فراكسیون وفاداری به مقاومت اقدام كنگره آمریكا علیه حزب الله لبنان را محكوم كرد

بیروت – ایرنا – فراكسیون وفاداری به مقاومت درپارلمان لبنان، اقدام كنگره آمریكا علیه حزب الله لبنان ووضع تحریم های بانكی علیه آن وموسسات وطرف های فرضی را كه ادعا شده با آن همكاری می كنند، به شدت محكوم كرد.

به گزارش ایرنا، جلسه فراكسیون وفاداری به مقاومت عصر پنجشنبه به ریاست « محمد رعد» در منطقه حاره حریك ضاحیه جنوبی بیروت تشكیل شد و حسن فضل الله عضو این فراكسیون، بیانیه پایانی این نشست را قرائت كرد.
دراین بیانیه آمده است: اقدام كنگره آمریكا علیه حزب الله لبنان كه ناشی از خوی تروریسم استكباری آن است و بار دیگر ثابت كرد كه به درستی دولت آمریكا « شیطان بزرگ» توصیف شده است.
فراكسیون وفاداری به مقاومت تاكید كرده است: این گونه اقدامات، حزب الله را به ایستادگی بیشتر در مقابل سلطه طلبی آمریكا و همچنین مقاومت و نبرد با بازوهای تروریستی آن مانند صهیونیست ها و تكفیری ها در لبنان ومنطقه تشویق می كند.
این فراكسیون همچنین جنایت رژیم صهیونیستی در ترور و به شهادت رساندن سمیر القنطار سردار اسیران آزادشده از زندان های این رژیم به همراه چندتن از همقطاران او و مردم سوریه در شهر جرمانا در ریف جنوبی دمشق را محكوم كرده است.
در این بیانیه خاطرنشان شده است كه دشمن صهیونیستی در پشت سر همه فتنه ها و منازعه ها برای تقسیم و تجزیه كشورهای عربی و اسلامی است و به تروریست های تكفیری كمك می كند.
فراكسیون وفاداری به مقاومت تصریح كرده است: ترور سمیر القنطار تاكید می كند كه ادامه مقاومت برای جلوگیری از خطر اسرائیل و تجاوزهای آن ضروری است وهمزمان اعترافی بر موفقیت های مقاومت و تقویت قدرت آن و لبنان در پایداری و ررویاروئی با این رژیم اشغالگر است.
این فراكسیون همچنین جنایت كشتار جمعی اعضای جنبش اسلامی نیجریه را محكوم كرده و خواستار تحقیقات شفاف و محاكمه و مجازات كسانی شده است كه در این جنایت دست داشته اند.
در بیانیه این فراكسیون بر ضرورت آزادسازی فوری شیخ ابراهیم الزكزكی رهبر این جنبش اسلامی نیجریه و اعضای خانواده او و دیگر بازداشت شدگان این جنبش تاكید شده است.

** ائتلاف سعودی ، اقدامی نمایشی
فراكسیون وفاداری به مقاومت همچنین اقدام نظام سعودی در تشكیل ناگهانی و فی البداهه به اصطلاح « ائتلاف اسلامی علیه تروریسم» را یك اقدام نمایشی سطحی و غیرجدی و درعین حال مشكوك و تردید آمیز خواند.
در بیانیه این فراكسیون تاكید شده است: هدف نظام سعودی از تشكیل این ائتلاف، گمراه كردن افكارعمومی و پاك كردن اتهام حمایت از تروریسم تكفیری در سراسر جهان از خود است.
این فراكسیون خاطرنشان كرده است كه هدف دیگر نظام سعودی، ایجاد پوششی برای شكست اهداف سیاسی تجاوز تروریستی علیه یمن و ملت آن است.
فراكسیون وفاداری مقاومت بر مخالفت خود با ورود لبنان به این ائتلاف های شك برانگیز تاكید و تصریح كرده است كه مبارزه با تروریسم ماموریت مهم انسانی است و كشورهائی كه حامی تروریسم تكفیری هستند، شایستگی دخالت در آن را ندارند.
این فراكسیون همچنین خواستار حل مشكلات مزمن لبنان از جمله انتخاب رئیس جمهور و پرونده جمع آوری زباله ها شده است.
خاورم ** 1324

سرخط اخبار جهان