رژیم صهیونیستی مسئول شهادت سمیر القنطاراست/حزب الله پاسخگویی را حق خود می داند

بیروت – ایرنا – سید حسن نصرالله دبیركل حزب الله لبنان در سخنرانی خود به مناسبت شهادت سمیر القنطار مجاهد مقاومت و سردار آزاده اسیران تاكید كرد كه حزب الله، رژیم صهیونیستی را مسئول به شهادت رسیدن سمیر القنطار می داند.

به گزارش ایرنا، سید حسن نصرالله در این سخنرانی كه از طریق شبكه المنار صورت گرفت، اظهار داشت: حزب الله حق خود می داند كه به این جنایت در زمان و مكان و به طریقی كه مناسب می داند، پاسخ بگوید و برای تحقق آن تلاش می كند.
دبیركل حزب الله خاطرنشان كرد: ما با یك عملیات امنیتی مبهم كه نیاز به تامل ، تحقیق و مطالعه وجود داشته باشد، مواجه نیستیم، بنابر این ما معتقدیم كه دشمن اسرائیلی با استفاده از جنگنده ها و موشك های دقیق و هوشمند ساختمان مسكونی درشهر جرمانا در ریف دمشق را كه برادر سمیر القنطار و دیگران در آن بوده اند، هدف گرفته و به شهادت وی و نیروهای مقاومت سوریه و شهروندان عادی منجر شده است.
وی تصریح كرد: مباحث فنی از جمله این كه آیا جنگنده های اسرائیلی وارد آسمان سوریه شده و یا از فراز بلندی های جولان اشغالی و مناطق فلسطین اشغالی شلیك كرده اند و همچنین ارتباط آن با پروند اسرائیل و روسیه باید بررسی شود اما در نهایت چیزی را تغییر نمی دهد و شكی نیست كه صهیونیست ها مسئول شهادت سمیرالقنطار هستند.

** تلاش مذبوحانه برخی رسانه ها
سید حسن نصرالله اظهارداشت: تلاش برخی رسانه های سیاه روز و بدبخت كه می گویند گروه های مسلح در سوریه این عملیات ترور را انجام داده اند ، به طور كامل عاری از صحت است، حال اگر فرض كنیم این ادعا درست باشد، آنها اقدام این گروه های مسلح را كه در خدمت اهداف و منافع اسرائیل هستند، محكوم می كنند زیرا یك مرد و نمادی در سطح القنطار را كشته اند و این خدمتی آشكار و بزرگ به اسرائیل است و سرانجام می گوییم كه این ادعا عاری از صحت است.
وی خاطرنشان كرد: اسرائیل همواره شهید سمیر القنطار را تهدید می كرد و او در همواره در معرض تهدید بود و دشمن صهیونیستی در اجرای این تهدید لحظه ای درنگ نكرده است و حزب الله به طور اكید مسئول ترور شهید سمیر القنطار را دشمن اسرائیلی می داند.

** سمیر القنطار عاشق فلسطین بود
دبیركل حزب الله تصریح كرد: سمیر القنطار در طول زندگی عاشق فلسطین بود و فلسطین در قلب و فكر او جای داشت و پیشتر هم تاكید كرده بود كه از فلسطین خارج نمی شود ( آزادی از اسارت و بازگشت به لبنان) مگراین كه دوباره به آنجا بازگردد.
سید حسن نصرالله به نخستین دیدار خود با شهید القنطار بعداز آزادی از اسارت حدود 30 ساله اشاره كرد و گفت: به سمیر القنطار گفتم كه اكنون گزینه های مختلفی در زمینه های سیاسی ، رسانه ای ، فرهنگی ، آكادمیك و همچنین نظامی و جهادی در مقابل تو قرار دارد ، او جواب داد كه در پنهان و آشكار گفته ام كه از زندان اسرائیل خارج شدم با این امید كه به فلسطین بازگردم و من چیز دیگری نمی خواهم و آماده مشاركت در هر عملیات نظامی در مرزهای لبنان و یا داخل فلسطین اشغالی و یا كشتزارهای شبعا هستم.
وی افزود: سمیر القنطار گفت كه حاضرم باردیگر برای مبارزه داخل فلسطین شوم و به شهادت برسم و این تصمیم من است و نمی خواهم ، فرمانده و مسئول شوم، بزرگترین شرافت من در این است كه یك رزمنده مقاومت اسلامی شریف شوم.
دبیركل حزب الله با بیان این كه « این است حقیقت و واقعیت سمیر القنطار»، اظهارداشت: سمیر القنطار یك مومن ، عارف ، انسان معتقد ، ملتزم و آماده قربانی شدن منتها برمبنای عشق ، ایمان و معرفت بود، آیا دشمن اسرائیلی تصور می كند كه با ترور سمیر القنطار و امثال او می تواند این عشق و ایمان زنان و مردان امت اسلامی و عربی برا قربانی شدن را از بین ببرد.

