روسيه كشته شدن سربازان خود در سوريه را تكذيب كرد

مسكو - ايرنا- وزارت دفاع روسيه روز دوشنبه با انتشار بيانيه اي ادعاي يك رسانه اين كشور مبني بر كشته شدن شماري از سربازان روس در سوريه را تكذيب كرد.

به گزارش ايرنا، در بيانيه وزارت دفاع روسيه ضمن هشدار به شبكه تلويزيوني «دوژد» متعلق به مخالفان دولت روسيه در مورد انتشار خبر كشته شدن 9 سرباز روسي در سوريه، اين ادعاي شبكه روسي را كذب محض و دور از واقعيت خوانده است.
وزارت خارجه روسيه به اين رسانه خبري هشدار داده است كه با انتشار شايعات مخاطبان خود را گمراه نكرده و از انتشار اخبار داغ كم ارزش خودداري كند.
شبكه تلويزيوني دوژد كه از رسانه هاي غرب گراي روسيه و متعلق به مخالفان دولت اين كشور است امروز به استناد اطلاعات روزنامه وال استريت ژورنال مدعي شد كه 9 سرباز روسي در جريان عمليات زميني در سوريه كشته شده اند.
وزارت دفاع روسيه در بيانيه خود خاطرنشان كرده است: شبكه دوژد خبر خود را با استناد به تحقيقات وال استريت ژورنال منتشر كرده اما در اين روزنامه هيچ اشاره اي به اجراي عمليات زميني توسط نيروهاي روسي در سوريه نشده و به ويژه اين كه خبري در آن در مورد كشته شدن سربازان روسي در اين كشور درج نشده است.
در بيانيه گفته شده است: در ماه اكتبر گذشته خبر مشابهي در مورد كشته شدن سربازان روسي در سوريه در چند رسانه منتشر شده بود كه واقعيت نداشت.
دميتري پسكوف سخنگوي رييس جمهوري روسيه هم امروز در گفت و گو با خبرنگاران ادعاي كشته شدن 9 سرباز روسي در سوريه را تكذيب كرد.
روسيه از هشتاد روز پيش براي نابودي گروه هاي تروريستي به ويژه گروه داعش در سوريه عمليات ضدتروريستي اجرا مي كند و تا كنون بيش از 8500 مركز تروريست ها در اين كشور را نابود كرده است.
اروپام*391** 3404