایات رسیدگی می كند.
جمع بندی ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در ستاد انتخابات كشور و فرمانداری ها به شرح ذیل از خبرگزاری جمهوری اسلامی مراكز استانها گزارش شده است:

تهران- رئیس ستاد انتخابات استان تهران از نام نویسی دو هزار و 768 داوطلب نمایندگی مجلس شورای اسلامی از شش حوزه انتخابیه اصلی استان خبر داد و گفت: حوزه انتخابیه تهران با دو هزار و 477 داوطلب بیشترین آمار ثبت نام كنندگان را به خود اختصاص داده است.
سید شهاب الدین چاوشی افزود: 64 داوطلب از حوزه انتخابیه ورامین، 63 داوطلب از حوزه انتخابیه رباط كریم، 60 داوطلب از حوزه انتخابیه دماوند، 25 داوطلب از حوزه انتخابیه پاكدشت و 79 داوطلب نیز از حوزه انتخابیه شهریار برای شركت در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی نام نویسی كردند.
معاون سیاسی و اجتماعی استاندار تهران تاكید كرد: دو هزار و 242 داوطلب نام نویسی شده در حوزه های انتخابیه استان تهران مرد و 508 داوطلب نیز زن هستند.
چاوشی 504 نفر از داوطلبان نام نویسی شده را دارای مدرك دكتری ذكر كرد و افزود: یك هزار و 969 داوطلب دارای مدرك كارشناسی ارشد، 114 داوطلب دارای مدرك كارشناسی، 159 داوطلب دارای مدرك حوزوی، سه داوطلب دارای مدرك فوق دیپلم و یك داوطلب نیز مدرك دیپلم( دارای سابقه نمایندگی در مجلس) است.
استان تهران با شش حوزه انتخابیه اصلی دارای 35 كرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.

یزد - تا پایان مهلت ثبت نام روز جمعه، تعداد167 نفر برای كاندیداتوری انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان نام نویسی كردند.
از 167 نفر برای كاندیداتوری مجلس شورای اسلامی 12 نفر آنان زن هستند كه 9 نفر از حوزه یزد، دو نفر از حوزه مهریز و یك نفر از حوزه تفت است.
از این ثبت نام كنندگان تعداد 12 نفر در حوزه انتخابیه اردكان، 38 نفر تفت، 43 نفر مهریز و 74 نفر برای حوزه انتخابیه یزد ثبت نام كردند .
استان یزد دارای چهار حوزه انتخابیه شامل یزد، تفت، اردكان و مهریز است و در مجموع از این استان چهار نماینده به مجلس شورای اسلامی راه می یابند.

یاسوج - 38نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور در هیات های اجرایی شهرستانهای كهگیلویه وبویراحمد برای حضور در رقابت های انتخاباتی نام نویسی كردند.
شمار ثبت نام شدگان نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز اول تا امروز 107 نفر گزارش شده كه از این تعداد سه نفر زن هستند.
این حوزه در مجلس شورای اسلامی سه كرسی دارد.
استان كهگیلویه وبویراحمد دارای سه حوزه انتخابیه درشهرستانهای بویراحمد ودنا، گچساران و باشت وحوزه كهگیلویه ،چرام ، بهمئی و لنده است.
36نفر در حوزه انتخابیه بویراحمد ودنا ، 60نفر درحوزه كهگیلویه، بهمئی، چرام ولنده و 11نفر در حوزه گچساران .باشت نام نویسی كردند.

كرمانشاه - 288 نفر برای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان نام نویسی كردند.
از این تعداد 113 نفر برای حوزه انتخابیه كرمانشاه؛ 47 نفر برای اسلام آبادغرب و دالاهو؛ 36 نفر برای سنقروكلیایی؛ 34 نفر برای حوزه انتخابیه قصرشیرین و سرپل ذهاب و گیلانغرب؛ 36 نفر برای حوزه پاوه؛ جوانرود؛ ثلاث باباجانی و روانسر و 22 نفر هم برای حوزه انتخابیه كنگاور؛ صحنه و هرسین نام نویسی كردند.
استان كرمانشاه با دو میلیون نفر جمعیت دارای هشت نماینده در مجلس شورای اسلامی است.