** خون شهید القنطار تاكید می كند كه پرچم مقاومت هرگز سقوط نمی كند
سید حسن نصرالله افزود: در مقابل ما تجربه دهه ها از درگیری و مبارزه با دشمن صهیونیستی قرار دارد و در این مبارزه بسیاری از فرماندهان ، بزرگان ، رهبران ، علما و نخبگان سیاسی ، رسانه ای و فرهنگی و دهها هزار شهید دیگر را از ملت های منطقه را مانند فلسطین، لبنان، سوریه، مصر و اردن تقدیم كرده ایم ، نتیجه چه شد؟ ، آیا این ملت ها ، نسل ها و این امت عربی و اسلامی از قضیه فلسطین و مقاومت در مقابل دشمن دست كشیده اند؟ آری نتیجه این است كه اكنون نسل به نسل پرچم مقاومت، جهاد و مبارزه را به یكدیگر تسلیم می كنند.
وی اظهارداشت: خون سمیر القنطار و همه شهدای فلسطین و لبنان و دیگر ملت ها تاكید می كند كه پرچم مقاومت در رویارویی با طرح صهیونیستی در منطقه ما و آزادسازی فلسطین هرگز سقوط نمی كند و از دوشی بر دوشی دیگر نهاده و از نسلی به نسل دیگر منتقل می شود.
دبیركل حزب الله گفت: به فلسطین اشغالی نگاه كنید، نسلی كه از امثال سمیر القنطارها درس گرفته است امروز با دست خالی و با چاقو و خودرو با دشمن صهیونیستی مبارزه می كند و به شهادت می رسد و ترس و وحشت بر سر حاكمان و شهرك نشینیان صهیونیست سایه افكنده است.

** هشدار به صهیونیست ها
سید حسن نصرالله با اشاره به سخنان خود در مراسم شهدای قنیطره در آغاز سالجاری میلادی و پیامش به دشمن صهیونیستی ، بار دیگر تاكید كرد: هرگاه دست به تجاوز بزنید، هركجا در هر زمان و مكانی ، این حق مقاومت است كه در هر زمان و مكانی كه خواست پاسخ مناسب بدهد و این رسالت ما است، هرگاه كادری از كاردهای مقاومت و یا جوانی از جوانان آن كشته می شود، اسرائیل را مسئول و حق پاسخ گوئی را برای خود محفوظ می دانیم.
وی افزود: امشب هم به دوشت و دشمن می گویم، شهید سمیر القنطار یكی از ما و از فرماندهان مقاومت ما بود و به طور یقین اسرائیل او را كشته است و این حق ما است كه به این اقدام تروریستی در هر مكان و در هر زمان و به طریقی كه مناسب می دانیم ، پاسخ دهیم .
دبیركل حزب الله اظهارداشت: امشب این را هم اضافه می كنم كه ما در حزب الله، برای تحقق این حق با یاری ، توفیق و تایید خداوند همه تلاش خود را به كار می گیریم و همه باید بر این اساس محاسبات خود را انجام دهند.

