تمام مسلمانان در راستاي تقويت وحدت اسلامي نقش آفريني كنند

بجنورد- ايرنا - استاندار خراسان شمالي روز چهارشنبه با صدور پيامي به مناسبت آغاز هفته وحدت بر نقش آفريني تمامي مسلمانان در راستاي تقويت وحدت اسلامي تاكيد كرد.

به گزارش ايرنا متن كامل پيام استاندار خراسان شمالي در پايگاه اطلاع رساني استانداري به شرح ذيل آمده است.
بسم الله الرحمن الرحيم
ربيع الاول همچون بهاري است كه نسيم هاي پرطراوت و حيات بخشش به وجود انسانها شور و شعف مي بخشد و بشارتي از انفاس مسيحايي و قدسي را نويد مي دهد كه كينه ها وتفرقه ها را ازبين برده ودريچه هدايت،آزادي، عزت، رحمت و وحدت را به روي انسانها مي گشايد.
بدون شك اگر وجود خويش را از جهالت و انحصار پالايشي عارفانه نماييم و با وسعت و ظرافت به آموزه هاي توحيدي نظاره كنيم ،خواهيم يافت كه گوهر وجود همه پيام هاي آسماني همواره گواه و شاهدي بر وحدت همه اديان الهي و يگانگي و الفت و همساني آنهاست ،چراكه با اين نگاه انسانها از نيكوئيها و زيبائيهاي ويژه اي برخوردار بوده و تلالوء يك نور و يك گوهرند.
طرح انديشه «وحدت جهان اسلام‏» همواره از مشغوليت‏ هاي فكري ديرينه و اساسي حضرت امام خميني (ره) بود كه لحظه ‏اي از آن غفلت نورزيدند و همين مساله ايشان را به برجسته‏ ترين شخصيت انقلابي جهان اسلام تبديل نمود به نحوي كه ايشان توانستند در ميان فرقه ‏هاي اسلامي مختلف نيز جايگاهي بس رفيع كسب نمايند.
رهبر معظم انقلاب نيز فرمودند: امروز مسأله وحدت براي مسلمين يك نياز قطعي است و همه بايد سعي كنند وحدت و اتحاد را كه رمز سعادت و مايه سربلندي مسلمين و بزرگترين حربه ملتها در مقابل استكبار جهاني است را مغتنم بشمارند و قدر بدانند.
اينجانب ميلاد با سعادت پيامبر اعظم حضرت محمد (ص) رسول صلح و بيداري وآغاز هفته وحدت را به تمامي مسليمن بويژه مردم غيور سرزمين گنجينه معرفتها «خراسان شمالي» كه تابلويي زيبا از فرهنگهاي مختلف را به تصوير كشيده اند،تبريك و تهنيت عرض مي نمايم.اميد است همه مسلمانان بويژه اهل تشيع و تسنن خراسان شمالي در اين ايام با تمسك به ريسمان الهي و پيامبر عظيم الشانمان و با همدلي ،همراهي و دركنار يكديگر در راستاي تقويت وحدت اسلامي نقش آفريني نمايند.
حدود 70 هزار نفر از جمعيت 900 هزار نفري استان خراسان شمالي تركمن هاي اهل سنت هستند.
6042

سرخط اخبار استان‌ها