بوشهر- 28نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد برگزاری انتخابات شهرستان های بوشهر، دشتستان ، دشتی، و كنگان نام نویسی كردند.
شمار ثبت نام شدگان نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز اول تا امروز 110نفر گزارش شده است كه از این شمار 12نفر زن هستند.
استان بوشهر در مجلس شورای اسلامی چهار كرسی نمایندگی دارد.
استان بوشهر دارای چهار حوزه انتخابات در شهرستان های بوشهر، گناوه و دیلم - دشتستان - دشتی و تنگستان - كنگان ، دیر ، جم و عسلویه است.

قزوین - شمار ثبت نام كنندگان نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز نخست تا روز جمعه در پایان مهلت نام نویسی، 152 نفر گزارش شده است كه 121 تن آنها مرد و 23 نفر زن بودند.
استان قزوین در انتخابات مجلس شورای اسلامی دارای سه حوزه انتخابیه قزوین- آبیك- البرز، تاكستان و بوئین زهرا-آوج است.
در روز آخر نام نویسی، 52 نفر از حوزه های انتخابیه استان قزوین ثبت نام كردند.
حوزه انتخابیه قزوین-آبیك-البرز در مجلس شورای اسلامی دارای دو كرسی و حوزه تاكستان و بوئین زهرا-آوج نیز دارای یك كرسی هستند.

كرج - روز جمعه و درآخرین روز از نام نویسی داوطلبان مجلس شورای اسلامی 70 نفر در حوزه انتخابیه كرج ، اشتهارد و فردیس و حوزه انتخابیه ساوجبلاغ ، نظرآباد و طالقان نام نویسی كردند.
با نام نویسی این افراد شمار داوطلبان مجلس دهم در استان البرز به 270 نفر رسید.
از این تعداد 221نفر در حوزه انتخابیه كرج ، فردیس ، اشتهارد و بخش آسارا و 49 نفر در حوزه انتخابیه ساوجبلاغ ، نظرآباد و طالقان نام نویسی كردند.
این حوزه ها در مجلس شورای اسلامی 3 كرسی دارد.
استان البرز دارای 2 حوزه انتخابات درشهرستانهای كرج، فردیس، اشتهارد و بخش آسارا و ساوجبلاغ، نظرآباد و طالقان است.

سمنان - 33 نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان سمنان با حضور در ستاد انتخابات چهار حوزه انتخابیه استان سمنان نام نویسی كردند.
شماره ثبت نام شدگان نامزدهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی از روز اول تا امروز چهارشنبه 106 نفر گزارش شده است.
این حوزه در مجلس شورای اسلامی 4 كرسی دارد.
استان سمنان دارای چهار حوزه انتخابات در شهرستان های سمنان و مهدیشهر و سرخه، دامغان ، گرمسار و آرادان ، شاهرود و میامی است.

رشت - با سپری شدن آخرین روز ثبت نام از داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی، 353 داوطلب از استان گیلان نام نویسی كردند.
از آغاز زمان نام نویسی از داوطلبان نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی كه از بیست و هشتم آذرماه آغاز و روز جمعه به پایان رسید؛ 353 داوطلب در 11 حوزه انتخابیه اصلی استان و نیز ستاد انتخابات وزارت كشور ثبت نام كردند.
از مجموع داوطلبان نام نویسی كرده در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی، 29 نفر زن هستند.
روز جمعه 77 داوطلب نام نویسی كردند كه از این تعداد، 68 نفر مرد و 9 نفر زن بودند.

ساری - در پایان مهلت ثبت نام دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان مازندران 303 نفر ثبت نام كردند.
این آمار در مقایسه با دوره قبل بیش از صددرصد افزایش دارد و از تعداد فوق 24 نفر زن هستند كه آمار زن ها نیز این دوره نسبت به دوره گذشته صد درصد افزایش نشان می دهد.
استان مازندران با بیش از سه میلیون نفر جمعیت دارای 12 كرسی نمایندگی در مجلس شورای اسلامی است.
استان مازندران دارای 9 حوزه انتخابات درشهرستانهای بهشهر ، ساری ، قائمشهر ، آمل ، بابل ، بابلسر ، نور ، نوشهر و تنكابن است و شهرستانهای ساری ، بابل و قائمشهر دارای دو نماینده می باشد.