** تبریك اعیاد
سید حسن نصرالله در ابتدای سخنان خود میلاد حضرت مسیح(ع) و میلاد حضرت محمد(ص) را به همه مسیحیان و مسلمانان جهان تبریك و تهنیت گفت و افزود: به بركت و كرامت این دو رسول بزرگ الهی امیدواریم خداوند بر همه ملت های جهان و بر منطقه ما و بر كشورما منت گذاشته و رحمت ، صلح ، امنیت ، سعادت و نجات از بحران ها را نصیب ما كند.

** محكوم كردن كشتار نیجریه
دبیركل حزب الله سپس به حادثه خونین نیجریه و كشتار بزرگ در شهر زاریا كه تعداد زیادی از اعضای سازمان اسلامی این كشور به شهادت رسیدند، زخمی و یا بازداشت شدند، اشاره كرد و گفت كه در میان بازداشت شدگان زخمی علامه مجاهد شیخ ابراهیم الزكزكی رهبر این جنبش است.
وی با بیان این كه« ما این كشتار را محكوم می كنیم»، افزود: سكوت جامعه جهانی و موسسات بین المللی در قبال این جنایت بزرگ را هم محكوم می كنیم به ویژه این كه صحبت از بیش از یك هزار شهید و صدها زخمی و صدها بازداشت شده است.
سید حسن نصرالله اظهار داشت: از رئیس جمهور، حاكمان و رهبران دینی و سیاسی و احزاب نیجریه می خواهیم كه برای بازخواست مرتكبان این جنایت و آزادسازی فوری شیخ الزكزكی و دوستان و اعضای خانواده اش و حل وفصل ملی و انسانی این مصیبت دردناك اقدام كنند.
دبیركل حزب الله خاطرنشان كرد: اگر چه تعداد كسانی كه در جهان این جنایت بزرگ را محكوم كردند ، كم است اما همه آنها خیر ، صلح ، امنیت ، ثبات و وحدت را برای نیجریه می خواهند كه از مشكلات زیادی رنج می برد و در راس آنها وبایی به نام بوكوحرام است.
وی تصریح كرد: می ترسم كه دست آمریكا، اسرائیل و یا تكفیری پشت سر این جنایت فجیع كه نظامیان ارتش نیجریه مرتكب شدند، قرار داشته باشد تا دولت، ملت و ارتش نیجریه را وارد یك فتنه بزرگ ویرانگر كنند همان طور كه در بسیاری از كشورهای منطقه مرتكب شده اند، بنابر این برای آینده بهتر همه ما دراین مرحله به حكمت، عزم راسخ و صبر بر رنج ها نیاز داریم.

