رمز پیروزی امت اسلامی اتحاد حول محور قرآن و ولایت فقیه است

بروجرد - ایرنا - امام جمعه بروجرد گفت: رمز پیروزی امت اسلامی وحدت و اتحاد حول محور قرآن و ولایت فقیه است.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین حسن ترابی در آیین عبادی سیاسی نماز جمعه بروجرد در مصلی این شهر با اشاره به فرا رسیدن میلاد گهربار پیامبر اعظم(ص) و هفته وحدت افزود: مسلمانان با توجه به تاكید پیامبر اسلام(ص) بر تقویت پایه های اتحاد و انسجام، باید از اختلاف و تفرقه دوری كنند.
وی تفرقه و اختلاف را موجب شكست امت اسلامی دانست و اظهار كرد: سیره عملی پیامبر مبتنی بر وجود روابط حسنه میان مسلمانان است.
امام جمعه بروجرد افزود: امام خمینی(ره) همواره مردم را به وحدت دعوت می كرد و مقام معظم رهبری نیز بعد از حضرت امام(ره) در این راه گام برمی دارند.
وی گفت: دشمنان ایجاد تفرقه و اختلاف را برای نفوذ به نظام جمهوری اسلامی و ضربه زدن به ملت ولایتمدار ایران دنبال می كنند.
حجت الاسلام والمسلمین ترابی افزود: مسلمانان می توانند با وحدت، تمام مشكلات خود را برطرف كنند و اسراییل و آمریكا را به عنوان دشمنان شماره یك جهان اسلام از بین ببرند.
وی اظهار كرد: هفته وحدت فرصتی مناسب برای تقویت پایه های وحدت و اتحاد مسلمانان جهان حول محور قرآن و ولایت فقیه است.
خطیب جمعه بروجرد در فرازی دیگر از خطبه های نماز جمعه به حماسه 9 دی و ریشه كن شدن فتنه 88 اشاره كرد و گفت: 9 دی یك روز ماندگار در تاریخ انقلاب اسلامی است.
وی افزود: مردم ایران در 9 دی 88 به فتنه ای كه حدود هشت ماه طول كشید، پایان دادند و توطئه های شوم دشمنان خارجی و مزدوران داخلی را خنثی كردند.
حجت الاسلام و المسلمین ترابی نقشه دشمن در فتنه 88 را براندازی نظام عنوان كرد و گفت: دشمن در انتخابات ریاست جمهوری سال 88 به بهانه تقلب مشكلات زیادی برای نظام بوجود آورد ولی بصیرت، آگاهی و ولایتمداری ملت ایران باعث شد توطئه های دشمن خنثی شوند.
وی افزود: مردم ایران با حضور گسترده و حماسی خود در برابر تبلیغات شدید رسانه های غربی ایستادند و با رهنمودهای مقام معظم رهبری حق را از باطل تشخیص دادند.
امام جمعه بروجرد حماسه 9 دی را نماد بصیرت ملت ایران دانست و اظهار كرد: این حماسه باید در تاریخ انقلاب ماندگار شود تا ملت ایران بدانند كه فتنه و فتنه گران هرگز خاموش نمی شوند.
وی با انتقاد از طرح شورایی كردن رهبری گفت: در آستانه تایید صلاحیت داوطلبان خبرگان رهبری هستیم و شورای نگهبان باید به پشتوانه نظام مقدس جمهوری اسلامی از تایید صلاحیت فتنه گران خودداری كند.
حجت الاسلام والمسلمین ترابی افزود: امروز با پایان ثبت نام داوطلبان نامزدی انتخابات مجلس شورای اسلامی، انتخابات وارد مرحله جدید و حساس تایید صلاحیت ها می شود.
وی با بیان اینكه هیچ مصلحتی بالاتر از حفظ نظام نیست، اظهار كرد: شورای نگهبان با اقتدار كامل صلاحیت ها را احراز كرده است لذا تمام افرادی كه تایید می شوند برای ملت محترم خواهند بود.
امام جمعه بروجرد گفت: جلب اعتماد مردم و برگزاری انتخابات سالم و بدون حاشیه بستگی به تایید صلاحیت ها توسط شورای نگهبان و بی طرفی هیات های اجرایی و نظارت در برگزاری انتخابات دارد.
7190/3022/6001