تعداد پیشكسوتان نیروهای مسلح در كشور 750 هزار نفر است

بیرجند - ایرنا - رییس سازمان پیشكسوتان جهاد و مقاومت دفاع مقدس گفت: تعداد پیشكسوتان نیروهای مسلح در كشور 750 هزار نفر است، با احتساب اعضای خانواده آنها حدود 10 میلیون نفر با این تشكل مرتبط هستند.

سرتیپ مهدی محمدی فرد، عصر روز دوشنبه در مراسم معارفه نخستین مدیر دفتر پیشكسوتان جهاد و مقاومت دفاع مقدس خراسان جنوبی در بیرجند افزود: این تعداد پیشكسوت و بازنشسته نیروهای مسلح كارآمد ترین افراد هستند و از لحاظ آرمانی، اعتقادی، تخصص و مدیریت هیچ مجموعه ای به كارآمدی آنها نیست.
وی اظهار كرد: این مجموعه بزرگ با این ظرفیت بی نظیر متاسفانه مورد غفلت قرار گرفته كه تقویت این تشكیلات در كشور موجب انتقال درست ارزش های انقلاب به نسل های آینده می شود.
وی یادآور شد: مقام معظم رهبری از پیشكسوتان و بازنشستگان نیروهای مسلح به عنوان ذخیره علم و تجربه و دانش و ارزشها یاد فرمودند كه باید منتسب به مجموعه نیروهای مسلح شوند كه باید در صحنه حاضر باشند.
محمدی فرد گفت: ماموریت ما در این نهاد انتقال ارزشهای دوران دفاع مقدس به نسلهای آینده توسط پیشكسوتان نیروهای مسلح است كه این خواسته رهبری از این مجموعه است.
وی افزود: سیاستگذاری، هدایت، نظارت كلی و برنامه ریزی كلان در خصوص پیشكسوتان از دیگر وظایف این سازمان است.
وی اظهار كرد: در استانها مجموعه ای از پیشكسوتان با ایجاد یك شورای راهبردی با حضور در صحنه وظایف خود را در حفظ و انتقال ارزشهای نظام و انقلاب و دفاع مقدس انجام می دهند.
در این مراسم سرهنگ بازنشسته اسحاق عنایتی به عنوان اولین مدیر دفتر پیشكسوتان جهاد و مقاومت دفاع مقدس خراسان جنوبی منصوب شد.
سازمان پیشكسوتان جهاد و مقاومت دفاع مقدس در اردیبهشت ماه سال جاری ایجاد شد و هم اكنون در 22 استان از 31 استان كشور دفتر استانی دارد.
2047/7559