**هدف تحریم های آمریكا علیه حزب الله و مقاومت در تنگنا قرار دادن ما است
سیدحسن نصرالله در بخش پایانی سخنان خود تحریم های آمریكا در ماه گذشته و همچنین چند روز گذشته علیه حزب الله را در ادامه سیاست های ترور ، قتل و جنگ اعلام شده علیه مقاومت دانست و گفت كه هدف آنها محاصره و در تنگنا قرار دادن ما در زمینه های مختلف از جمله مالی ، رسانه ای ، معنوی و سیاسی است.
وی افزود: از سال 1995 میلادی و حتی قبل تر از آن آمریكایی ها فهرست تروریسم تشكیل دادند و حزب الله را در آن قرار دادند و در دهه ها تلاش كردند از موقعیت جهانی خود بر موسسه های بین المللی و كشورهای جهان تحمیل كنند كه این ادعا را بپذیرند كه حزب الله یك سازمان تروریستی است اما به دلایل مختلف نتوانستند.
دبیركل حزب الله خاطرنشان كرد: در سازمان ملل و شورای امنیت قطعنامه ای در این خصوص وجود ندارد و حتی اتحادیه اروپا تا چندسال قبل می گفت كه فقط شاخه نظامی حزب الله در فهرست تروریسم قرار دارد، روسیه و چین و برخی دیگر از كشورها پیشنهاد آمریكا را در شورای امنیت وتو كرده اند و بسیاری از كشورها و به ویژه ملت ها ما را این گونه توصیف نمی كنند و توطئه های چند دهه آمریكا و اسرائیل شكست خورده است اما پیگیری آن را فراموش نكرده اند.
سیدحسن نصرالله تصریح كرد: آمریكائی ها كه خود خالق تروریسم در جهان هستند و از حكومت ها و گروه های تروریستی حمایت می كنند و رنج آور است كه شما را تروریسم بخوانند، اما امروز یك گام جدید برداشته و مدعی شده اند كه « حزب الله یك سازمان جنایتكار و نه یك گروه تروریستی است».
وی گفت: معنای این اتهام ، این است كه اول ما تجارت مواد مخدر می كنیم ، دوم پول شوئی می كنیم ، سوم كنگره به شكل كامل ما را به تجارت انسان متهم نكرده اما خواستار تحقیقات در این باره شده است.
دبیركل حزب الله افزود: زیاد در این جا توقف نمی كنم و فقط تاكید می كنم كه این اتهام ها سراسر كذب، ظالمانه و بی اساس است و باید به طور قاطع و با قدرت آنها را رد كنیم اما ما ملزم نیستیم برای برائت خود اسناد نشان دهیم بلكه آنها كه ما را متهم كرده اند، باید سند و دلیل بیاورند.
سیدحسن نصرالله با بیان این كه « این اتهامات را سیاسی و در چارچوب نبرد شدید سیاسی ، امنیتی و نطامی در منطقه می دانیم»، اظهارداشت: هدف اول این اتهام زنی ها مشوش كردن چهره حزب الله در مقابل ملت های منطقه و جهان است در حالی كه براساس اعتراف سفیر سابق و یا اسبق آمریكا ، این كشور برای ایجاد فاصله بین جوانان لبنانی و عربی با حزب الله میلیون ها دلار هزینه كرده است.
وی خاطرنشان كرد: آنها می دانند كه حزب الله یك جنبش مقاومت اصیل و محوری در منطقه است و بنابر این می خواهند تا جائی كه می توانند آن را بد نشان دهند و جوانان و ملت های را گمراه كنند و این بخشی از جنگ است اما همه اتهامات آنها جعلی و تقلبی است و روز به روز جعلی بودن آنها بیشتر روشن می شود.

** پرونده هسته ای ایران مثالی بزرگ
دبیركل حزب الله گفت: برای ما یك مثال بزرگ قوی وجود دارد، چند روز قبل آژانس بین المللی انرژی اتمی بعداز تحقیقات طولانی ، گزارش خود را در خصوص پرونده برنامه هسته ای ایران ارائه كرد و گفت كه این برنامه صددرصد نظامی نیست و به ویژه از سال 2009 میلادی تاكنون هیچ سندی وجود ندارد كه این برنامه نظامی است.
وی افزود: آژانس این گزارش را به شورای حكام ارائه كرد كه در آن نمایندگان آمریكا و دیگر كشورها هستند كه سال ها علیه ایران در این زمینه توطئئه می كردند، این شورا گزارش آژانس را با اجماع تایید كرد و پرونده را بست در حالی كه آنها به ویژه آمریكا همواره مدعی بودند پرونده ایران نظامی است و تلاش می كند به سلاح هسته ای دست یابد.

** گزارش آژانس و تمسخر نتانیاهو
سید حسن نصرالله با اشاره به اقدام بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی كه با نقاشی و مانند یك معلم مدرسه قصد داشت در سازمان ملل ثابت كند ایران در حال ساخت سلاح هسته ای است، امروز با این گزارش آژانس و تایید آن از سوی شورای حكام مسخره جهانیان حتی نزد دوستانش شده است
دبیركل حزب الله تاكید كرد: آمریكا و همپیمانانش تا مرحله ای رسیدند كه می خواستند علیه ایران براساس یك اتهام بی اساس سیاسی، جنگ را شروع كنند و سال هایی طولانی بر 80 میلیون ایرانی، تحریم های متنوعی را تحمیل و متاسفانه برخی مزدواران عربشان هم با آنها در این اعمال فشار شدید بر ایران و دوستان ایران در جهان همراهی كردند.

