وحدت بين مسلمانان، شاه كليد مقابله با دشمنان اسلام است

اروميه - ايرنا - استاندار آذربايجان غربي گفت: وحدت و همدلي پيروان مذاهب مختلف اسلامي، شاه كليد مقابله با دشمنان اسلام است.

قربانعلي سعادت پنجشنبه شب در مراسم گراميداشت هفته وحدت در مسجد امام شافعي اروميه افزود:‌ ما مسلمانان نبايد اجازه دهيم كه به چهره نوراني اسلام خدشه وارد شود.
وي اضافه كرد: وحدت، همدلي و يكپارچگي مسلمانان در جاي جاي جهان به ويژه ايران اسلامي رمز موفقيت در مقابله با دشمنان دين مبين اسلام و استكبار جهاني است و هفته وحدت بهترين فرصت براي توجه به اين امر مهم محسوب مي شود.
وي با تبريك سالروز ولادت پيامبر بزرگوار اسلام (ص) اظهار كرد: نبي مكرم اسلام (ص) در دوران جاهليت به رسالت مبعوث شدند و كاري بسيار سخت را با صبر و استقامت به سرانجام رساندند.
استاندار آذربايجان غربي با اشاره به فاجعه تلخ منا ادامه داد: جنايتي كه در منا رخ داد جنايتي تلخ و فراموش نشدني بود و توسط اعرابي رخ داد كه جاهل تر از اعراب زمان پيامبر (ص) هستند.
سعادت به موضوع انتخابات نيز پرداخت و گفت: در اين دوره تعداد كانديداهاي شركت كننده بسيار بيشتر از دوره هاي گذشته است كه اين امر نشان از وجود فضاي همدلي، اميد، نشاط و شادابي موجود در جامعه است و ما بايد اين امر را تقويت كنيم.
در اين آيين، مراسم جشن سالروز ميلاد پيامبر بزرگوار اسلام به روايت اهل سنت برگزار شد كه مولودي خواني بخشي از آن بود.
12 ربيع الاول سالروز ميلاد پيامبر بزرگوار اسلام (ص) به روايت اهل سنت و 17 ربيع الاول نيز سالروز ميلاد آن حضرت به روايت اهل تشيع است كه بين اين دو روز در نظام مقدس جمهوري اسلامي به نام هفته وحدت نامگذاري شده است.
پيامبر بزرگوار اسلام در ماه ربيع الاول 53 سال قبل از هجرت و در سالي موسوم به عام الفيل به دنيا آمدند.
8137/2093