كرمان - 265 داوطلب نامزدی انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی از شروع نام نویسی داوطلبان در این استان ثبت نام كردند.
100 داوطلب امروز در هفتمین و آخرین روز نام نویسی از داوطلبان در این استان نام نویسی كردند كه 93 نفر مرد و 7 نفر زن بودند.
استان كرمان در مجلس شورای اسلامی 10 كرسی دارد.
این استان دارای 9 حوزه انتخابیه اصلی شامل شهرستان های كرمان و راور، رفسنجان و انار، سیرجان و بردسیر، بافت، رابر و ارزوئیه، شهربابك، زرند و كوهبنان، بم، ریگان، فهرج و نرماشیر، جیرفت و عنبر آباد و كهنوج، منوجان، قلعه گنج، رودبار جنوب و فاریاب و 49 حوزه فرعی است.

ایلام - روز جمعه 24 داوطلب انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد برگزاری انتخابات استان ایلام نام نویسی كردند.
شمار ثبت نام شدگان نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز اول تا امروز در حوزه انتخابیه ایلام به 81 و در حوزه انتخابیه دهلران 27 نفر و در مجموع 108 گزارش شده است.
از میان داوطلب در حوزه انتخابیه ایلام چهار نفر و در حوزه انتخابیه دهلران نیز سه نفر خانم هستند.
حوزه انتخابیه ایلام، مهران، ایوان، سیروان، ملكشاهی و چرداول دو كرسی و حوزه انتخابیه دهلران، آبدانان، دره شهر و بدره یك كرسی در مجلس شورای اسلامی و در مجموع استان ایلام 3 كرسی در مجلس دارد.
استان ایلام دارای 2 حوزه اصلی انتخابات در شهرستان های ایلام و دهلران است.

بیرجند - 20 نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد برگزاری انتخابات استان خراسان جنوبی نام نویسی كردند.
شمار ثبت نام شدگان نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز اول تا امروز 95 نفر گزارش شده است.
این حوزه در مجلس شورای اسلامی چهار كرسی دارد.
استان خراسان جنوبی دارای چهار حوزه انتخابات در شهرستانهای بیرجند، قاینات، نهبندان و فردوس است.
با توجه به تمدید زمان ثبت نام آمار نهایی فردا اعلام می شود.

اهواز - 58 نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد برگزاری انتخابات استان خوزستان نام نویسی كردند كه 48 نفر مرد و 10 نفر زن هستند.
شمار ثبت نام شدگان نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز اول تا امروز جمعه 535 نفر گزارش شده است.
استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی 18 كرسی دارد.
مسجد سلیمان(لالی، اندیكا و هفتكل)، ماهشهر(هندیجانو امیدیه)، اهواز(كارون، باوی و حمیدیه)، آبادان، خرمشهر، دشت آزادگان(هویزه)، شوش، اندیمشك، دزفول، شوشتر(گتوند)، ایذه(باغملك)، رامهرمز( رامشیر)، شادگان و بههبان(آغاجاری) از حوزه های خوزستان است.

اراك- 111 نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی روز جمعه با حضور در هیات های اجرایی شهرستان های استان مركزی برای حضور در رقابت های انتخاباتی نام نویسی كردند
شمار ثبت نام شدگان انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان مركزی از روز اول تا امروز338 نفر گزارش شده است.
استان مركزی در مجلس شورای اسلامی هفت كرسی نمایندگی دارد.
استان مركزی در این دوره از انتخابات دارای شش حوزه اصلی انتخابیه شامل «اراك، كمیجان و خنداب»- شازند -« محلات و دلیجان» - خمین - «ساوه و زرندیه »و «تفرش ، آشتیان و فراهان» است.