** اتهام سیاسی علیه حزب الله هم به زودی كذب بودن آن مشخص می شود
وی اظهارداشت: حزب الله را كه یك جنبش مقاومت اسلامی است نمی توانند به اتهاماتی مانند ساخت سلاح هسته ای متهم كنند و اتهاماتی بی پایه و اساس كه كذب بودن آنه به زودی روشن خواهد شد مانند سازمان تروریستی و یا جنایتكار را وارد می كنند.
دبیركل حزب الله تاكید كرد: ملت های منطقه و جهان می دانند كه این اتهام ها به حزب الله نمی چسبد و همه می دانیم كه این ها بخشی از جنگ روانی و جنگ نرم است تا عزم واراده ما را تخریب كنند اما باید بدانند كه هیچ سوی نخواهند برد.

** تحریم های بانكی حزب الله
سید حسن نصرالله به تحریم های مالی و بانكی حزب الله در جهان اشاره كرد و گفت كه این تحریم ها اصلا معنی ندارد زیرا حزب الله اصلا هیچ سپرده مالی در بانك های جهان ندارد و نقل وانتقال اموال ما از این طریق صورت نمی گیرد.
وی گفت: آمریكائی ها اكنون می خواهند بر بانك مركزی و دیگر بانك های لبنان فشار وارد كنند تا با برخی جمعیت ها و انجمن ها به این بهانه كه وابسته به حزب الله هستند، اعمال فشار كنند و این بانك ها باید اقداماتی را كه آنها می گویند و منفی هم هستند، انجام دهند.
دبیركل حزب الله افزود: به آمریكائی ها می گویم كه حزب الله هیچ پول و اموالی در بانك های لبنان حتی بانك مركزی ندارد و مدیران این بانك ها نباید حساس ترس و نگرانی كنند.
سید حسن نصرالله خاطرنشان كرد: بارها گفته ایم و این بار هم تاكید می كنیم كه حزب الله هیچ اقدام تجاری و سرمایه گذاری نمی كند و اصلا اموالی برای سرمایه گذاری نداریم ، حزب الله هیچ شركت تجاری لبنانی و غیرلبنانی ندارد. ما هر پولی را كه داریم خرج مقاومت و خانواده شهدا می كنیم.
وی درعین حال تصریح كرد: براین اساس تاكید می كنم كه وظیفه دولت و بانك های لبنانی است تا مسئولیت خود را برای حمایت از شهروندان و تجار لبنانی بر عهده بگیرند تا به بهانه ارتباط با حزب الله به آنها ظلم و ستم كنند، حزب الله با هیچ كدام از بازرگانان ، بانك ها و شركت های تجاری لبنانی و غیرلبنانی ارتباط و همكاری ندارد.
دبیركل حزب الله تاكید كرد: از دولت و مقامات لبنان درخواست كمك به حزب الله و از اموال و سلاح آن را ندارم ، خداوند از ما حمایت می كند، اما می خواهم كه از شهروندان ، تجار ، شركت ها و بانك های لبنانی با تمام توان حمایت و دفاع كنند.
سیدحسن نصرالله خاطرنشان كرد: از احدی نمی خواهم كه با آمریكا بجنگد و یا علیه آن اعلام جنگ كند، اما اگر آمدند و طرفی را متهم كردند، مردانه جلوی آنها بایستید و برای اتهام هایی كه وارد می كنند، دلیل و سند بخواهید و پرونده را به دستگاه قضائی لبنان احاله كنید و ما آن را می پذیریم و اگر رسیدید كه پولی متعلق به حزب الله است، آن را بگیرید اما هشدار می دهم كه نباید تسلیم زورگویی و اراده آمریكائی ها شد.

