وصیت نامه شهید القنطار/پیروزی بردشمن صهیونیستی، بزرگترین انتقام خون شهدا و مظلومان است

بیروت – ایرنا – سمیر القنطار مجاهد مقاومت و سردار آزادگان در وصیتنامه خود خطاب به « برادران مقاومت و جناب سیدحسن نصرالله دبیركل حزب الله» آورده است: پیروزی بر دشمن صهیونیستی ، بزرگترین انتقام خون شهدا و مهمتر از آن همه خون های بر زمین ریخته شده مظلومان است.

به گزارش ایرنا، سمیر القنطار با بیان این كه «و امروز خداوند به این شهادت كه خواسته بودم آن را بپذیرد، مرا مفتخر ساخت»، تاكید كرده است: من می روم و اما اطمینان دارم كه این مسیر جهاد هرگز متوقف نمی شود، عقب نشینی نمی كند و جهت قطب نمای آن از فلسطین دور نمی شود.
در بخشی دیگر از این وصیت نامه تاكید شده است: خداوند این مقاومت را با رهبرانی كه همواره به ما اعتماد به نفس می دهند و ایمان ما را به پیروزی تقویت می كنند، عزت بخشید و این رهبری از زمان نهضت اسلامی معاصر حضرت امام روح الله الموسوی الخمینی (قدس سره الشریف) شروع شده و اكنون وارث ایشان در حمل پرچم حق ولی امر مسلمانان حضرت آیت الله خامنه ای ( دام ظله الشریف) و رهبر ما در مقاومت اسلامی جناب سیدحسن نصرالله دبیركل حزب الله است.

** متن كامل وصیت نامه شهید القنطار
متن وصیت نامه سمیر القنطار كه 30 سال از عمرش را در زندان های رژیم صهیونیستی به اسارت به سر برد و سرانجام به دست همین رژیم اشغالگر در شهر جرمانا در ریف دمشق پایتخت سوریه به افتخار شهادت نایل آمد، به شرح زیر است:
« أُذن للذین یقاتلون بأنهم ظلموا وأن الله علي نصرهم لقدیر» صدق الله العلی العظیم
از هنگامی كه مبارزه و جهاد برای رفع ظلم از فلسطین و ملت آن و دور كردن ظلم و مرگ از اهل و ملت خودم در لبنان برگزیدم، یقین داشتم این راهی را كه با اطمینان و اعتماد كامل انتخاب كرده ام، پایان آن پیروزی و یا شهادت است.
پیروزی كامل و نابود كردن این رژیِم صهیونیستی به قربانی های بیشتری از آنچه تاكنون تقدیم شده است، دارد.
بنابراین تحقق این هدف به سال های زیادی نیاز است و در این راه شهادت ترجیحا از پیروزی پیشی می گیرد.
من به همه مومنان آزادی فلسطین را وعده داده ام وگفته ام كه از فلسطین به لبنان باز نمی گردم مگر این كه باردیگر به فلسطین بازگردم و من همواره بر تكمیل كردن راهم اصرار دارم و آن راه جهاد و قربانی شدن است و بهترین شكل آن هم مبارزه مسلحانه و با تفنگ است.
خداوند عز و جل بر من عزت گذاشت و مرا یكی از مردان مقاومت اسلامی قرار داد و در جمع برادرانی قرار داد كه مبارزه ونبرد سرسختانه را برگزیدند و سازش و عقب نشینی را نپذیرفتند.
و امروز خداوند به این شهادت كه خواسته بودم آن را بپذیرد، مرا مفتخر ساخت.
من می روم و اما اطمینان دارم كه این مسیر جهاد هرگز متوقف نمی شود، عقب نشینی نمی كند و جهت قطب نمای آن از فلسطین دور نمی شود.
خداوند این مقاومت را با رهبرانی كه همواره به ما اعتماد به نفس می دهند و ایمان ما را به پیروزی تقویت می كنند، عزت بخشید و این رهبری از زمان نهضت اسلامی معاصر حضرت روح الله الموسوی الخمینی (قدس سره الشریف) شروع شده و اكنون وارث ایشان در حمل پرچم حق ولی امر مسلمانان حضرت آیت الله خامنه ای ( دام ظله الشریف) و رهبر ما در مقاومت اسلامی جناب سیدحسن نصرالله دبیركل حزب الله است.
از اعماق قلبم از سید حسن نصرالله دبیركل حزب الله برای اهتمام و توجه به من از لحظه اول آزادی از اسارت تا لحظه شهادتم و از او برای وعده صادقش كه به فضل خداوند و به فضل او از اسارت آزاد شدم، تشكر می كنم.
از خداوند عز و جل می خواهم كه او را برای این امت و این مقاومت اسلامی قهرمان حفظ كند و طول عمر دهد برای این كه در این زمان احدی قادر نیست جای ایشان و حضور، حكمت و شجاعت جناب سیدحسن نصرالله دبیركل حزب الله را بگیرد.
از خداوند می خواهم كه بتوانم به عهدم وفا كنم و وعده من به شهدا، به ملت فلسطین و اهل مقاومت در لبنان كه نماد كرامت ، عزت ، پایداری و شرافت هستند، وعده صادق باشد.
به همه محبان مقاومت می گویم كه شهادت من و شهادت هر كدام از برادران در این خط به دست دشمن صهیونیستی یك محرك دیگر در این مسیر برای پیشروی و حركت به جلو خواهد بود.
دشمن صهیونیستی در توهم به سر می برد كه با كشتن ما مقاومت را به یك نبرد و رویارویی می كشاند كه او زمان و مكانش را انتخاب می كند و همین جا به همه محبان مقاومت تاكید می كنم كه انتقام خون ما از طریق تمسك به این مسیر و از طریق توسعه و گسترش قدرت بازدارندگی است كه مقاومت در اختیار دارد.
انتقام خون ما از طریق ادامه بالابردن آمادگی ها است كه پیروزی بر دشمن صهیونیستی را در هر نبرد و رویارویی آینده ، تضمین می كند.
پیروزی بر دشمن صهیونیستی ، بزرگترین انتقام خون شهدا و مهمتر از آن همه خون های بر زمین ریخته شده مظلومان است.
رهبری مقاومت و در راس آن جناب سیدحسن نصرالله دبیركل حزب الله به خوبی و با دقت تمام می داند چه وقت و چگونه باید به جنایات دشمن پاسخ داد و مسئولانه دوری گزیدن از توطئه كشیده شدن به نبردی كه دشمن زمان و مكان آن را تعیین كند، درك می كند.
احدی نباید در جدی بودن مقاومت به این كه خون های نیروهای مقاومت عزیز و ارزشمند است، شك كند.
پاسخ و انتقام فوری تنها زمانی خواهد بود كه یك موفقیت دیگر برای مقاومت رقم بخورد و آن را از نبردی كه دشمن اشغالگر زمان و مكان آن را مشخص می سازد، دور می كند.
خون همه ما مساوی است و رهبری ما حكیم است و این را تجربه های گذشته ثابت كرده است.
ما همواره می گوییم ، « لبیك یا نصرالله»و چشم های ما به افق دوخته شده است به تحقق هدف بزرگتر و آن یاری خداوند برای پیروزی بر دشمن ظالم است.
شما را به خداوند می سپارم.
السلام علیكم و رحمة الله وبركاته
بردار شما سمیر القنطار
29/3/2015 مصادف با 5 فروردین 1394