آغاز ثبت‌نام در چهارمين نمايشگاه تجهيزات و مواد آزمايشگاهي ساخت ايران

تهران - ايرنا - رئيس نمايشگاه تجهيزات و مواد آزمايشگاهي ساخت ايران از آغاز مهلت ثبت‌نام شركت‌ها و متقاضيان حضور در اين نمايشگاه از امروز سه شنبه اول دي‌ماه خبر داد.

به گزارش ايرنا از معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، محمود شيخ زين‌الدين اظهار داشت: با توجه به استقبال خوب توليدكنندگان تجهيزات آزمايشگاهي ازيك‌طرف و رضايت مراكز علمي و پژوهشي، معاونت علمي و فناوري رياست‌جمهوري «چهارمين نمايشگاه تجهيزات و مواد آزمايشگاهي ساخت ايران» را در ارديبهشت‌ماه سال 1395 برگزار مي‌كند.
معاون نوآوري و تجاري سازي معاونت علمي و فناوري به اضافه شدن بخش هاي تجهيزات تست و آزمون صنعتي و ارائه كنندگان خدمات كاليبراسيون تجهيزات آزمايشگاهي به حوزه‌هاي فعاليت چهارمين نمايشگاه تجهيزات آزمايشگاهي ساخت ايران اشاره كرد.
وي افزود: نمايشگاه تجهيزات و مواد آزمايشگاهي ساخت ايران در 13 بخش موضوعي نفت و پتروشيمي، برق، الكترونيك و نرم‌افزار، عمران و ساختمان، مكانيك، شيمي و متالوژي، كشاورزي و محيط‌زيست، فيزيك پايه، تجهيزات عمومي آزمايشگاهي، مواد آزمايشگاهي، مهندسي پزشكي و زيست مواد، تجهيزات تست و آزمون صنعتي و خدمات كاليبراسيون برگزار مي‌شود.
رييس چهارمين نمايشگاه تجهيزات و مواد آزمايشگاهي ساخت ايران در خصوص تشويق شركت‌ها به تحقيق و توسعه نيز گفت: تا دوره گذشته، هر محصولي كه قصد حضور در نمايشگاه را داشت بايد يك‌بار قبل از نمايشگاه، فروخته مي‌شد كه به آن شرط مرجع فروش مي‌گفتيم اما از امسال براي تشويق شركت‌ها به فعاليت تحقيق و توسعه به سمت محصولات با سطح فناوري بالاتر، اين شرط را براي محصولات سطح يك كه تاكنون در كشور عرضه نشده‌اند، برداشتيم.
شيخ زين الدين خاطرنشان كرد: همچنين براي ترغيب بيشتر خريداران به خريد تجهيزات سطح يك جديد، سه خريدار اول اين محصولات از 10 درصد حمايت بيشتر برخوردار خواهند شد كه البته تيم فني نمايشگاه، تست‌هاي لازم را به‌منظور كيفيت‌سنجي محصولات جديد انجام خواهد داد.
وي، حذف حمايت از خريد محصولات سطح چهارم را يكي ديگر از تغييرات انجام‌شده در چهارمين نمايشگاه تجهيزات آزمايشگاهي ساخت ايران نام برد و افزود: البته حذف اين حمايت، مانع عرضه آنها در نمايشگاه نبوده و توليدكنندگان مي‌توانند اين طيف از محصولات را به نمايشگاه بياورند و 10 ‌درصدي كه تاكنون از آن‌ها حمايت مي‌شده است را خودشان به خريداران تخفيف دهند.
رئيس چهارمين نمايشگاه تجهيزات آزمايشگاهي ساخت ايران در خصوص شرايط حضور محصولات و شركت‌ها در اين نمايشگاه گفت: شركت‌هاي متقاضي حضور در نمايشگاه بايد در درجه اول، دانش‌بنيان باشند يا حداقل در سامانه دانش‌بنيان ثبت‌نام كرده و پرونده دانش‌بنيان شدن خود را پيگيري كنند.
وي تصريح كرد: البته حضور قطعي ثبت‌نام كنندگان در نمايشگاه پس از تأييد فني محصولات آنها و محرزشدن نقش آنان در بومي‌سازي و دستيابي به فناوري ساخت و يا توليد محصولات امكان‌پذير خواهد بود.
به گفته شيخ زين الدين، محصولات براي ارائه در نمايشگاه نيز مطابق سال قبل با دو سنجه سطح فناوري ذاتي و ميزان بومي‌سازي ارزيابي و سطح‌بندي مي‌شوند و شركت‌ها مي‌توانند دستورالعمل ارزيابي فني محصولات را در سايت نمايشگاه مشاهده كنند.
وي در خصوص حمايت‌هاي معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري از خريداران نيز اظهار داشت: مطابق سه دوره گذشته، از برخي خريداران دولتي و خصوصي حمايت‌هايي صورت خواهد گرفت كه جزئيات آن در آينده اعلام خواهد شد.
شركت‌هاي سازنده تجهيزات و توليدكنندگان مواد آزمايشگاهي در داخل كشور مي‌توانند به‌منظور ثبت‌نام در اين نمايشگاه تا تاريخ 30 دي‌ماه سال جاري به نشاني www.iranlabexpo.ir مراجعه كنند يا با دبيرخانه نمايشگاه با شماره 63103415-021 تماس بگيرند.
علمي**1055**1440