** برخورد ظالمانه با رسانه ها ، اقدامی خطرناك
وی در ادامه سخنان خود برخورد خطرناك با رسانه هایی مانند المنار و رادیو النور و ... را به این بهانه كه به حزب الله مرتبط هستند و یا از ما دفاع و حمایت و یا حتی ابراز همبستگی می كنند، ظالمانه خواند.
دبیركل حزب الله تصریح كرد: آمریكا كه مدعی حقوق بشر ، آزادی ، دموكراسی ، عدالت قضائی و قانونی است، می گوید هر طرفی را كه با حزب الله همكاری می كند یا حتی ابراز همبستگی می كند باید دهانش را بست و اجازه نداد صدایش به گوش ملت های منطقه و جهان برسد و حتی تو را غیابی متهم ، محاكمه و محكوم می كنند و حتی تو را مجازات می كنند و می كشند تا دهانت را باز نكنی.
سید حسن نصرالله اظهارداشت: بسیار خوب من متهم، دست كم اجازه بدهید از خودم دفاع و برای جهانیان تشریح كنم ، اما آمریكا و همپمانانش می گویند، ممنوع تو نباید هیچ وسیله اطلاع رسانی داشته باشد و حتی ممكن است فردا با هر وسیله اطلاع رسانی دوست و یا حتی طرفی منصف كه به نیروهای حزب الله اجازه بدهد از طریق آن حرف بزند، باید مجازات شود به این بهانه كه با یك سازمان تروریستی و یا جنایتكار همكاری و یا ابراز همبستگی و همدردی كرده است.
وی گفت: در حالی درصدد هستند تا رسانه های حزب الله و مقاومت را ساكت كنند و اجازه پخش از ماهواره ها را ندهند كه صبح تا شب صدها شبكه و تلویزیون برای پیوستن به تروریست های تكفیری ، كشتار و ریختن خون زنان و بریدن سركودكان و اقدامات تروریستی تشویق و دعوت می كنند

