دستیار ویژه رئیس جمهوری میلاد حضرت مسیح را به مسیحیان ایران تبریك گفت

تهران – ایرنا- دستیار ویژه رئیس جمهوری در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی در پیامی میلاد حضرت مسیح را به مسیحیان ایران تبریك گفت.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام علی یونسی در پیامی كه شامگاه جمعه در اختیار ایرنا قرار گرفت، فرا رسیدن میلاد فرخنده حضرت عیسی مسیح (ع)، پیام‌آور محبت، صلح و انسانیت و همچنین آغاز سال نو میلادی را به همۀ پیروان این دین الهی، تبریك گفت.
در این پیام آمده است:
فرا رسیدن میلاد فرخنده حضرت عیسی مسیح (ع)، پیام‌آور محبت، صلح و انسانیت و همچنین آغاز سال نو میلادی را به همۀ پیروان این دین الهی، صمیمانه تبریك و شادباش می‌گویم.
تقارن تولد دو پیام آور بزرگ الهی؛ حضرت عیسی و حضرت محمد (سلام و درود خدا بر آن دو باد)، می تواند حاوی پیام همبستگی و انسجام اجتماعی برای بشر امروز باشد. بشری كه متأسفانه امروزه گرفتار خشونت‌های قومی ـ مذهبی است و این در حالیست كه روح و جان این ادیان توحیدی با جنگ، جنایت و خشونت مخالفت دارد. از منظر ادیان آسمانی كشتار مردمان بی‌گناه پاریس محكوم است، همانگونه كه كشتن شیعیان مظلوم نیجریه محكوم است. همه ادیان توحیدی آمده‌اند تا با فساد و كج اندیشی، ظلم و بی‌عدالتی، افراط و خشونت‌ طلبی مبارزه كنند. حضرت عسیی مسیح و پیامبر اكرم اسلام، الگوی كمالات انسانی و صفات الهی بودند كه همواره بشریت را از این صفات شیطانی بر حذر داشته و به عدالت، صلح و آزادگی توصیه می‌نمودند.
امروز وظیفه اصلی علما و نخبگان ادیان توحیدی جهان چون زرتشت، یهودیت، صابئین، مسیحیت و اسلام آن است كه از ترویج خشونت و رشد و نمو آن جلوگیری كنند. خشونت‌هایی كه می‌رود به جنگ و نزاع میان ملت‌ها و ادیان تبدیل شود. در حالیكه باورها و ارزش‌های ادیان توحیدی منادی محبت، رحمت و مدارا برای بشریت است. جهان امروز، نیازمند همدلی مضاعف و تحكیم پیوندهای دوستی میان تمام ادیان توحیدی است. ما بر این باوریم كه روحانیون، دانشمندان و فرهیختگان عالم می‌توانند با همبستگی و انسجام خود در مقابله با خشونت، امید را به جهان بشری باز گردانند.
تقارن ولادت پیامبران بزرگ اسلام و مسیحیت می تواند پیام صلح و دوستی برای جهانیان داشته و همگان را به همبستگی و دوری از خشونت و افراط گرایی دعوت كند. زیرا پیام مشترك این دو دین آسمانی، رعایت كرامت انسان، توجه به اخلاق، پذیرش تنوع، تقویت انسجام اجتماعی و ایجاد همبستگی انسان هاست.
چه زیباست كه در سال جدید میلادی دل را صفا دهیم و آن را از كینه ها پاك كنیم. بداخلاقی و نامهربانی را از درون خود و جامعه بزداییم و عدالت، صلح و آزادی را كه پیام همه ادیان آسمانی است، برای مردم و جهانیان به ارمغان آوریم.
ضمن آرزوی سالی سرشار از سعادت و شادكامی، از خداوند متعال، برای تمام مسیحیان (ارامنه، آشوریان و كلدانیان) و همه ایرانیان عزیز، بهروزی توأم با موفقیت را مسألت دارم.
شبس*1708*1613