بندرعباس- 10 نفرنامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد برگزاری انتخابات شهرستان بندرعباس، میناب و بندرلنگه ازتوابع هرمزگان نام نویسی كردند كه شش نفر مرد وچهار زن می باشند.
شمار ثبت نام شدگان نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز اول تا امروز101نفر گزارش شده كه شامل 87 مرد و14نفر زن است.
استان هرمزگان دارای سه حوزه انتخابات درشهرستانهای بندرعباس ،میناب وبندرلنگه بوده وپنج كرسی نمایندگی مجلس دارد .

خرم آباد - تعداد داوطلبان انتخابات نمایندگی مجلس شورای اسلامی در خرم آباد به 301 نفر رسید.
123 نفر برای شركت در انتخابات مجلس شورای اسلامی روز جمعه با حضور در ستاد انتخابات شهرستان های استان لرستان نام نویسی كردند.
از مجموع ثبت نام كنندگان انتخابات نمایندگی مجلس شورای اسلامی 84 نفردر حوزه انتخابی خرم آباد و دوره چگنی ، 56 نفر در بروجرد، 49نفر در كوهدشت و رومشكان، 36 نفر از سلسله و دلفان،44 نفردر دورود و ازنا ،13 نفر در پلدختر و 17نفر در الیگودرز ثبت نام كردند.

مشهد- از 28 آذر ماه تا پایان روز جمعه 841 نفر به صورت قطعی برای نامزدی انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان ثبت نام كردند و تعدادی نیزدر حال تكمیل ثبت نام هستند .
در مجموع حوزه انتخابیه مشهد و كلات ، تربت جام ، نیشابور، تربت حیدریه و فریمان به ترتیب ببیشترین تعداد ثبت نام كننده برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی را به خود اختصاص داده اند.
استان شش میلیون نفری خراسان رضوی دارای 18نماینده در مجلس شورای اسلامی است.
شش میلیون نفر جمعیت خراسان رضوی 18 نماینده از 12 حوزه انتخابیه این استان در مجلس شورای اسلامی دارند.
برای انتخابات مجلس شورای اسلامی 12 حوزه اصلی و 61 حوزه فرعی و برای انتخابات مجلس خبرگان رهبری یك حوزه اصلی در 27 شهرستان و 42 بخش استان خراسان رضوی عملیاتی شده است.
همچنین هیات نظارت بر انتخابات در خراسان رضوی علاوه بر هیات مركزی پنج نفره، در سطح 43 بخش و 28 شهرستان هیاتهای سه نفره نظارت دارد.

شهركرد- روزجمعه 50 نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور در فرمانداری شهرستانهای شهركرد، بروجن، اردل و لردگان نام نویسی كردند، كه 45 نفر مرد و پنج نفر زن بودند.
شمار ثبت نام شدگان نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز اول تا امروز 145 نفر گزارش شده است.
استان چهارمحال و بختیاری در مجلس شورای اسلامی چهار كرسی دارد.
استان چهارمحال و بختیاری دارای چهار حوزه انتخابیه 'شهركرد، بن و سامان، 'بروجن'، 'لردگان' و 'اردل، فارسان، كیار و كوهرنگ' است.

یاسوج - روز جمعه 40 نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور در هیات های اجرایی شهرستانهای كهگیلویه وبویراحمد برای حضور در رقابت های انتخاباتی نام نویسی كردند.
شمار ثبت نام شدگان نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز اول تا امروز 109 نفر گزارش شده كه از این تعداد سه نفر زن هستند.
این حوزه در مجلس شورای اسلامی سه كرسی دارد.
استان كهگیلویه وبویراحمد دارای سه حوزه انتخابیه درشهرستانهای بویراحمد ودنا، گچساران و باشت وحوزه كهگیلویه ،چرام ، بهمئی و لنده است.
38نفر در حوزه انتخابیه بویراحمد ودنا ، 60نفر درحوزه كهگیلویه، بهمئی، چرام ولنده و 11نفر در حوزه گچساران باشت نام نویسی كردند.