** بازهم حمایت از اسرائیل
دبیركل حزب الله تاكید كرد كه همه این ها برای یك چیز است و آن اسرائیل است، مشكل موضع سیاسی ما در خصوص یمن و دیگر كشورها و مناطق نیست ، موضوع اصلی این است، شما یك جنبش مقاومت هستید كه در مقابل طرح صهیونیستی كه اساس طرح آمریكایی در منطقه است، ایستاده اید.
سیدحسن نصرالله با بیان این كه « هدف اصلی ، جنبش ها ، طرح ، نبض ، فرهنگ ، موضع و اراده مقاومت است تا در جهان سراسری نشود»، خاطرنشان كرد: نبرد رسانه ای بخشی از این جنگ است و ما اجازه نداریم هرگز تسلیم شویم و درصدد خواهیم بود تا از هر طریقی صدای مقاومت و جنبش های مقاومت و مخالفان طرح های آمریكائی و اسرائیلی در منطقه را به گوش ملت های جهان برسانیم.
وی تصریح كرد: این جنگ تمام نشده است اما مهمتر این است كه ما در مقابل این اقدامات ، تحریم ها و مجازات های آمریكا و ابزارهای آن در منطقه مانند برخی كشورهای عربی در عرصه های رسانه ای و مالی ، اتهام زنی ها با تدبیر و درایت عمل وباور كنیم كه خداوند سبحان درها را می گشاید و به اندازه ای كه نتوانیم محاسبه كنیم، رزق و روزی می دهد.
دبیركل حزب الله با اشاره به دو روی منفی و مثبت سكه تحولات اظهارداشت: سرگرم بودن دولت و كنگره آمریكا به ما یعنی حزب الله ، امری خوب است و اعلام انواع جدید جنگ علیه ما به معنای این است كه اولا ما در مكان ، موقعیت ، جهت ، محور و نبرد صحیح قرار داریم و به افزایش امنیت، اطمینان و باور ما منجر می شود.
سیدحسن نصرالله گفت: كسانی كه مردد هستند و می دانند و یا نمی دانند كه شریك آمریكائی ها وصهیونیست ها هستند باید به عقل ، دین، ملیت ، قومیت ، ملت و اخلاق خود رجوع كنند تا با حقیقت دست یابند.
وی افزود: روی دیگر مثبت این تحولات این است كه آمریكائی ها به وجود حزب الله و مقاومت اعتراف كرده و ما یك موضوع حاشیه ای نیستم و تاثیر ما ساده و اندك نیست ، آنها همواره می گویند كه حزب الله یك قدرت منطقه ای و یا قدرت محلی دارای نقش منطقه ای است، آمریكائی ها همواره به نقش بزرگ حزب الهل در لبنان و منطقه و در رویاروئی با دشمن و طرح صهیونیستی و طرح آمریكائی و طرح های سلطه اعتراف كرده اند.
دبیركل حزب الله تاكید كرد: ما تاكنون و در سال های 1982، 2000، 2005، 2006 و 2010 بسیاری از طرح های اسرائیل و آمریكا را در منطقه ساقط كرده ایم و اجازه نداده ایم حاكمیت ، آزادگی ، كرامت و تمدن منطقه ما را مصادره كنند.
سیدحسن نصرالله با بیان این كه حزب الله بخشی از جبهه ای است كه هرگز سقوط نمی كند، خاطرنشان كرد: آنها می دانند كه ارزش ما بسیار زیاد است و بنابراین برای رویاروئی با ما نیاز دارند كه جمهوری خواهان و دموكرات ها در كنگره جمع شوند و در باره سازوكارهای مقابله با ما تصمیم بگیرند و برای باراك اوباما مهلت زمانی تعیین كنند تا جواب بدهد.
وی خطاب به آمریكائی ها تصریح كرد: هر كاری دلتان می خواهد انجام بدهید اما می گوئیم، ما همواره دشمن آمریكا ، دشمن اسرائیل و دشمن همه كسانی خواهیم بود كه می خواهند ثروت ها و منابع ملت های ما را سرقت، تمدن و فرهنگ ما را نابود ، اراده ما را مصادره و آزادی ما را سلب كنند و این موضع موجب عزت ما نزد ملت ها شده است.
دبیركل حزب الله اظهارداشت: ما آنچه را در خصوص مالی ، رسانه ای ، امنیتی و نظامی انجام می دهید، درك و به همین دلیل با آن مقابله می كنیم و در این مسیر هرگز سستی و عقب نشینی نخواهیم كرد.
سید حسن نصرالله گفت:به آمریكائی ها ، اسرائیلی ها و همپیمانان و ابزار آنها در منطقه، به جماعتی كه همواره درصدد وضع تحریم ها ، ارائه لوایح ، تصویب قطعنامه ها و محاصره ، در تنگنا قراردادن و كشتار دیگران هستند و به كسانی كه سمیر القنطار را چند روز قبل شهید كردند، می گویم، هر تلاش را كه می توانید، انجام دهید و هر نیرنگی را كه می توانید، بزنید اما بدانید خداوند اجازه نمی دهد نام و یاد ما را محو كنید ، این سخنی است كه 61 سال قبل از هجرت بیان شد و تاریخ و حقایق امروز درستی آن را ثابت كرده است.
وی افزود: آن قاتل ها كجا هستند این سخن حضرت زینب(س) است، یزید ، عبیدالله بن زیراد، عمربند سعد، شمر بن ذی الجوشن كجا هستند در سوی دیگر امام حسین (ع) كه چند هفته قبل ده ها میلیون انسان از سراسر جهان با پای پیاده ، با شور و شوق و در صفوفی به طول صدها كیلومتر در سرما و در میان خطر بمباران و تهدید انتحاری ها و تكفیری ها به زیارت مرقد مطهرش در كربلا رفتند، كجا ایستاده است.
دبیركل حزب الله تاكید كرد: مصادره رسانه ها، ساكت كردن صدا، در تنگنای مالی قرار دادن ، كشتار و سربریدن ، محاصره و تحریم و جنگ ها به راه انداختن علیه ما، هیچ چیزی را تغییر نمی دهد بلكه سرانجام شما شكست می خورید و ما پیروز می شویم ، بصیرت ما بیشتر و عزم ما برای ادامه راه راسخ تر می شود، همان طور كه از گذشته تاكنون بوده است.
براساس این گزارش، مراسم تشییع و تدفین پیكر شهید سمیر القنطار عصر دوشنبه در ضاحیه جنوبی بیروت با حضور جمع زیادی از مردم و شخصیت های سیاسی ، مذهبی و دیپلماتیك از جمله محمد صادق فضلی كاردار جمهوری اسلامی ایران در لبنان و مقامات ارشد حزب الله و رزمندگان مقاومت برگزار شد .
خاورم ** 1324