۳۰ آذر ۱۳۹۴،‏ ۲۳:۱۳
کد خبر: 81888789
۰ نفر
زنگ خطر برای تیم ملوان انزلی به صدا درآمد

انزلی- ایرنا- تیم فوتبال ملوان انزلی در ادامه كسب نتایج ضعیف و عدم تمركز بازیكنان به دلیل مشكلات مالی، از سایر رقیبان عقب افتاده و زنگ خطر برای این تیم به صدا درآمده است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، در حالی كه شرایط نامساعد روحی و مالی ملوان روز بروز رو به وخامت می رفت خبر ورود حمیدرضا استیلی بعنوان سرمربی جدید ملوان منتشر شد و سرمربی با اخلاق سابق پرسپولیس با امضای قراردادی سكان هدایت ملوانان را در لیگ پانزدهم به دست گرفت.
استیلی پیگیری مطالبات بازیكنان و همچنین رفاقت با آنان را در دستور كار خود قرار داد و بازیكنان برغم فشار عصبی و عدم تمركز روی تمرینات با این مربی آغاز بكار كرده و در اولین حضور این مربی توانستند با وجود پیش افتادن تیم نفت تهران تا دقیقه 80 بازی باخت را در خانه حریف با تساوی عوض كرده و بدین ترتیب اولین حضور حمید استیلی با كسب یك امتیاز شیرین خارج از خانه همراه شد.
اما این آغاز شیرین به دلیل مشكلات عدیده باشگاه در خصوص موارد مالی و مطالبات بازیكنان كم كم به تلخی گرایید تا جاییكه تیم ملوان در 11 هفته از حضور حمید رضا استیلی بعنوان سرمربی ملوان تنها موفق به كسب 10 امتیاز شد تا در پایان نیم فصل، تنها با كسب 17 امتیاز در رده یازدهم جدول رده بندی قرار گیرد.
استیلی در مدت حضورش در ملوان یك پیروزی، یك تساوی و سه باخت در خارج از خانه و یك پیروزی، دو باخت و سه تساوی خانگی را در كارنامه خود داشته و بدترین كسب نتیجه این مربی دو بازی لیگ برتری و جام حذفی مقابل پرسپولیس تهران بود كه از نظر تماشاگران بد ترین نتیجه كسب شده از سوی كادرفنی فعلی است كه موجب شد در پایان آخرین بازی نیم فصل اول، هواداران با شعارهایی نظیر( نیمكت پرسپولیسی نمی خوایم نمی خوایم) كادر فنی را مورد عنایت خود قرار دهند.
هواداران ملوان نیز كه تحت هرشرایط و در هر شهری حامی تیم و روحیه بخش بازیكنان بودند از دو بازی قبل و درپی كسب نتایج ضعیف تیم ملوان صبرشان به سر آمده و با شعارهای حیا كن ، رها كن اعتراض خود را به حمید استیلی و دستیارانش اعلام كردند.
حمید استیلی در كنفرانس خبری پس از تساوی تیمش مقابل تیم ته جدولی سیاه جامگان گفت كه از تمامی ظرفیتهای موجود در تیم استفاده كرده و بازیكنانش همه كاری را جز گل زدن انجام داده اند و گل زدن هم از وظایف سرمربی نیست .
وی در پاسخ به احساسات تماشاگران و طرفداران تیم ، خود را خادم مردم و هواداران خوانده اما اظهار می كند كه مسئولان باشگاه می بایست درخصوص ماندن و یا رفتن وی تصمیم گیری كنند.
نكته قابل توجه لیگ پانزدهم فوتبال ، تعطیلی بین دونیم فصل است درحالیكه در فواصل بازیهای نیم فصل اول، باشگاه ها دو تعطیلی سه هفته ای و یك تعطیلی دو هفته ای را كه به گفته كارشناسان به ضرر تیمهای بالای جدولی و به نفع تیمهایی است كه فرصت آماده سازی بازیكنان را نداشته اند را تجربه كرده و عملا سه تعطیلی نیم فصل داشته اند.
مدیرعامل باشگاه ملوان درگفت و گو با خبرنگار ایرنا درخصوص عملكرد ملوان در نیم فصل اول لیگ پانزدهم اظهار كرد: آمار ها بیانگر آن است كه ملوان در نیم فصل اول لیگ پانزدهم نسبت به لیگ قبل عملكرد بهتری داشته و فقط در خط حمله، بازیكنان این تیم ضعیف عمل كرده اند.
مسعود رضائیان با اشاره به رشد 80 درصدی روند عملكرد تیم نسبت به فصل گذشته افزود: ملوان در بخش دفاع 30 درصد بهبود وضعیت داشته و می توان گفت به وضعیت عادی نزدیك تر است و البته باید اذعان كرد عدم وجود بازیكنان آماده در نیم فصل اول و آسیب دیدگی بازیكنان كلیدی خصوصا در پست حمله، ضربه مهلكی بربدنه این تیم وارد آورد.
وی با بیان اینكه ملوان در نداشتن بازیكنان آماده مقام اول را در رده بندی تیم های لیگ پانزدهم داشته است تصریح كرد: در بخش تامین هزینه ها نیز در سال قبل نسبت به امسال بهترعمل شده و حتی بازیكنان قدیمی تیم نیز اعلام داشتند كه سال گذشته پول بهتری دریافت كرده اند.
با تمام این تفاسیر و از آنجایی كه سرمربی ملوان اعلام كرده كه در جریان نقل و انتقالات نیم فصل به دنبال جذب بازیكن جدید در جهت رفع خلاء های موجود در تیم و قدرتمند سازی ملوان برای حضوری مقتدرانه در نیم فصل دوم و كسب جایگاهی در شان این تیم است باید منتظر ماند و شاهد بود كه آیا این امر محقق می شود و مسئولان باشگاه زنگ خطری را كه برای ملوان به صدا در آمده چگونه به زنگ پیروزی و شادی هوادارانی كه در همه شرایط حامی تیم بوده اند تبدیل خواهند كرد چرا كه درصورت سقوط تیم به لیگ پایین تر و هرگونه تعلل، این مسئولان باشگاه هستند كه می بایست پاسخگوی افكار عمومی باشند.
باشگاه فرهنگی ورزشی ملوان نیروی دریایی بندر انزلی سال 1348 و فقط در رشته فوتبال، با مربیگری یكی از بازیكنان این تیم تاسیس شد.
بهمن صالح نیا، یكی از معلمان ورزش مدارس انزلی تیم ملوان را با جمعی از شاگردان خود تشكیل داد و طی مدتی كوتاه در حالی پا به عرصه لیگ دسته اول كشور گذاشت كه از همان ابتدا با ارائه بازیهای زیبا و كسب نتایج شایسته، توانست توجه همگان را به خود جلب كند.
ملوان تا سال 80 بعنوان بهترین تیم شهرستانی تاریخ لیگ ایران مطرح بود و با كسب سه عنوان قهرمانی در جام حذفی كشور و سه نایب قهرمانی ، صاحب ركوردی قابل توجه در تاریخ فوتبال كشور است.ك/4
/6070/6030