همدان - 293 داوطلب نمایندگی در این استان نام نویسی كردند.
گفت: 82 داوطلب در حوزه انتخابیه همدان و فامنین، 71 داوطلب در ملایر، 39 داوطلب در حوزه انتخابیه بهار و كبودرآهنگ، 28 داوطلب در نهاوند، 26 داوطلب در رزن ، 26 داوطلب در تویسركان و 21 نفر نفر داوطلب برای حوزه اسدآباد ثبت نام كردند.
26 نفر از داوطلبان نمایندگی دهمین دور مجلس شورای اسلامی در این استان زن و مابقی مرد هستند.

تبریز - با پایان مهلت ثبت نام، شمار داوطلبان دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوره انتخابیه آذربایجان شرقی به 610 نفر رسید كه از این تعداد 62 نفر زن و بقیه مرد هستند.
شمار ثبت نام شدگان نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در این حوزه انتخابیه در مقایسه با دوره قبل حدود دو برابر شده است .
آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی 19 كرسی دارد و به جز ' رضا رحمانی' نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسكو و ' عباس فلاح ' نماینده مردم اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی تمامی نمایندگان فعلی در این دوره از انتخابات ثبت نام كردند.
استان آذربایجان شرقی دارای سه هزار و127 شعبه اخذ رای در21 شهرستان این استان است.
فرآیند ثبت نام داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی از 28 آذر ماه در 13 حوزه انتخابیه آذربایجان شرقی شامل 'تبریز، آذرشهر و اسكو'، 'مرند و جلفا'، 'سراب'، 'بستان آباد'، 'كلیبر، خداآفرین و هوراند'، 'ورزقان'، 'هشترود و چاراویماق'، 'شبستر'، 'میانه'، 'اهر و هریس'، 'ملكان'، 'مراغه و عجب شیر' و 'بناب' آغاز شده است.
چهار نفز داوطلبان این حوزه به طور همزمان برای مجلس دهم و خبرگان رهبری ثبت نام كرده اند.

زاهدان - 157 نامزد انتخابات مجلس شورای اسلامی با حضور در ستاد برگزاری انتخابات استان سیستان و بلوچستان نام نویسی كردند كه 26نفر مرد و یك نفر زن می باشند.
شمار ثبت نام شدگان نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی از روز اول تا روز جمعه 299 نفر گزارش شده است.
این حوزه در مجلس شورای اسلامی هشت كرسی دارد.
استان سیستان و بلوچستان دارای شش حوزه انتخابات درشهرستانهای زاهدان، زابل، خاش، سراوان، ایرانشهر و چابهار است.

شیراز- مدیر كل سیاسی و انتخابات استانداری فارس گفت:از 28 آذر 94 تا پایان زمان قانونی نام نویسی (چهارم دی) 728 نفرداوطلب نمایندگی دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در این استان شدند كه 651 نفر مرد و 77 نفر زن هستند و نشانگر افزایش 94 درصدی داوطلبان نسبت به دوره گذشته است.
سید یحیی هاشمی، بیان داشت: از مجموع 728 داوطلب نمایندگی مجلس، 284 نفر متعلق به حوزه انتخابیه شیراز، 20 نفر اقلید، 39 نفر آباده، خرم بید و بوانات، 22 نفر جهرم، 31 نفر داراب و زرین دشت، 41 نفر فیروزآباد، فراشبند و قیر و كارزین است.
وی ادامه داد: همچنین در حوزه های انتخابیه فسا 26 نفر، لامرد و مُهر 16 نفر، سپیدان 19 نفر، كازرون 28 نفر، ممسنی و رستم 35 نفر، مرودشت، پاسارگاد و ارسنجان 52 نفر، لارستان 35 نفر، سروستان، كوار و خرامه 40 نفر و نی ریز و استهبان هم 40 نفر نام نویسی كردند.
هاشمی افزود: در 15 حوزه انتخابیه استان فارس در نخستین روز شروع نام نویسی از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی 55 نفر، در روز دوم 54 نفر، در روز سوم 69 نفر، در روز چهارم 74 نفر، در روز پنجم 106 نفر، در روز ششم 154 نفر و در روز پایانی شمار داوطلبان ثبت نام شده به 216 نفر رسید.
1596